+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Ferraty Tofana di Rozes a okolí Tre Cime

0
Cena
Od8.700 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
Dostupných: 0 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

5664

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 4 dny
 • OBTÍŽNOST 3/5
 • VLASTNÍ
 • V APARTMÁNU
 • 20.6.-23.6.2024FIT11
 • 25.10.-28.10.2024FIT12 - Svátek v termínu

O ZÁJEZDU

Východní Dolomity a Tre Cime di Lavaredo jsou jedním z nejúchvatnějších a nejmalebnějších koutů Italských Alp. Tyto horské masivy lákají milovníky přírody, horolezce, ferratisty i nadšené turisty z celého světa a právem byly zařazeny na seznam památek UNESCO. S jejich strmými skalními stěnami, majestátními vrcholy a malebnými údolími nabízejí nezapomenutelné zážitky a inspiraci pro každého, kdo se sem vypraví. Vydejte se s námi na jejich nejhezčí via ferraty a zažijte jedinečné spojení s přírodou a odvahou. 

Vybrali jsme pro vás čtyři via ferraty, které patří v této oblasti k těm nejoblíbenějším. Podíváme se na vrchol Toblinger knoten s výhledem jak dělaným na fotku s Tre Cime, válečným tunelem se vydáme k nástupu zajištěné cesty na Paternkofel a opravdovou lahůdkou bude ferrata Giovanni Lipella, která nás dovede na třítisícovou Tofanu di Rozes. Během čtyř dnů uvidíme krásná jezera, ochutnáme vyhlášenou italskou pizzu, navštívíme horské chaty a užijeme si spoustu krásného lezení v těchto jedinečných horách.

PRŮVODCE

Cena zahrnuje

 • Ubytování na 3 noci
 • Služby horského průvodce
 • Dopravu
 • Výjezd placenou cestou k Tre Cime
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Stravu
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Zapůjčení ferratového setu
 • Icon-close
  Pojištění do hor

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava: -1000Kč/osobu
 • Zapůjčení ferratového setu: +250Kč / den

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Přejezd do Itálie, procházka u jezera Lago di Lendro

V brzkých ranních hodinách vyrazíme z nástupních míst do Itálie, do olympijského městečka Cortina d’Ampezzo. Po cestě se stavíme na kávu a kratší procházku u jezera Lago di Lendro a projdeme se v Cortině. Večer si povíme veškeré informace o pohybu na via ferratách a seznámíme se s programem.

2. Den:Ferraty v okolí Tre Cime

Ráno po snídani vyrazíme autem k Tre Cime di Lavaredo. Odtud se vydáme po turistickém chodníku okolo třech věží k Dreizinnen hütte, kde nás čeká první ferrata Toblinger knoten (C). Po sestupu k chatě si dáme lehké občerstvení, nasadíme čelovky a vydáme se válečným tunelem na ferratu De Luca Innerkofler (C), která nás zavede na vrchol hory Paternkofel. Průvodce vám poví informace o zajímavé historii tohoto místa, po odpočinku sestoupíme dolů a turisticky dokončíme okruh okolo Tre Cime. Po cestě se stavíme na občerstvení nebo nákup místních produktů v horské chatě.

Převýšení: 800 m, čas 5,5 hod

3. Den:Ferratový výstup na Tofana di Rozes

Brzy ráno vyrazíme na parkoviště, ze kterého vystoupáme k nástupu ferraty Giovanni Lipella (C). Oblékneme si ferratovou výbavu, nasadíme čelovky a vyrazíme tunelem vzhůru. Cestou mineme několik střílen z první světové války a brzy dorazíme z tunelu ven, kde začíná zajištěná cesta. Ferrata je nově přejištěná, nabízí úchvatné výhledy a za pár hodin staneme na vrcholu Tofana di Rozes (3225 m.n.m). Vychutnáme si zasloužené výhledy a po odpočinku vyrazíme na sestup k autu. Přejedeme na ubytování a večer si zajdeme na vyhlášenou italskou pizzu.

Převýšení 1500 m, 7,5 hod

4. Den:Ferratou na Cimu Cadin a jezero Lago di Misurina

Po snídani se sbalíme a přejedeme k jezeru Lago di Misurina, odkud začneme stoupat na nástup ferraty Ceria Merlone (C), kterou vystoupáme na vrchol Cima Cadin (2766 m.n.m). Po odpočinku sestoupíme a stavíme se na občerstvení v horské chatě Fonda Savio. Odtud už jen sejdeme k autu a vyrazíme na nástupní místa.

Převýšení 900 m, čas 5,5 hod

MAPA

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Doprava je řešena minibusem pro 8 osob plus řidič.

Ubytování na zájezdu

Ubytování máme zajištěno v apartmánech s vybavenou kuchyňkou, WIFI připojením a vlastním sociálním zařízením.

Stravování na zájezdu

Stravování na zájezdu je řešeno individuálně. Během túry se budeme stravovat z vlastní připravené svačiny a poté bude možnost se zastavit v restauraci na pozdní oběd nebo italskou pizzu. V apartmánu bude k dispozici vybavená kuchyňka, kde bude možné si uvařit.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Obtížnost zájezdu

Zájezd je vhodný pro již zkušenější VHT turisty, kteří se zvládnou pohybovat v horách s převýšením 1000 m během jediného dne a netrpí závratěmi či strachem z výšek. Zkušenost se samotným lezením není nutná, via ferraty na kterých se budeme pohybovat nepatří k silově nebo technicky náročným. Pokud si nejste jisti, zda program zvládnete, neváhejte nás kontaktovat

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Dolomitensteig, Totes Gebirge

  Totes Gebirge – panoramatická turistika v Mrtvých horách

  Od6.700 Kč
  3 dny
  Termíny: 14.6.2024, 9.8.2024, 27.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 2/5

  Pohoří Totes Gebirge patří k tomu nejlepšímu, co mohou východní Alpy nabídnout. Navštívíme divokou soutěsku Dr.-Vogelgesang a projdeme si panoramatickou horskou stezku Dolomitensteig, která patří k nejhezčím ve východních Alpách.  Vyjedeme nejdelší pozemní lanovkou v Evropě do Wurzeralm, kde si užijeme horská vřesoviště, všudypřítomné skalní útvary, křišťálově čisté jezero Brunnensteiner nebo samotný výstup na Rote […]
 • Lago di Sorapis, Dolomity

  Turistika v Sextenských Dolomitech a jezero Lago Sorapis

  Od8.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 20.6.2024, 25.10.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 2/5

  Vydejte se zažít nezapomenutelné výhledy na Tre Cime, ostré a skalnaté věže Cadini nebo na azurové jezero Sorapis. Navštívíme olympijské městečko Cortina d'Ampezzo a užijeme si krásnou turistiku ve východních Dolomitech
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Hoher Dachstein

  Hoher Dachstein (2995 m.n.m), ferratový výstup od Gosavských jezer

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 28.6.2024, 6.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Vydej se s námi do kraje průzračných ledovcových jezer a strmých vápencových stěn údolí Solné komory, kterým odpradávna vévodí Hoher Dachstein (2995 m.n.m), druhá nejvyšší hora Severních vápencových Alp. Vydáme se na jeho vrchol po stopách prvovýstupců z roku 1832, užijeme si chůzi po Halštatském i Gosavském ledovci, panoramatickou via ferratu západním hřebenem a jedny […]
 • uvodka

  Retezat, horská turistika v rumunských Karpatech

  Od11.900 Kč
  6 dní
  Termíny: 2.7.2024, 27.8.2024

  Destinace: Rumunsko
  Náročnost: 2/5

  Národní park a pohoří Retezat je třetí nejvyšší masiv v Rumunsku a právem se o nich říká, že jsou nejhezčím pohořím v Karpatech. Nejvyšší hora Pelegea dosahuje úctyhodné výšky 2509 m.n.m, na kterou se mimo jiné v doprovodu místní avšak česky mluvící horské průvodkyně vypravíme.
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Východ Slunce za Mangartem, Slovinsko

  Ferratový víkend v Julských Alpách

  Od5.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Objevte kouzlo Slovinska s naším ferratovým zájezdem do Julských Alp, kde společně vystoupáme na dva jejich velikány. Italskou cestou vylezeme na skalní pyramidu hory Mangart (2679 m.n.m), která je se svou tříkilometrovou severní stěnou čtvrtou nejvyšší horou Slovinska. Uvidíme legendami opředenou tvář pohanské panny Ajdovska Deklica, ukrytou na stěně hory Prisank (2547 m.n.m), kam se […]
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Triglav

  Triglav, výstup na nejvyšší horu Slovinska

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Triglav není jen hora, Triglav je národní symbol a pýcha celého Slovinska. Se svou výškou 2864 m.m.m je nejen nejvyšší slovinskou horou, ale i celých Julských Alp. My se na vrchol Triglavu vydáme Tominškovou cestou z údolí Vrata, odkud budeme během výstupu obdivovat jeho severní stěnu, která patří k největším stěnám v Evropě.
 • Nízké Taury

  Nízké Taury – jezera, travnaté hřebeny a majestátní skály

  Od6.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 11.7.2024, 5.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Nízké Taury jsou mimořádně pestrým a malebným pohořím rakouských Alp. Jsou bohaté na jezera, travnaté hřebeny, majestátní skály a díky tomu představují ideální místo pro vysokohorskou turistiku
 • POSLEDNÍ MÍSTA

  Kazbek (5054 m.n.m), výstup na nejhezčí vrchol Kavkazu

  Od28.700 Kč
  8 dní
  Termíny: 15.8.2024

  Destinace: Gruzie
  Náročnost: 4/5

  Výstup na třetí nejvyšší horu Gruzie je výzvou pro každého vysokohorského turistu, který touží posunout své hranice dál a výš. Kazbek je se svou výškou 5054 m.n.m sedmou nejvyšší horou celého Kavkazu a jedním z gruzínských symbolů. Díky své dobré dostupnosti patří k nejvyhledávanějším pětitisícovkám vůbec.