+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Totes Gebirge – panoramatická turistika v Mrtvých horách

0
PRODLOUŽENÝ VÍKEND
Od6.700 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
Dostupných: 0 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

6546

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 3 dny
 • OBTÍŽNOST 2/5
 • VLASTNÍ / MOŽNOST POLOPENZE
 • PENZION
 • 14.6.-16.6.2024TAT21 - VYPRODÁNO
 • 9.8.-11.8.2024TAT22
 • 27.9.-29.9.2024TAT23

O ZÁJEZDU

Pohoří Totes Gebirge patří k tomu nejlepšímu, co mohou východní Alpy nabídnout. Jsou tvořeny vysokou vápencovou náhorní plošinou s nejvyšší horou Grosser Priel (2525 m.n.m) a jeho neméně dominantním sousedem, Spitzmauerem (2446 m.n.m). Oblast Hinterstoderu, kam se vydáme, nabízí nespočet různých aktivit – od vysokohorské turistiky, toulání po romantických horských loukách s rakouskými almy, koupání v jezerech až po divoké řeky a soutěsky.

Program na prodloužený víkend v Mrtvých horách jsme vytvořili tak, aby byl pestrý na prostředí a zážitky. Navštívíme divokou soutěsku Dr.-Vogelgesang a projdeme si panoramatickou horskou stezku Dolomitensteig, která patří k nejhezčím ve východních Alpách.  Vyjedeme nejdelší pozemní lanovkou v Evropě do Wurzeralm, kde si užijeme horská vřesoviště, všudypřítomné skalní útvary, křišťálově čisté jezero Brunnensteiner nebo samotný výstup na Rote Wand (1872 m.n.m).

PRŮVODCE

Cena zahrnuje

 • Ubytování na 2 noci
 • Služby horského průvodce
 • Dopravu
 • Lanovku ve Wurzeralm
 • Vstupné do soutěsky
 • Bazén v ubytování
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Stravu
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Pojištění do hor

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava: -500Kč/osobu
 • Polopenze: +500Kč/noc

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Soutěska Dr.-Vogelgesang - Klamm

Odjezd v ranních hodinách z nástupních míst do Rakouska, do městečka Spital am Pyhrn. Projdeme si krásnou soutěsku Dr.-Vogelgesang – Klamm, a dojdeme až k horské chatě Ochsenwaldalm, kde si dáme občerstvení. Sejdeme dolů k autu a přejedeme na ubytování, kde se budeme moct vykoupat v bazénu.

2. Den:Panoramatická Dolomitensteig

Ráno po snídaní přejedeme na konec údolí Stodertal k horskému hostinci Baumschlagerreith (724 m n.m.). Odsud se vydáme na panoramatickou horskou stezku Dolomitensteig, která patří k nejhezčím ve východních Alpách. Kolem obory s jeleny se vydáme do kopce a dojdeme na první vyhlídkové místo, Hochstein (1100 m.n.m). Odsud se můžeme kochat výhledy na Spitzmauer, nejvyšší horu Mrtvých horGrosser Priel a další vrcholy. Projdeme přes horské louky, staré horské almy až k hřebenovce, kde nás čeká svačina, vodopád a koupání v osvěžujících tůňkách. Vydáme se dál po hřebenovce mezi skalními věžemi a sestoupíme zpět k restauraci a autu. Dáme si něco k jídlu, pití a podle času a počasí se přejedeme někam k jezeru vykoupat nebo uděláme kratší výlet.

3. Den:Wurzeralm a Rote Wand

Po snídani si sbalíme věci přejedeme ke spodní stanici zubačky na Wurzeralm. Vyjedeme nahoru k Linzer Haus a vydáme se pohodovým terénem k pohádkovému jezeru Brunnsteinersee, odkud začne cesta stoupat až do sedla Rote Wand. Krátce odbočíme z cesty k vrcholovému kříži a poté budeme pokračovat podél lezeckých skal a plošší horskou louku k chatě  Dümler Hütte, kde si dáme zasloužený odpočinek a občerstvení. Dále se vydáme přes sedlo Halssattel a údolí Teichboden zpět k horní stanici lanovky a sjedeme dolů k autu. Odjezd zpět na nástupní místa.

MAPA

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Doprava je řešena minibusem pro 8 osob plus řidič.

Ubytování na zájezdu

Ubytovaní budeme v příjemném rodinném penzionu kousek od Hinterstoderu s panoramatickým výhledem na hory. V ubytování máme k dispozici bazén, hřiště a restauraci s posezením i venku. Spát budeme v pokojích pro 2 až 5 osob s vlastním sociálním zařízením.

Stravování na zájezdu

Stravování na zájezdu je řešeno individuálně. Doporučujeme polopenzi v penzionu, případně se dá dokoupit zvlášť cokoli z nabídky. Během túry se budeme stravovat z vlastních zásob, budeme potkávat řadu místních Almů (horských chat), kde bude možnost si cokoli k jídlu nebo pití koupit.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Obtížnost zájezdu

Zájezd je koncipován pro každého turistu s lehkou fyzickou kondicí, tedy i pro odrostlejší děti. Nejnáročnější túra nás čeká v sobotu, kde Dolomitskou stezkou nastoupáme 800 výškových metrů. Program je možné individuálně ztížit nebo naopak zlehčit. Lokalita nám pro to poskytuje ideální podmínky a nabízí různé druhy zábavy.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • Nejvyšší hora Irska, Carrantoohill (1039m n. m.), národní park Killarney

  Irsko s výstupem na nejvyšší horu

  Od29.900 Kč
  8 dní
  Termíny: 15.6.2024

  Destinace: Irsko
  Náročnost: 3/5

  Zájezd Irsko s výstupem na nejvyšší horu nabízí to nejlepší z Irska. Vyšlapeme na nejvyšší vrchol (Carrantoohill - 1038m n. m.), projdeme NP Killarney, nezapomeneme na Ring of Dingle, Ring of Kerry či nejznámější Moherovy útesy. Samozřejmě nevynecháme návštěvu tradiční irské hospůdky s dobře vychlazeným místním pivem Guinness.
 • Tre Cime di Lavaredo, Dolomity, Itálie

  Ferraty Tofana di Rozes a okolí Tre Cime

  Od8.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 20.6.2024, 25.10.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 3/5

  Dolomity se právem řadí k nejhezčím horám na Světě. Vysoké, skalnaté i romantické, s působivými tvary a ferraty s nádechem historie první světové války. Uvidíš válečné tunely, průzračná jezera, zajištěné lezení u Tre Cime a vystoupáme na třítisícovku Tofana di Rozes historickou via ferratou.
 • Lago di Sorapis, Dolomity

  Turistika v Sextenských Dolomitech a jezero Lago Sorapis

  Od8.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 20.6.2024, 25.10.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 2/5

  Vydejte se zažít nezapomenutelné výhledy na Tre Cime, ostré a skalnaté věže Cadini nebo na azurové jezero Sorapis. Navštívíme olympijské městečko Cortina d'Ampezzo a užijeme si krásnou turistiku ve východních Dolomitech
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Hoher Dachstein

  Hoher Dachstein (2995 m.n.m), ferratový výstup od Gosavských jezer

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 28.6.2024, 6.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Vydej se s námi do kraje průzračných ledovcových jezer a strmých vápencových stěn údolí Solné komory, kterým odpradávna vévodí Hoher Dachstein (2995 m.n.m), druhá nejvyšší hora Severních vápencových Alp. Vydáme se na jeho vrchol po stopách prvovýstupců z roku 1832, užijeme si chůzi po Halštatském i Gosavském ledovci, panoramatickou via ferratu západním hřebenem a jedny […]
 • uvodka

  Retezat, horská turistika v rumunských Karpatech

  Od11.900 Kč
  6 dní
  Termíny: 2.7.2024, 27.8.2024

  Destinace: Rumunsko
  Náročnost: 2/5

  Národní park a pohoří Retezat je třetí nejvyšší masiv v Rumunsku a právem se o nich říká, že jsou nejhezčím pohořím v Karpatech. Nejvyšší hora Pelegea dosahuje úctyhodné výšky 2509 m.n.m, na kterou se mimo jiné v doprovodu místní avšak česky mluvící horské průvodkyně vypravíme.
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Východ Slunce za Mangartem, Slovinsko

  Ferratový víkend v Julských Alpách

  Od5.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Objevte kouzlo Slovinska s naším ferratovým zájezdem do Julských Alp, kde společně vystoupáme na dva jejich velikány. Italskou cestou vylezeme na skalní pyramidu hory Mangart (2679 m.n.m), která je se svou tříkilometrovou severní stěnou čtvrtou nejvyšší horou Slovinska. Uvidíme legendami opředenou tvář pohanské panny Ajdovska Deklica, ukrytou na stěně hory Prisank (2547 m.n.m), kam se […]
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Triglav

  Triglav, výstup na nejvyšší horu Slovinska

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Triglav není jen hora, Triglav je národní symbol a pýcha celého Slovinska. Se svou výškou 2864 m.m.m je nejen nejvyšší slovinskou horou, ale i celých Julských Alp. My se na vrchol Triglavu vydáme Tominškovou cestou z údolí Vrata, odkud budeme během výstupu obdivovat jeho severní stěnu, která patří k největším stěnám v Evropě.
 • Nízké Taury

  Nízké Taury – jezera, travnaté hřebeny a majestátní skály

  Od6.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 11.7.2024, 5.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Nízké Taury jsou mimořádně pestrým a malebným pohořím rakouských Alp. Jsou bohaté na jezera, travnaté hřebeny, majestátní skály a díky tomu představují ideální místo pro vysokohorskou turistiku