+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Nízké Taury – jezera, travnaté hřebeny a majestátní skály

0
Cena
Od6.700 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
Dostupných: 8 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

4179

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 4 dny
 • OBTÍŽNOST 3/5
 • VLASTNÍ
 • HORSKÁ CHATA
 • 11.7.-14.7.2024TAT11
 • 5.9.-8.9.2024TAT12

O ZÁJEZDU

Nízké Taury (Niedere Tauern) jsou opravdu mimořádně pestrým a malebným pohořím Východních Centrálních Alp. Nízké Taury leží na území dvou spolkových zemí – Štýrska a Salcburska.

Pohoří Nízké Taury je bohaté na jezera, travnaté hřebeny a majestátní skály. Nachází se zde více než 600 dvoutisícových vrcholů v rozličných klimatických a geomorfologických podmínkách. Nejvyšší a zároveň nejznámější a nejnavštěvovanější horou Nízkých Taur je Hochgolling (2863 m n. m).

Celý hřeben Nízkých Taur představuje ideální vysokohorský terén pro turistiku, kde se střídají travnaté oblé vrcholy s vysokými a majestátními žulovými štíty. Nejlepší hřebenovky a výstupy na vyhlídkové vrcholy v Nízkých Taurách patří k perlám rakouských Alp. Svým charakterem nás ohromí svou nefalšovanou krásou. Přechod hřebene je fantastickým zážitkem, který nemá v rámci rakouských Alp obdoby.

PRŮVODCE

Cena zahrnuje

 • Ubytování na 3 noci
 • Služby horského průvodce
 • Veškerou dopravu
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Stravu
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Pojištění do hor

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava: -500Kč/osobu

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Odjezd z ČR, přes vodopády Riesachfall k jezeru Riesachsee

Odjezd ráno z ČR. Auto zaparkujeme v Untertal Ort (Schladming) a pojedeme autobusem k Riesachfall Wilde Wasser odkud začíná naše túra. Hned na začátku můžeme obdivovat krásné vodopády Riesachfall podél kterých stoupáme až k chatě Gföller Alm a k jezeru Riesachsee. Pokračujeme a stoupáme až k chatě Preintalerhütte kde budeme nocovat.

7km, 650m převýšení cca 5h

2. Den:Výstup na Greifenberg (2618m n. m.)

Z Preintalerhutte vystoupáme kolem spousta nádherných jezer až na vrcholu Greifenberg (2618m n.m). Následně sestoupíme k chatě Golinghutte kde pod krásným vodopádem strávíme druhou noc naše túry.

8.5km 1000m převýšení cca 6-7h

3. Den:Nejvyšší vrchol Nízkých Taur - Hochgolling (2862m n. m.)

Dnešní den je z hlediska terénu a převýšení nejnáročnější, ale odměnou bude zdolání nejvyššího vrcholu Nízkých Taur, Hochgolling (2862m n.m). Z chaty přejdeme přes nádherné údolí Gollingwinkel k severní stěně Hochgollingu, odkud přes skalnatý terén pokračujeme až na vrchol, kde můžeme odpočívat a užít si dech beroucí výhledy na okolní krajinu. Sestoupíme k chatě Landawirseehütte, kde si dáme zasloužený odpočinek.

8.5km 1400m převýšení cca 8h

4. Den:Vrchol Pietrach (2390m n.m.), návrat do ČR

Rozloučíme se s horami poté co si ještě užijeme cestu kolem krásného jezera a vrchol Pietrach (2390 m.n.m). Následně už sestoupíme kolem chaty Keinprechthütte do údolí Obertalbach. Autobusem se vrátíme k autu a s přivezeme si krásné zážitky zpět do ČR.

11km, 450m cca 5-6h

MAPA

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Doprava je řešena minibusem pro 8 osob plus řidič.

Ubytování na zájezdu

Ubytováni budeme na 3 různých horských chatách ve společných pokojích pro více osob. Na všech chatách je možnost zakoupení jídla a pití.

Stravování na zájezdu

Stravování na zájezdu je řešeno individuálně. Během túry se budeme stravovat z vlastní připravené svačiny a poté bude možnost si zakoupit večeři a snídani na horské chatě.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Obtížnost zájezdu

Zájezd je určený pro turisty kteří jsou schopni se celý den pohybovat v horách s převýšením cca 1000m za den. Po celou dobu si poneseme svůj vlastní batoh se svačinou, pitím a náhradním oblečením.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Dolomitensteig, Totes Gebirge

  Totes Gebirge – panoramatická turistika v Mrtvých horách

  Od6.700 Kč
  3 dny
  Termíny: 14.6.2024, 9.8.2024, 27.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 2/5

  Pohoří Totes Gebirge patří k tomu nejlepšímu, co mohou východní Alpy nabídnout. Navštívíme divokou soutěsku Dr.-Vogelgesang a projdeme si panoramatickou horskou stezku Dolomitensteig, která patří k nejhezčím ve východních Alpách.  Vyjedeme nejdelší pozemní lanovkou v Evropě do Wurzeralm, kde si užijeme horská vřesoviště, všudypřítomné skalní útvary, křišťálově čisté jezero Brunnensteiner nebo samotný výstup na Rote […]
 • Tre Cime di Lavaredo, Dolomity, Itálie

  Ferraty Tofana di Rozes a okolí Tre Cime

  Od8.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 20.6.2024, 25.10.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 3/5

  Dolomity se právem řadí k nejhezčím horám na Světě. Vysoké, skalnaté i romantické, s působivými tvary a ferraty s nádechem historie první světové války. Uvidíš válečné tunely, průzračná jezera, zajištěné lezení u Tre Cime a vystoupáme na třítisícovku Tofana di Rozes historickou via ferratou.
 • Lago di Sorapis, Dolomity

  Turistika v Sextenských Dolomitech a jezero Lago Sorapis

  Od8.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 20.6.2024, 25.10.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 2/5

  Vydejte se zažít nezapomenutelné výhledy na Tre Cime, ostré a skalnaté věže Cadini nebo na azurové jezero Sorapis. Navštívíme olympijské městečko Cortina d'Ampezzo a užijeme si krásnou turistiku ve východních Dolomitech
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Hoher Dachstein

  Hoher Dachstein (2995 m.n.m), ferratový výstup od Gosavských jezer

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 28.6.2024, 6.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Vydej se s námi do kraje průzračných ledovcových jezer a strmých vápencových stěn údolí Solné komory, kterým odpradávna vévodí Hoher Dachstein (2995 m.n.m), druhá nejvyšší hora Severních vápencových Alp. Vydáme se na jeho vrchol po stopách prvovýstupců z roku 1832, užijeme si chůzi po Halštatském i Gosavském ledovci, panoramatickou via ferratu západním hřebenem a jedny […]
 • uvodka

  Retezat, horská turistika v rumunských Karpatech

  Od11.900 Kč
  6 dní
  Termíny: 2.7.2024, 27.8.2024

  Destinace: Rumunsko
  Náročnost: 2/5

  Národní park a pohoří Retezat je třetí nejvyšší masiv v Rumunsku a právem se o nich říká, že jsou nejhezčím pohořím v Karpatech. Nejvyšší hora Pelegea dosahuje úctyhodné výšky 2509 m.n.m, na kterou se mimo jiné v doprovodu místní avšak česky mluvící horské průvodkyně vypravíme.
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Východ Slunce za Mangartem, Slovinsko

  Ferratový víkend v Julských Alpách

  Od5.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Objevte kouzlo Slovinska s naším ferratovým zájezdem do Julských Alp, kde společně vystoupáme na dva jejich velikány. Italskou cestou vylezeme na skalní pyramidu hory Mangart (2679 m.n.m), která je se svou tříkilometrovou severní stěnou čtvrtou nejvyšší horou Slovinska. Uvidíme legendami opředenou tvář pohanské panny Ajdovska Deklica, ukrytou na stěně hory Prisank (2547 m.n.m), kam se […]
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Triglav

  Triglav, výstup na nejvyšší horu Slovinska

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Triglav není jen hora, Triglav je národní symbol a pýcha celého Slovinska. Se svou výškou 2864 m.m.m je nejen nejvyšší slovinskou horou, ale i celých Julských Alp. My se na vrchol Triglavu vydáme Tominškovou cestou z údolí Vrata, odkud budeme během výstupu obdivovat jeho severní stěnu, která patří k největším stěnám v Evropě.
 • POSLEDNÍ MÍSTA

  Kazbek (5054 m.n.m), výstup na nejhezčí vrchol Kavkazu

  Od28.700 Kč
  8 dní
  Termíny: 15.8.2024

  Destinace: Gruzie
  Náročnost: 4/5

  Výstup na třetí nejvyšší horu Gruzie je výzvou pro každého vysokohorského turistu, který touží posunout své hranice dál a výš. Kazbek je se svou výškou 5054 m.n.m sedmou nejvyšší horou celého Kavkazu a jedním z gruzínských symbolů. Díky své dobré dostupnosti patří k nejvyhledávanějším pětitisícovkám vůbec.