+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Triglav, výstup na nejvyšší horu Slovinska

0
PRODLOUŽENÝ VÍKEND
Od6.500 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
Dostupných: 0 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

3227

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 3 dny
 • OBTÍŽNOST 3/5
 • VLASTNÍ
 • V HORSKÉ CHATĚ
 • 5.7.-7.7.2024FSL21
 • 13.9.-15.9.2024FSL22

O ZÁJEZDU

Triglav není jen hora, Triglav je národní symbol a pýcha celého Slovinska. Se svou výškou 2864 m.m.m je nejen nejvyšší slovinskou horou, ale i celých Julských Alp. My se na vrchol Triglavu vydáme Tominškovou cestou z údolí Vrata, odkud budeme během výstupu obdivovat jeho severní stěnu, která patří k největším stěnám v Evropě. Tominškova pot patří k nejhezčím cestám na vrchol a byla objevena už v roce 1903 spolkem slovinských horolezců. Po celou dobu lezení na jednoduché via ferratě (obtížnosti B) se budeme kochat krásnými výhledy a když budeme mít štěstí, tak nás potěší svou přítomností i kamzíci nebo kozorožci, kteří v těchto malebných horách mají svůj domov. 

PRŮVODCE

Cena zahrnuje

 • Ubytování na 2 noci
 • Služby horského průvodce
 • Dopravu
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Stravu
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Zapůjčení ferratového setu
 • Icon-close
  Pojištění do hor

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava: -500Kč/osobu
 • Zapůjčení ferratového setu: +250Kč/den

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Přejezd do Slovinska na Aljažev dom

V ranních hodinách odjedeme z nástupních míst do Slovinska. Zastavíme se podívat na vodopád Peričnik a ubytujeme se v horské chatě Aljažev dom, s výhledem na severní stěnu Triglavu. Večer si řekneme důležité informace k výstupu, ukážeme a vysvětlíme si jak se správně a bezpečně pohybuje na via ferratě a nachystáme si věci na druhý den.

2. Den:Výstup na Kredaricu

Ráno po snídani vyrazíme na nástup zajištěné cesty Tominškova pot (B), která nás dovede na Triglavski dom na Kredarici (2515 m.n.m), kde strávíme další noc. Je to technicky nenáročná zajištěná cesta s krásnými výhledy na severní stěnu Triglavu a když budeme mít štěstí, tak nás potěší svou přítomností i kamzíci nebo kozorožci. Po výstupu na chatu si dáme odpočinek před vrcholovým dnem a užijeme si nádherné horské scenérie se západem Slunce.

3. Den:Výstup na vrchol Triglavu

Po snídani vyrazíme nalehko via ferratou na vrchol Triglavu (2864 m.n.m). Čeká nás snadná, převážně hřebenová via ferrata s krásnými výhledy a převýšením cca 300 m. Po zhruba dvou hodinách staneme na vrcholu nejvyšší hory Slovinska a celých Julských Alp. Vyfotíme se u populárního vrcholového přístřešku Aljažev Stolp, který zde navrhl a nechal vyrobit slovinský kněz Jakob Aljaž a slouží zde zároveň jako důležitý triangulační bod. Po odpočinku sejdeme k chatě, kde si vyzvedneme věci a sestoupíme k autu. Přejedeme do ČR na nástupní místa.

MAPA

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Doprava je řešena minibusem pro 8 osob plus řidič.

Ubytování na zájezdu

První noc strávíme v horské chatě Aljažev dom a druhou v chatě Triglavski dom na Kredarici. Spát budeme ve společné noclehárně a budeme potřebovat buď vložku do spacáku nebo vlastní lehký spacák. 

Stravování na zájezdu

Stravování na zájezdu je řešeno individuálně. Během túry se budeme stravovat z vlastní připravené svačiny. Na chatě bude možné si dát cokoli z nabídky, případně průvodce domluví polopenzi.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Obtížnost zájezdu

Zájezd je vhodný pro již zkušenější VHT turisty, kteří se zvládnou pohybovat v horách s převýšením 1000 m během jediného dne a netrpí závratěmi či strachem z výšek. Zkušenost se samotným lezením není nutná, via ferraty na kterých se budeme pohybovat nepatří k silově nebo technicky náročným. Pokud si nejste jisti, zda program zvládnete, neváhejte nás kontaktovat

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Dolomitensteig, Totes Gebirge

  Totes Gebirge – panoramatická turistika v Mrtvých horách

  Od6.700 Kč
  3 dny
  Termíny: 14.6.2024, 9.8.2024, 27.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 2/5

  Pohoří Totes Gebirge patří k tomu nejlepšímu, co mohou východní Alpy nabídnout. Navštívíme divokou soutěsku Dr.-Vogelgesang a projdeme si panoramatickou horskou stezku Dolomitensteig, která patří k nejhezčím ve východních Alpách.  Vyjedeme nejdelší pozemní lanovkou v Evropě do Wurzeralm, kde si užijeme horská vřesoviště, všudypřítomné skalní útvary, křišťálově čisté jezero Brunnensteiner nebo samotný výstup na Rote […]
 • Tre Cime di Lavaredo, Dolomity, Itálie

  Ferraty Tofana di Rozes a okolí Tre Cime

  Od8.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 20.6.2024, 25.10.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 3/5

  Dolomity se právem řadí k nejhezčím horám na Světě. Vysoké, skalnaté i romantické, s působivými tvary a ferraty s nádechem historie první světové války. Uvidíš válečné tunely, průzračná jezera, zajištěné lezení u Tre Cime a vystoupáme na třítisícovku Tofana di Rozes historickou via ferratou.
 • Lago di Sorapis, Dolomity

  Turistika v Sextenských Dolomitech a jezero Lago Sorapis

  Od8.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 20.6.2024, 25.10.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 2/5

  Vydejte se zažít nezapomenutelné výhledy na Tre Cime, ostré a skalnaté věže Cadini nebo na azurové jezero Sorapis. Navštívíme olympijské městečko Cortina d'Ampezzo a užijeme si krásnou turistiku ve východních Dolomitech
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Hoher Dachstein

  Hoher Dachstein (2995 m.n.m), ferratový výstup od Gosavských jezer

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 28.6.2024, 6.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Vydej se s námi do kraje průzračných ledovcových jezer a strmých vápencových stěn údolí Solné komory, kterým odpradávna vévodí Hoher Dachstein (2995 m.n.m), druhá nejvyšší hora Severních vápencových Alp. Vydáme se na jeho vrchol po stopách prvovýstupců z roku 1832, užijeme si chůzi po Halštatském i Gosavském ledovci, panoramatickou via ferratu západním hřebenem a jedny […]
 • uvodka

  Retezat, horská turistika v rumunských Karpatech

  Od11.900 Kč
  6 dní
  Termíny: 2.7.2024, 27.8.2024

  Destinace: Rumunsko
  Náročnost: 2/5

  Národní park a pohoří Retezat je třetí nejvyšší masiv v Rumunsku a právem se o nich říká, že jsou nejhezčím pohořím v Karpatech. Nejvyšší hora Pelegea dosahuje úctyhodné výšky 2509 m.n.m, na kterou se mimo jiné v doprovodu místní avšak česky mluvící horské průvodkyně vypravíme.
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Východ Slunce za Mangartem, Slovinsko

  Ferratový víkend v Julských Alpách

  Od5.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Objevte kouzlo Slovinska s naším ferratovým zájezdem do Julských Alp, kde společně vystoupáme na dva jejich velikány. Italskou cestou vylezeme na skalní pyramidu hory Mangart (2679 m.n.m), která je se svou tříkilometrovou severní stěnou čtvrtou nejvyšší horou Slovinska. Uvidíme legendami opředenou tvář pohanské panny Ajdovska Deklica, ukrytou na stěně hory Prisank (2547 m.n.m), kam se […]
 • Nízké Taury

  Nízké Taury – jezera, travnaté hřebeny a majestátní skály

  Od6.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 11.7.2024, 5.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Nízké Taury jsou mimořádně pestrým a malebným pohořím rakouských Alp. Jsou bohaté na jezera, travnaté hřebeny, majestátní skály a díky tomu představují ideální místo pro vysokohorskou turistiku
 • POSLEDNÍ MÍSTA

  Kazbek (5054 m.n.m), výstup na nejhezčí vrchol Kavkazu

  Od28.700 Kč
  8 dní
  Termíny: 15.8.2024

  Destinace: Gruzie
  Náročnost: 4/5

  Výstup na třetí nejvyšší horu Gruzie je výzvou pro každého vysokohorského turistu, který touží posunout své hranice dál a výš. Kazbek je se svou výškou 5054 m.n.m sedmou nejvyšší horou celého Kavkazu a jedním z gruzínských symbolů. Díky své dobré dostupnosti patří k nejvyhledávanějším pětitisícovkám vůbec.