+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Krásy severního Vietnamu

(2 Hodnocení)
Cena
Od29.900 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
Dostupných: 0 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

8238

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 16 dní
 • OBTÍŽNOST 1/5
 • SE SNÍDANÍ
 • HOTELY, PENZIONY, HOMESTAY
 • 30.7.-14.8.2024PVN11 - VYPRODÁNO
 • 27.9.-12.10.2024PVN12

O ZÁJEZDU

Během 14 dní ve Vietnamu navštívíme nejkrásnější místa severního Vietnamu. Nebude chybět zátoka Ha Long, která se řadí mezi sedm přírodních divů světa, úžasná krajina v Ninh Binh, horské vesničky, terasovité rýžové políčka a etnické obyvatelstvo v provincii Ha Giang či národní park Ba Be. Během zájezdu bude prostor na relax a koupání v moři a pobyt na ostrově Cat Ba.

Jedná se o poznávací zájezd pro aktivní lidi. Během zájezdu budeme chodit pěšky po městech, vesnicích, památkách, přírodě a všude kde to bude potřeba k prozkoumání okolí. Denně nachodíme 5-10km v lehkém terénu. Během túry můžeme ujít do 15km v lehkém až středně těžkém terénu. Obtížnost a délka tras se dá upravit na místě na základě zdatnosti členů a aktuálních podmínek.

Navštívíme nejen turisticky známá místa, ale také oblasti, kam jezdí podstatně méně turistů. Prozkoumáme hlavní město Vietnamu, město Hanoj a všechny jeho zajímavá místa. V úžasném kopcovitém prostředí nedaleko Ninh Binh budeme plout na lodičce po místní řece a budeme proplouvat jeskyněmi. Vyšlápneme na vyhlídku Hang Mua

V programu nechybí ani nejnavštěvovanější oblast Vietnamu, zátoka Ha Long, kde strávíme několik dní na největším z ostrovů, ostrově Cat Ba. Podnikneme celodenní výlet zátokou, kde budeme mít možnost plout na kajacích, budeme se koupat v moři a kochat se krásnými výhledy na tento přírodní div světa, který je zapsán v seznamu UNESCO. Na ostrově můžeme odpočívat a opalovat se na místní pláži.

V Národním Parku Ba Be se ubytujeme v tradičním homestay u vietnamské rodiny. Čeká nás výlet lodí po stejnojmenném jezeře, návštěva jeskyně a vodopádu.

Jedno z nejpěknějších míst Vietnamu vůbec je provincie Ha Giang. Hornatá oblast s kaskádovými políčky, etnickými vesnicemi a lidmi, úžasnými výhledy a atmosférou. Tato oblast je podobná Sa Pě, jen není tolik turistická. Zde strávíme několik dní výlety po okolí, túrami či návštěvou nejsevernější vesnice s rozhlednou Long Cu.

 

Cena zahrnuje

 • Dopravu po Vietnamu
 • Letištní tranzit
 • Elektronické vízum do Vietnamu
 • Ubytování na 13 nocí
 • 13x snídani
 • Veškeré vstupy na památky a atrakce uvedené v programu
 • Služby českého průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Obědy a večeře
 • Icon-close
  Cestovní pojištění
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Letenku (cca 17-22tis. Kč)

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava na letiště do Vídně: -500Kč/osobu

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. - 2. den:Odjezd z nástupních míst, odlet z Prahy nebo Vídně, přílet do Hanoje

Odlet z Prahy nebo Vídně a přílet do Hanoje. Program se odvíjí od času příletu do Hanoje. Po příletu se přesuneme do staré čtvrti v centru města a ubytujeme se na hotelu. Projdeme se kolem jezera Hoan Kiem a okusíme noční život hlavního města Vietnamu.

3. den:Hanoj / Ninh Binh

Po snídani navštívíme muzeum a mauzoleum vůdce Ho Chi Minha, pagodu Tran Quoc, tržnici  Dong Xuan, taoistický chrám Quan Thanh, ostrovní chrám Ngoc Son. Odpoledne nás čeká přejezd do nádherné krajiny u města Ninh Binh (cca 100km, 2h jízdy). Ubytování ve večerních hodinách, večeře v restauraci na ubytování.

4. den:Ninh Binh

Po snídani nás čeká plavba na tradiční lodičce, která nás proveze dech beroucí krajinou, jeskyněmi a zastaví nám u několika chrámů. Následně si vyšlápneme na vrchol kopce Hang Múa, ze kterého je krásný výhled na okolní hornatou krajinu a rýžová políčka. Odpoledne bude prostor na odpočinek u bazénu přímo na ubytování. Večer se zastavíme v Ninh Binh u krásně osvětleného modlitebního místa Tháp Chùa Bạc, které vás uchvátí svým vnitřním zpracováním.

5. den:Přejezd na ostrov Cat Ba, koupání v moři

Po snídani přejedeme do zátoky Ha Long a trajektem na největší ostrov Cat Ba (cca 200km, 4h jízdy). Ubytujeme se na hotelu a dáme oběd ve městě Cat Ba. Odpoledne procházka po městě a na pláž. Večer můžeme navštívit místní bary.

6. den:Volný den na ostrově Cat Ba

Den volna na ostrově Cat Ba. Možnost odpočinku na pláži, koupání, opalování, výletu po ostrově, výstup na kopec s vyhlídkou, trek přes džungli a další.

7. den:Plavba zátokou Ha Long

Ráno přejezd do přístavu a celodenní výlet po zátoce Ha Long. Během plavby uvidíme plovoucí rybářské vesnice, proplujeme přírodní rezervací, která je zapsána na seznamu přírodního dědictví UNESCO, navštívíme opičí ostrov s možností výstupu na kopec a vyhlídkou na zátoku. Na kánoích budeme objevovat zákoutí zátoky a na lodi si vychutnáme výborný oběd vietnamské kuchyně. Návrat zpět na hotel kolem 17. hodiny.

8. den:Přejezd do Národního parku Ba Be

Po snídani nás čeká první delší přejezd do Národního parku Ba Be (cca 350km, 6h jízdy). Ubytování v odpoledních hodinách. Procházka po okolí či odpočinek po dlouhé cestě přijde vhod. Ubytování v autentickém rodinném domě, kde si vychutnáme večeři připravenou rodinou.

9. den:Národní park Ba Be

Po snídani  se vydáme na 2-3h plavbu po jezeře. Odpoledne navštívíme nedalekou jeskyni Hua Ma a vodopád Tat Ma. Večeře opět na ubytování.

10. den:Průsmyk Ma Pi, horské město Dong Van

Po snídani přejezd do horského městečka Dong Van (cca 250km, 7h jízdy). Budeme projíždět jedním z nejkrásnějších míst Vietnamu, průsmykem Ma Pi. Zde si uděláme několik zastávek a pořídíme nádherné fotografie. Večer procházka po městečku Dong Van.

11. den:Nejsevernější místo Vietnamu, rozhledna Long Cu

Podél čínské hranice se vydáme až k nejsevernějšímu místu Vietnamu. Navštívíme rozhlednu Long Cu a projdeme se místní horskou vesničku s etnickým obyvatelstvem, které stále bydlí v hliněných domech.

12. den:Trek etnickými vesnicemi v okolí Dong Van

Po snídani se vydáme na vcelku nenáročnou 15km túru po okolí městečka Dong Van. Uvidíme místní etnické obyvatelstvo, jejich hliněné příbytky, kaskádovitá rýžová políčka a užijeme si výhledy do místní krajiny. Odpoledne si ještě můžeme vyšlápnout na vyhlídku nad městem Dong Van, na které se nachází zřícenina francouzské pevnosti.

13. den:Ha Giang, vesnička Lùng Vài s nádhernými terasovitými rýžovými políčky

Po snídani přejedeme do okresního města Ha Giang (asi 4h jízdy). Zde si vyšlápneme na kopec ve městě, ze kterého je pěkný výhled na město. Cestou na kopec je kavárna s příjemným posezením a výhledem. Uděláme si výlet do etnické vesničky Lung Vai, která nás okouzlí krásnými kaskádovými rýžovými políčky.

14. den:Přejezd do Hanoje

Po snídani nás čeká asi 6h přejezd zpět do Hanoje. Odpoledne si zajdeme do divadla vodních loutek a večer si naposledy užijeme rušný noční život Hanoje.

15. - 16. den:Nákup suvenýrů, návrat do ČR

Program se odvíjí od času odletu (většinou odlet v odpoledních nebo večerních hodinách). Nakoupíme poslední suvenýry a přejedeme na letiště. Odlet zpět do Vídně. Návrat zpět do nástupních míst.

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Jedná se o letecký zájezd z Vídně. Svoz na letiště je zajištěn mikrobusy pro 9 osob.

Doprava po Vietnamu je zajištěna soukromým autem/minibusem, kterým se budeme přemísťovat mezi jednotlivými destinacemi a budeme s ním realizovat celý program. Pro dopravu po městě občas využijeme taxi nebo MHD.

Pro přepravu na ostrov Cat Ba využijeme trajekt.

Ubytování na zájezdu

Ubytováni budeme v hotelích a penzionech ve dvou až čtyř lůžkových pokojích s vlastní koupelnou a záchodem. Hotely mají k dispozici přístup k wifi s internetem. Pokoje jsou čisté a splňují vietnamské standardy. V etnických vesnicích budeme ubytování u vietnamských rodin, kde může být společné sociální zázemí. Většinou se zde spí na matraci, která je umístěna přímo na podlaze. V jedné místnosti je více spacích míst, které jsou oddělené závěsem.

Stravování na zájezdu

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Snídat budeme na hotelu kde budeme ubytováni, případně na ulici v některé z restaurací. Obědvat a večeřet budeme v dostupných restauracích či pouličních stáncích. Ve Vietnamu je jídlo velmi levné a na ulici se dá naobědvat za 50-80 Kč. Mezi vyhlášená vietnamská jídla patří hovězí polévka Pho Bo, jarní závitky Nem Rán, rýže či rýžové nudle se spoustou zeleniny a masem.

Letenky

Cena letenky není zahrnuta v ceně zájezdu.

Letenky nakupujeme hromadně pro všechny klienty najednou až v době, kdy je přihlášený minimální počet osob pro realizaci zájezdu a všichni přihlášení zaplatili požadovanou zálohu na zájezd.

Cena letenky se pohybuje v uvedeném rozmezí. Pokud by cena za letenku měla být vyšší, budeme před nákupem letenky všechny klienty informovat. Jinak letenku automaticky koupíme a cenu letenky Vám přefakturujeme ve shodné výši, jakou nám účtuje letecká společnost.

Faktura za letenku je splatná do 3 pracovních dní. Po uhrazení faktury za letenku, Vám letenky pošleme na uvedený email.

V případě neuhrazení faktury za letenku bude klient vyřazen ze zájezdu a bude mu vrácena záloha ponížena o cenu letenky + případné storno poplatky.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Vízum

Pro vstup do Vietnamu je potřeba mít platný cestovní pas s dobou platnosti minimálně 6 měsíců. Dále je potřeba vízum pro vstup do země. Elektronické vízum pro pobyt do 30 dní zajistíme a je již zahrnuto v ceně zájezdu. Pro vyřízení víza budeme potřebovat barevnou kopii cestovního dokladu.

Očkování

Pro cestu do Vietnamu není vyžadováno žádné povinné očkování. Doporučuje se mít klasické cestovatelské očkování proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu. 

Obtížnost zájezdu

1. Lehká turistika:
Tato úroveň je vhodná pro začátečníky a rekreační turisty. Túry jsou kratší a s minimálním převýšením. Terén je převážně rovinatý nebo mírně zvlněný, což umožňuje pohodlnou a relaxační procházku přírodou. Zájemci mohou absolvovat náročnější výstupy na vyhlídky

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
  Dunajec, Pieninský národní park, Slovensko, Polsko

  Polské Beskydy – Turistika, Babia hora a plavba po Dunajci

  Od7.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 25.7.2024

  Destinace: Polsko
  Náročnost: 2/5

  Outdoorový prodloužený víkend v polských Beskydech, během kterého vyšlápneme na nejvyšší horu polských Beskyd, Babí horu (v polštině Babia gora - 1725m n. m.). Sjedeme nejkrásnější řeku Slovenska, Dunajec, na plastových nebo nafukovacích lodích v jejím nepěknějším úseku vedoucí přes Pieninský národní park.
 • Masaj vyhlížející na Indický oceán, Tanzanie

  Tanzanie a Zanzibar – safari, masajská kultura a relax

  Od46.900 Kč
  13 dní
  Termíny: 5.6.2024, 4.9.2024

  Destinace: Tanzanie a Zanzibar
  Náročnost: 2/5

  Zájezd, pečlivě navržený pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace a dobrodružství, nás zavede na neuvěřitelnou cestu za poznáním a přírodou. Čeká nás nejen pevninská Tanzanie, ale také oblíbený ostrov Zanzibar, kde si užijeme odpočinek na nádherných plážích  s průzračnou vodou.
 • PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
  Jezero Jasna, Kranjska gora, Krásy Slovinska

  Přírodní krásy Slovinska, kultura a koupání v moři

  Od12.900 Kč
  6 dní
  Termíny: 15.7.2024, 16.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 1/5

  Vydej se s námi přesvědčit, že Slovinsko není jen tranzitní země do Chorvatska, ale země bohatá na přírodní krásy, bohatou kulturu a historii. Navštívíme majestátní Julské Alpy v Triglavském národním parku, smaragdové řeky, přímořská a historická města či jednu z nejhezčích jeskyní v Evropě Postojnskou jamu
2 Hodnocení
Seřadit podle:HodnoceníDatum

Iveta a Miloš Blštákovi

Cestuji v páru

Dobrý deň, pred týždňom sme sa vrátili z poznávacieho zájazdu Krásy severného Vietnamu.
S Radimom z CK Trek sme boli už druhý krát na poznavačke (prvý krát to bol južný Vietnam), a verím,že nie naposledy.
Tak ako je v názve uvedené,videli sme naozaj krásne miesta,pre mňa osobne – postupovali sme od jedného krásneho k ďalšiemu ešte krajšiemu miestu. K tomu perfektný zodpovedný sprievodca, ktorý nás všade bezpečne priviezol autom, takže sme si aj dlhé presuny užívali sledovaním a fotením okolia.
Takže malé zhrnutie:
Príroda,hory, scenérie = waaau
Milí a ochotní domáci = aj v poslednej zabudnutej dedinke a reštaurácii Vám takmer z ničoho do pol hodiny pripravia hostinu
Organizácia zájazdu = na jednotku s hviezdičkou
Sprievodca Radim = 💯%💯%💯 %
Ďakujeme za všetko 😍😃
Iveta a Miloš

20/10/2023

Eliška a Jirka Mohelníkovi

Cestuji ve skupině

30 denní zájezd po Vietnamu s Radimem Jalůvkou neměl chybu. Ani na chvíli jsme se nenudili, přitom byl čas i na odpočinek. Program byl vyvážený, zajímavý. Ubytování bylo skvělé, předčilo naše očekávání. Radim byl výborný průvodce, skvělý řidič a trpělivý společník. Děkujeme za všechno a cestovku cktrek.cz vřele doporučujeme všem, kdo chtějí poznat Vietnam.

11/04/2023