+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Kazbek (5054 m.n.m), výstup na nejhezčí vrchol Kavkazu

0
POSLEDNÍ MÍSTA
Od28.700 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
15/08/2024
Dostupných: 1 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

6726

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 8 dní
 • OBTÍŽNOST 4/5
 • POLOPENZE
 • HOTEL / BASE CAMP
 • 15.8.-22.8.2024EGE11

O ZÁJEZDU

Výstup na třetí nejvyšší horu Gruzie je výzvou pro každého vysokohorského turistu, který touží posunout své hranice dál a výš. Kazbek  je se svou výškou 5054 m.n.m sedmou nejvyšší horou celého Kavkazu a jedním z gruzínských symbolů. Díky své dobré dostupnosti patří k nejvyhledávanějším pětitisícovkám vůbec. 

Naše výprava na Kazbek začne v útulném městečku Stepantsminda, kde naložíme věci a vybavení na koně. My vyrazíme nalehko po turistické cestě vedoucí přes rozkvetlé louky, ledovcovou morénu až k mohutnému ledovci Gergeti, který nás dovede do základního tábora Bethlemi Hut (3650 m.n.m). Po aklimatizačním a odpočinkovém dni vyrazíme po ledovci až na vrchol, kde podle pověsti Zeus přikoval Promethea jako trest za to, že přinesl lidem oheň. Užijeme si zasloužené výhledy na Velký Kavkaz, Elbrus a nezapomenutelný pocit štěstí z dosažení vrcholu nejhezčí pětitisícovky na Zemi.

O správný a bezpečný průběh naší cesty se postará česky mluvící horský průvodce a certifikovaný místní horský vůdce

 

PRŮVODCE

Cena zahrnuje

 • Dopravu na letiště
 • Veškeré transfery v Gruzii
 • Ubytování ve Stepantsmindě
 • Ubytování v base campu na Meteostanici
 • Polopenzi v hotelu ve Stepantsmindě
 • Stravu a nápoje v base campu
 • Místní certifikovaný horský vůdce
 • Služby českého horského průvodce
 • Služby místního průvodce a řidiče
 • Vynášku věcí do base campu na koních (i dolů)
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Cestovní pojištění
 • Icon-close
  Letenky (cca 10 000 Kč)
 • Icon-close
  Další případné vstupné

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava na letiště do Vídně: -500Kč/osobu

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Odjezd z nástupních míst do Vídně na letiště

V odpoledních hodinách odjedeme z nástupních míst do Vídně a odletíme do Tbilisi.

2. Den:Přejezd do Stepantsmindy

Na letišti v Tbilisi nás bude čekat terénní auto s řidičem a převeze nás do Stepantsmindy, kde se ubytujeme a půjdeme si odpočinout. Poté si zajdeme na oběd, projdeme se po městě a uděláme kratší túru k vodopádu, aby jsme se trošku rozhýbali. Po večeři si řekneme nějaké informace ohledně následujícího dne.

3. Den:Výstup na Meteostanici (základní tábor)

Ráno se po snídani sbalíme. Zavazadlo s věcmi nám vynesou koně a my s menším batohem vyrazíme do základního tábora, na meteostanici Bethlemi Hut (3650 m.n.m). Čeká nás převýšení asi 1500 metrů a pohodovým tempem nenáročným terénem vyjdeme nahoru.

4. Den:Aklimatizační výstup, odpočinek

Ráno po snídani vyrazíme na lehkou aklimatizační túru ke kostelu do výšky asi 3900 m.n.m a po krátkém pobytu sejdeme zpátky do base campu. Den budeme věnovat převážně odpočinku, vyzkoušíme si pohyb v lanovém družstvu na ledovci a ukážeme si jak se správně chodí v mačkách a zachází s cepínem. Večer si sbalíme věci na výstup a půjdeme brzy spát.

5. Den:Výstup na vrchol Kazbeku (5054 m.n.m)

Kolem jedné hodiny ranní vyrazíme za svitu čelovek a měsíce k vrcholu. Cesta bude zpočátku spíše kamenitá, než dojdeme k ledovci, kde si nasadíme mačky a vytvoříme lanové družstvo. Chůze po ledovci není nijak technicky náročná, ze začátku mírné stoupání a budeme se pohybovat pomalu s dostatečnými přestávkami a prostorem na vydýchání, které nám vyšší nadmořská výška komplikuje. Kousek pod vrcholem bude prudší stoupání, ale touha po vrcholu nás namotivuje tak, že cca kolem jedenácté hodiny budeme stát vysoko nad mrakami na vrcholu. Užijeme si zasloužený vrcholový pocit, zazvoníme na zvoneček, vyfotíme se a po odpočinku začneme sestupovat zpět do základního tábora, kde oslavíme vrchol Kazbeku (5054 m.n.m). Tento den nás čeká cca 1500 m převýšení.

6. Den:Sestup do hotelu ve Stepantsmindě

Po dostatečně dlouhém spánku si opět sbalíme věci na koně a nalehko začneme sestupovat zpátky do hotelu ve Stepantsmině, kde nás čeká teplá sprcha, bohatá večeře a pohodlná postel. Večer si zajdeme do města nakoupit nějaké suvenýry a předbalíme se na cestu k domovu.

7. Den:Náhradní vrcholový den

Tento den si necháváme jako rezervní, kdyby se nám vrchol z důvodu špatného počasí nepodařil. Pokud vše vyjde jak má, vyrazíme na lehčí túru do údolí Juta nebo Truso. 

8. Den:Návrat zpět do ČR

V ranních hodinnách po snídani odjedeme zpět do Tbilisi na letiště. Odletíme zpět do Vídně a vrátíme se zpět na nástupní místa.

MAPA

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Tranzit na letiště je zajištěn mikrobusem pro 9 osob. V Gruzi nás na letišti bude čekat místní průvodce a řidič s terénním vozem, který nám bude k dispozici po celou dobu.

Ubytování na zájezdu

V ceně zájezdu je zahrnuto ubytování v penzionu. Jedná se o pěkné a vybavené pokoje s vlastní koupelnou a záchodem. Ložnice jsou standartně pro 2 osoby. V base campu na Bethlemi Hut (3650 m.n.m)  se vyspíme uvnitř na palandách ve vlastním spacáku. 

Stravování na zájezdu

Správné a vyvážené stravování je u takových akcí velmi důležité. V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze s možností si ráno připravit svačinu na túru. Snídaně jsou formou bufetu a večeře o více chodech. Gruzínská kuchyně je velmi chutná a pestrá. Pohostí nás mimo jiné mísami pečeného baklažánuchačapuri plněného ovčím sýrem, chinkali se směsí masa i cibule, salátů z čerstvé zeleniny a různých druhů domácích sladkostí. Ochutnáme i pověstné víno z Kachetie či vynikající domácí koňak. 

Během výstupu vám průvodce připraví na meteostanici veškerou stravu, z nákupu, který nám vynesou nahoru koně. Obvykle nakupujeme ovoce, čokolády, polévky, kaše sladké i slané, sýry, salámy, klobásy, sušené maso, coca colu, pivo atd. 

Letenky

Cena letenky není zahrnuta v ceně zájezdu.

Letenky nakupujeme hromadně pro všechny klienty najednou až v době, kdy je přihlášený minimální počet osob pro realizaci zájezdu a všichni přihlášení zaplatili požadovanou zálohu na zájezd.

Cena letenky se pohybuje v uvedeném rozmezí. Pokud by cena za letenku měla být vyšší, budeme před nákupem letenky všechny klienty informovat. Jinak letenku automaticky koupíme a cenu letenky Vám přefakturujeme ve shodné výši, jakou nám účtuje letecká společnost.

Faktura za letenku je splatná do 3 pracovních dní. Po uhrazení faktury za letenku, Vám letenky pošleme na uvedený email.

V případě neuhrazení faktury za letenku bude klient vyřazen ze zájezdu a bude mu vrácena záloha ponížena o cenu letenky + případné storno poplatky.

Po dohodě si samozřejmě můžete nákup letenky zajistit sami.

Víza

Pro vstup do Gruzie potřebujete platný občanský průkaz nebo cestovní pas, který doporučujeme.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Obtížnost zájezdu

Zájezd je vhodný pro každého VHT turistu, který zvládne ujít za den několika hodinovou túru s převýšením 1500 m. Zkušenost s lezením nebo chůzí po ledovci není vyžadována. Nejedná se o technicky náročný terén, ale budeme se pohybovat po ledovci v lanovém družstvu. Na místě vás s horským vůdcem zaškolíme a vysvětlíme vše podstatné. Zkušenosti s vyšší nadmořskou výškou jsou výhodou, ale ne podmínkou. 

V případě jakéhokoli dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Místní měna

V Gruzii je měna lari. Kurz lari se pohybuje většinou 8-9 Kč = 1 lari. Na většině místech se dá platit kartou nebo eury. Lari si můžeme vybrat z bankomatu v Gruzii nebo nám je smění průvodce za eura.

Vybavení

Budeme potřebovat teplé a vhodné oblečení na výstup, kde v noci může být teplota pod bodem mrazu. Spací pytel, čelovku, lyžařské brýle, cepín, mačky a 2x HMS karabinu. Kompletní seznam povinného a doporučeného vybavení vám zašleme dostatečně dlouho před zájezdem.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Dolomitensteig, Totes Gebirge

  Totes Gebirge – panoramatická turistika v Mrtvých horách

  Od6.700 Kč
  3 dny
  Termíny: 14.6.2024, 9.8.2024, 27.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 2/5

  Pohoří Totes Gebirge patří k tomu nejlepšímu, co mohou východní Alpy nabídnout. Navštívíme divokou soutěsku Dr.-Vogelgesang a projdeme si panoramatickou horskou stezku Dolomitensteig, která patří k nejhezčím ve východních Alpách.  Vyjedeme nejdelší pozemní lanovkou v Evropě do Wurzeralm, kde si užijeme horská vřesoviště, všudypřítomné skalní útvary, křišťálově čisté jezero Brunnensteiner nebo samotný výstup na Rote […]
 • Tre Cime di Lavaredo, Dolomity, Itálie

  Ferraty Tofana di Rozes a okolí Tre Cime

  Od8.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 20.6.2024, 25.10.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 3/5

  Dolomity se právem řadí k nejhezčím horám na Světě. Vysoké, skalnaté i romantické, s působivými tvary a ferraty s nádechem historie první světové války. Uvidíš válečné tunely, průzračná jezera, zajištěné lezení u Tre Cime a vystoupáme na třítisícovku Tofana di Rozes historickou via ferratou.
 • Lago di Sorapis, Dolomity

  Turistika v Sextenských Dolomitech a jezero Lago Sorapis

  Od8.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 20.6.2024, 25.10.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 2/5

  Vydejte se zažít nezapomenutelné výhledy na Tre Cime, ostré a skalnaté věže Cadini nebo na azurové jezero Sorapis. Navštívíme olympijské městečko Cortina d'Ampezzo a užijeme si krásnou turistiku ve východních Dolomitech
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Hoher Dachstein

  Hoher Dachstein (2995 m.n.m), ferratový výstup od Gosavských jezer

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 28.6.2024, 6.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Vydej se s námi do kraje průzračných ledovcových jezer a strmých vápencových stěn údolí Solné komory, kterým odpradávna vévodí Hoher Dachstein (2995 m.n.m), druhá nejvyšší hora Severních vápencových Alp. Vydáme se na jeho vrchol po stopách prvovýstupců z roku 1832, užijeme si chůzi po Halštatském i Gosavském ledovci, panoramatickou via ferratu západním hřebenem a jedny […]
 • uvodka

  Retezat, horská turistika v rumunských Karpatech

  Od11.900 Kč
  6 dní
  Termíny: 2.7.2024, 27.8.2024

  Destinace: Rumunsko
  Náročnost: 2/5

  Národní park a pohoří Retezat je třetí nejvyšší masiv v Rumunsku a právem se o nich říká, že jsou nejhezčím pohořím v Karpatech. Nejvyšší hora Pelegea dosahuje úctyhodné výšky 2509 m.n.m, na kterou se mimo jiné v doprovodu místní avšak česky mluvící horské průvodkyně vypravíme.
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Východ Slunce za Mangartem, Slovinsko

  Ferratový víkend v Julských Alpách

  Od5.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Objevte kouzlo Slovinska s naším ferratovým zájezdem do Julských Alp, kde společně vystoupáme na dva jejich velikány. Italskou cestou vylezeme na skalní pyramidu hory Mangart (2679 m.n.m), která je se svou tříkilometrovou severní stěnou čtvrtou nejvyšší horou Slovinska. Uvidíme legendami opředenou tvář pohanské panny Ajdovska Deklica, ukrytou na stěně hory Prisank (2547 m.n.m), kam se […]
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Triglav

  Triglav, výstup na nejvyšší horu Slovinska

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Triglav není jen hora, Triglav je národní symbol a pýcha celého Slovinska. Se svou výškou 2864 m.m.m je nejen nejvyšší slovinskou horou, ale i celých Julských Alp. My se na vrchol Triglavu vydáme Tominškovou cestou z údolí Vrata, odkud budeme během výstupu obdivovat jeho severní stěnu, která patří k největším stěnám v Evropě.
 • Nízké Taury

  Nízké Taury – jezera, travnaté hřebeny a majestátní skály

  Od6.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 11.7.2024, 5.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Nízké Taury jsou mimořádně pestrým a malebným pohořím rakouských Alp. Jsou bohaté na jezera, travnaté hřebeny, majestátní skály a díky tomu představují ideální místo pro vysokohorskou turistiku