+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Turistika v Sextenských Dolomitech a jezero Lago Sorapis

0
Cena
Od8.700 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
Dostupných: 0 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

5869

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 4 dny
 • OBTÍŽNOST 2/5
 • VLASTNÍ
 • V APARTMÁNU
 • 20.6.-23.6.2024TIT11
 • 25.10.-28.10.2024TIT12 - Svátek v termínu

O ZÁJEZDU

Sextenské Dolomity (italsky Dolomiti di Sesto) jsou jedním z nejúchvatnějších a nejmalebnějších koutů Italských Alp. Tyto horské masivy lákají milovníky přírody, horolezce, ferratisty i nadšené turisty z celého světa a právem byly zařazeny na seznam památek UNESCO. S jejich strmými skalními stěnami, majestátními vrcholy a malebnými údolími nabízejí nezapomenutelné zážitky a inspiraci pro každého, kdo se sem vypraví. 

Sextenské Dolomity jsou proslulé zejména světoznámým trojvěžím Tre Cime di Lavaredo, kolem kterých si uděláme okružní túru s krásnými výhledy. Ukážeme si, kde probíhaly urputné boje v první světové válce, válečné tunely a navštívíme horskou chatu Dreizinnenhütte, kde si dáme občerstvení. Vypravíme se k jednomu z nejhezčích alpských jezer Lago di Sorapiss se svou tyrkysovou vodou a projdeme se ve skalní skupině Cadin. Za odměnu si dáme pravou italskou pizzu v olympijském městečku Cortina d’Ampezzo a společně si užijeme pestré a nabité dny v jedinečných horách.

 

PRŮVODCE

Cena zahrnuje

 • Ubytování na 3 noci
 • Služby horského průvodce
 • Dopravu
 • Výjezd placenou cestou k Tre Cime
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Stravu
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Pojištění do hor

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava: -1000Kč/osobu

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Přejezd do Itálie, procházka u jezera Lago di Lendro

V brzkých ranních hodinách vyrazíme z nástupních míst do Itálie, do olympijského městečka Cortina d’Ampezzo. Po cestě se stavíme na kávu a kratší procházku u jezera Lago di Lendro a projdeme se v Cortině. Večer si povíme nějaké informace a seznámíme se s programem.

2. Den:Turistika v okolí Tre Cime di Lavaredo

Ráno po snídani vyrazíme autem k legendárním věžím Tre Cime di Lavaredo. Odtud se vydáme po turistickém chodníku k Dreizinnen hütte, kde si dáme občerstvení.  Průvodce vám v mezičase poví informace o zajímavé historii tohoto místa a budeme pokračovat dál do sedla Forcella Pian di Cegnia (2522 m.n.m), odkud se přes chatu Rifugio Lavaredo vrátíme k autu. Po cestě se stavíme na občerstvení nebo nákup místních produktů v horské chatě.

3. Den:Skalní skupina Cadini a Lago Misurina

Ráno vyjedeme k jezeru  Lago Misurina, odkud začneme stoupat k horské chatě Rifugio Fonda-Savio. Podle potřeby si dáme občerstvení a poté se vydáme na krásný okruh kolem skalní skupiny veží Cadini. Po sestupu k autu přejedeme na ubytování a večer si zajdeme na vyhlášenou italskou pizzu.

4. Den:Jezero Lago del Sorapis

Ráno si sbalíme věci a vyjedeme do sedla Tří křížů, Passo Tre Croci (1809 m.n.m). Vyrazíme nalehko po turistické stezce k chatě Rifugio Vandelli (1900 m.n.m), která leží u jednoho z nejznámějších jezer Dolomit, Lago del Sorapis. Uděláme si přestávku na focení, svačinu, sestoupíme k autu a odjedeme zpět na nástupní místa v ČR.

MAPA

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Doprava je řešena minibusem pro 8 osob plus řidič.

Ubytování na zájezdu

Ubytování máme zajištěno v apartmánech s vybavenou kuchyňkou, WIFI připojením a vlastním sociálním zařízením.

Stravování na zájezdu

Stravování na zájezdu je řešeno individuálně. Během túry se budeme stravovat z vlastní připravené svačiny a poté bude možnost se zastavit v restauraci na pozdní oběd nebo italskou pizzu. V apartmánu bude k dispozici vybavená kuchyňka, kde bude možné si uvařit.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Obtížnost zájezdu

Zájezd je koncipovaný pro středně zdatné turisty, kteří zvládnou ujít túru s převýšením cca 1000 m. Nebudeme se pohybovat v technicky náročném terénu a budeme mít dostatek času na odpočinek během túry.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Dolomitensteig, Totes Gebirge

  Totes Gebirge – panoramatická turistika v Mrtvých horách

  Od6.700 Kč
  3 dny
  Termíny: 14.6.2024, 9.8.2024, 27.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 2/5

  Pohoří Totes Gebirge patří k tomu nejlepšímu, co mohou východní Alpy nabídnout. Navštívíme divokou soutěsku Dr.-Vogelgesang a projdeme si panoramatickou horskou stezku Dolomitensteig, která patří k nejhezčím ve východních Alpách.  Vyjedeme nejdelší pozemní lanovkou v Evropě do Wurzeralm, kde si užijeme horská vřesoviště, všudypřítomné skalní útvary, křišťálově čisté jezero Brunnensteiner nebo samotný výstup na Rote […]
 • Nejvyšší hora Irska, Carrantoohill (1039m n. m.), národní park Killarney

  Irsko s výstupem na nejvyšší horu

  Od29.900 Kč
  8 dní
  Termíny: 15.6.2024

  Destinace: Irsko
  Náročnost: 3/5

  Zájezd Irsko s výstupem na nejvyšší horu nabízí to nejlepší z Irska. Vyšlapeme na nejvyšší vrchol (Carrantoohill - 1038m n. m.), projdeme NP Killarney, nezapomeneme na Ring of Dingle, Ring of Kerry či nejznámější Moherovy útesy. Samozřejmě nevynecháme návštěvu tradiční irské hospůdky s dobře vychlazeným místním pivem Guinness.
 • Tre Cime di Lavaredo, Dolomity, Itálie

  Ferraty Tofana di Rozes a okolí Tre Cime

  Od8.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 20.6.2024, 25.10.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 3/5

  Dolomity se právem řadí k nejhezčím horám na Světě. Vysoké, skalnaté i romantické, s působivými tvary a ferraty s nádechem historie první světové války. Uvidíš válečné tunely, průzračná jezera, zajištěné lezení u Tre Cime a vystoupáme na třítisícovku Tofana di Rozes historickou via ferratou.
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Hoher Dachstein

  Hoher Dachstein (2995 m.n.m), ferratový výstup od Gosavských jezer

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 28.6.2024, 6.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Vydej se s námi do kraje průzračných ledovcových jezer a strmých vápencových stěn údolí Solné komory, kterým odpradávna vévodí Hoher Dachstein (2995 m.n.m), druhá nejvyšší hora Severních vápencových Alp. Vydáme se na jeho vrchol po stopách prvovýstupců z roku 1832, užijeme si chůzi po Halštatském i Gosavském ledovci, panoramatickou via ferratu západním hřebenem a jedny […]
 • uvodka

  Retezat, horská turistika v rumunských Karpatech

  Od11.900 Kč
  6 dní
  Termíny: 2.7.2024, 27.8.2024

  Destinace: Rumunsko
  Náročnost: 2/5

  Národní park a pohoří Retezat je třetí nejvyšší masiv v Rumunsku a právem se o nich říká, že jsou nejhezčím pohořím v Karpatech. Nejvyšší hora Pelegea dosahuje úctyhodné výšky 2509 m.n.m, na kterou se mimo jiné v doprovodu místní avšak česky mluvící horské průvodkyně vypravíme.
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Východ Slunce za Mangartem, Slovinsko

  Ferratový víkend v Julských Alpách

  Od5.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Objevte kouzlo Slovinska s naším ferratovým zájezdem do Julských Alp, kde společně vystoupáme na dva jejich velikány. Italskou cestou vylezeme na skalní pyramidu hory Mangart (2679 m.n.m), která je se svou tříkilometrovou severní stěnou čtvrtou nejvyšší horou Slovinska. Uvidíme legendami opředenou tvář pohanské panny Ajdovska Deklica, ukrytou na stěně hory Prisank (2547 m.n.m), kam se […]
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Triglav

  Triglav, výstup na nejvyšší horu Slovinska

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Triglav není jen hora, Triglav je národní symbol a pýcha celého Slovinska. Se svou výškou 2864 m.m.m je nejen nejvyšší slovinskou horou, ale i celých Julských Alp. My se na vrchol Triglavu vydáme Tominškovou cestou z údolí Vrata, odkud budeme během výstupu obdivovat jeho severní stěnu, která patří k největším stěnám v Evropě.
 • Nízké Taury

  Nízké Taury – jezera, travnaté hřebeny a majestátní skály

  Od6.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 11.7.2024, 5.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Nízké Taury jsou mimořádně pestrým a malebným pohořím rakouských Alp. Jsou bohaté na jezera, travnaté hřebeny, majestátní skály a díky tomu představují ideální místo pro vysokohorskou turistiku