+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Omán – ráj na zemi pro outdoorové a kempingové nadšence

0
SLEVNĚNO
Od27.990 Kč21.900 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
08/11/2024
Dostupných: 9 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

7874

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 9 dní
 • OBTÍŽNOST 3/5
 • VLASTNÍ
 • HOTEL A VLASTNÍ STAN
 • 7.2.-15.2.2024POM11 - VYPRODÁNO
 • 8.11.-16.11.2024POM12

O ZÁJEZDU

Toužíte se svobodně pohybovat po krásných plážích a zažít kempování jako národní sport? Přesvědčte se s námi, že stále existují krásná místa bez turistů, kde Vás dobří lidé pohostí arabskou kávou a datlemi, ukážou krásy kaňonů a jezer schovaných v nich. Pojďme společně prozkoumat výjimečnou část arabského poloostrova a ukázat si na vlastní oči, že v Ománu najdeme mimo pouště i oázy, kaňony, hory a krásná pobřeží!

Tento zájezd je určen pro menší skupinku dobrodružných cestovatelů. Jde o kombinaci spaní v hotelech a stanech s vlastní kempingovou výbavou. Kromě poznání přírodních krás prozkoumáme i na hlavní město Muscat, dále Sur, Nizwa a Misfah Al Abriyyin. Výlety v přírodě budou náročnější na chůzi ve Wadi (údolí s jezírky, oázy, kaňony) a budou tzv. obojživelné – voda-souš. Po první noci v hlavním městě budeme pokračovat do regionu Al Sharqiyah, kde budeme další tři noci kempovat ve volné přírodě na pláži. Osobní hygienu budeme řešit pomocí přenosné sprchy nebo v přírodních jezerech. Cestovat budeme v pohodlném a klimatizovaném autě s pohonem na všechny čtyři kola.

Pojeďte s námi na aktivní dovolenou a poznejte krásy a kulturu Ománu. Naučíme se základní Ománská slovíčka, kolem hlavy si uvážeme Ománský masar (tradiční pokrývka hlavy), poznáme se s místními obyvateli, budeme ochutnávat arabské speciality, po večerech ležet na pláži a koukat na hvězdy. Itinerář je vytvořen tak, abychom toho poznali co nejvíce a zároveň měli čas navnímat místní atmosféru. Zájezdem vás provede Lenka, která v Ománu 4 roky žila a zná tak každý kámen. 

Cena zahrnuje

 • Dopravu po Ománu
 • Dopravu na/z letiště
 • Ubytování na 3 noci v hotelu
 • 3x snídani v hotelu
 • Plavbu na člunech
 • Služby českého průvodce
 • Služby místního průvodce
 • Čaj a kávu během kempování
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Stravu (kromě 3 snídaní)
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Cestovní pojištění
 • Icon-close
  Letenky (cca 11-14tis.Kč)
 • Icon-close
  Vstup na želvy (cca 20 EUR)
 • Icon-close
  Půjčení kajaku (cca 18 EUR)
 • Icon-close
  Návštěva Al Hoota Cave (20 EUR)
 • Icon-close
  Další případné vstupné

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava na letiště do Prahy nebo Vídně: -500Kč/osobu

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Odjezd z nástupních míst, odlet z Prahy nebo Vídně

V dopoledních hodinách odjezd z nástupních míst, přejezd na letiště do Prahy/Vídně.

2. Den:Hlavní město Muscat, plavba na člunech a koupání v moři

Po příletu do hlavního města Muscat (v brzkých ranních hodinách) navštívíme největší mešitu v Ománu. Po kávě a snídani vyrazíme za hlavní město na projížďku člunem a pořádnou koupačku v moři na plážích, na které se dá dostat pouze lodí. Zde se trochu zchladíme a odpočineme si po dlouhé cestě. Po návratu do Muscatu vyzkoušíme místní dobroty, povečeříme a koukneme na nádherný Opera House.

3. Den:Jízda na kajaku, pláže, vyhlídka

Po hotelové snídaní poplujeme na kajaku mezi malebnými ostrůvky Bandar Khayran, přistavíme na panenských plážích a vykoupeme se. Odpoledne se projedeme autem po pláži Yitti a vyšlápneme kopec, který tuto pláž ohraničuje. Z kopce nás čeká úžasný výhled. Následně se přesuneme do regionu Al Sharkiyah (asi 1,5h jízdy), kde prozkoumáme legendární Sink hole a postavíme stany na místní pláži. Večeře v místním bistru.

4. Den:Oázy, jezírka, obří balvany, vodopád a trek

Pro někoho první probuzení na pláži? Hodíme společně šipku do moře a vydáme se na první Wadi průzkum. Wadi Al arabeieen. Malebná vesnička s pár obyvateli, kde cesta autům končí a začíná nám turistům. Oázy, jezírka, obří balvany, vodopád a 4 hodinový trek. Nebude chybět káva a meloun s místními na osvěžení. Večeřet budeme v místním bistru.

5. Den:Dechberoucí Wadi Tiwi, želvy v rezervaci

Po druhém probuzení na pláži opět hodíme společně šipku do moře a rozloučíme se s pláži Fins. Pojedeme do kopců s legendárními výhledy, do vesnice Sayma. Odtud půjdeme navštívit ráj, o kterém se vám nesnilo. Dechberoucí Wadi Tiwi a jeho nejkrásnější část na nás bude čekat po zhruba dvou hodinové túře. Večer vyrazíme směr Sur, postavíme stany, dáme večeři v místní restauraci a koukneme na želvy v rezervaci Ras al Had.

6. Den:Oáza z povídek, Wadi Bani Khalid, Nizwa, Ad Dakliyah

V tento den opustíme pobřeží a vydáme se směrem do vnitrozemí. Čeká nás oáza z povídek. Poslední Wadi, které nás na trase čeká, Wadi Bani Khalid. Cesta k jezírkům bude procházková a místní restaurace s kávarnou nám zpříjemní čas strávený u vody. Po osvěžení pojedeme do regionu Ad Dakliyah, kde se v hotelu ubytujeme v historickém městě Nizwa. Zajdeme se podívat na místní pevnost a trh s jídlem a suvenýry.

7. Den:Nejvyšší hora Ománu Jebel Shams

Dnes nás čeká nejvyšší hora Ománu, je to tady. Na tohoto giganta budeme mít možnost kouknout hned z několika úhlů díky túře tzv. Balcony Walk. Přibližně čtyř hodinová túra nás protáhne údolím, kde si s téměř tří tisícovou Jebel Shams (2980m n. m.) uděláme neskutečné fotky. Den zakončíme příjemnou procházkou ve vesnici Misfah Al Abriyeen obdivováním původních domů a místních zavlažovacích systémů. Ubytování a večeře v městě Al Hamra.

8. Den:Al Hamra, jeskyně Al Hoota, Muscat, přesun na letiště

Dnešní ráno začneme ve městě Al Hamra a dále budeme pokračovat průzkumem jeskyně Al hoota Cave. Společně zamáváme horské krajině a pojedeme směr Muscat. Po cestě uděláme krátkou zastávku v BidBid, kde se naložíme v sírné vodě. V Muscatu za západu slunce prošmejdíme historickou část Muscatu Matrah a slavný Souq (tržiště) s možností nákupu suvenýrů. Poznávací zájezd zakončíme večeří v arabském stylu. V pozdních nočních hodinách se přesuneme na letiště.

9. Den:Návrat zpět do ČR

V brzkých ranních hodinách odletíme z Muscatu do Prahy/Vídně. Návrat do nástupních míst okolo 18h.

MAPA

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Tranzit na letiště je zajištěn mikrobusem pro 9 osob. Po Ománu se budeme přesouvat v pohodlných autech pro 7 osob. Auta jsou vybavena klimatizací a náhonem 4×4.

Ubytování na zájezdu

V ceně zájezdu je zahrnuto ubytování v hotelu na 3 noci. Jedná se o pěkné a vybavené pokoje s vlastní koupelnou a záchodem. Ložnice jsou po 2-4 osobách.

Zbylé noci budeme kempovat ve vlastním stanu, který je potřeba si vzít s sebou. Stanovat budeme na pláži – bez poplatku.

Během kempování budeme mít k dispozici mobilní sprchu pro osobní hygienu, případně můžeme využít nádherná jezírka či moře.

Stravování na zájezdu

V ceně zájezdu jsou zahrnuty 3 snídaně na hotelu.

Během kempování budeme jíst z vlastních zásob nebo v místních restauracích.

V hlavním městě půjdeme na večeři v den příjezdu a den odjezdu. Tyto večeře vyjdou cca 25 euro na osobu. Občerstvení a večeře mino Muscat se budou pohybovat kolem 15 euro na osobu. Kempovací snídaně budeme řešit vlastními zásobami, které si nakoupíme v hypermarketu, horká voda bude k dispozici, např. na zalití instantní kaše, čaje, kávy. Ceny v supermarketech nebo malých obchodech jsou srovnatelné s cenami v ČR, k dispozici bude auto lednička.

Mimo větší města je třeba počítat se stravou založenou na rýži, masu a rybě, indického stylu, na které si určitě pochutnáte. V obchodech jsou dostupné veškeré potraviny, na které jste v česku zvyklí, s velkým výběrem ovoce, zeleniny a pečiva.

Letenky

Cena letenky není zahrnuta v ceně zájezdu.

Letenky nakupujeme hromadně pro všechny klienty najednou až v době, kdy je přihlášený minimální počet osob pro realizaci zájezdu a všichni přihlášení zaplatili požadovanou zálohu na zájezd.

Cena letenky se pohybuje v uvedeném rozmezí. Pokud by cena za letenku měla být vyšší, budeme před nákupem letenky všechny klienty informovat. Jinak letenku automaticky koupíme a cenu letenky Vám přefakturujeme ve shodné výši, jakou nám účtuje letecká společnost.

Faktura za letenku je splatná do 3 pracovních dní. Po uhrazení faktury za letenku, Vám letenky pošleme na uvedený email.

V případě neuhrazení faktury za letenku bude klient vyřazen ze zájezdu a bude mu vrácena záloha ponížena o cenu letenky + případné storno poplatky.

Po dohodě si samozřejmě můžete nákup letenky zajistit sami.

Víza

Pro vstup do Ománu je potřeba mít vyřízené vízum. Vízum Vám zajistíme na letišti po příletu do Ománu bez dalších poplatků.

Očkování

Pro vstup do Ománu nejsou žádná povinná očkování. Doporučuje se mít klasické cestovatelské očkování proti žloutence typu A a B, případně proti břišnímu tyfu.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Obtížnost zájezdu

Zájezd je koncipovaný tak, aby ho zvládl každý průměrný turista, zvyklý ujít za den kolem 15 km. Během jednotlivých túr bude dostatek času a prostoru na odpočinek, svačinu a pití. Budeme se pohybovat v technicky nenáročném terénu.

Místní měna

V Ománu budeme platit riály, jeden přepočítáváme na cca 60 Kč. Každý riál má 1000 Baisa. Nejčastěji se však budeme setkávat jen se stovkami Baisa.

Jaké oblečení do Ománu

Oblékat se budeme převážně do plavek, šortek a do sportovního, na večery je dobré si přibalit něco teplejšího, to stejné i do pohoří Jabel Shams, kde už může trochu chladněji foukat. V městech budeme tolerantní k místním obyvatelům a oblékat si dlouhé kalhoty nebo sukně. Vhod přijdou boty do vody, které budete využívat ve Wadi a nebudete se tak muset přezouvat při přechodech z vody do souše.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • Masaj vyhlížející na Indický oceán, Tanzanie

  Tanzanie a Zanzibar – safari, masajská kultura a relax

  Od46.900 Kč
  13 dní
  Termíny: 5.6.2024, 4.9.2024

  Destinace: Tanzanie a Zanzibar
  Náročnost: 2/5

  Zájezd, pečlivě navržený pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace a dobrodružství, nás zavede na neuvěřitelnou cestu za poznáním a přírodou. Čeká nás nejen pevninská Tanzanie, ale také oblíbený ostrov Zanzibar, kde si užijeme odpočinek na nádherných plážích  s průzračnou vodou.
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Dolomitensteig, Totes Gebirge

  Totes Gebirge – panoramatická turistika v Mrtvých horách

  Od6.700 Kč
  3 dny
  Termíny: 14.6.2024, 9.8.2024, 27.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 2/5

  Pohoří Totes Gebirge patří k tomu nejlepšímu, co mohou východní Alpy nabídnout. Navštívíme divokou soutěsku Dr.-Vogelgesang a projdeme si panoramatickou horskou stezku Dolomitensteig, která patří k nejhezčím ve východních Alpách.  Vyjedeme nejdelší pozemní lanovkou v Evropě do Wurzeralm, kde si užijeme horská vřesoviště, všudypřítomné skalní útvary, křišťálově čisté jezero Brunnensteiner nebo samotný výstup na Rote […]
 • Nejvyšší hora Irska, Carrantoohill (1039m n. m.), národní park Killarney

  Irsko s výstupem na nejvyšší horu

  Od29.900 Kč
  8 dní
  Termíny: 15.6.2024

  Destinace: Irsko
  Náročnost: 3/5

  Zájezd Irsko s výstupem na nejvyšší horu nabízí to nejlepší z Irska. Vyšlapeme na nejvyšší vrchol (Carrantoohill - 1038m n. m.), projdeme NP Killarney, nezapomeneme na Ring of Dingle, Ring of Kerry či nejznámější Moherovy útesy. Samozřejmě nevynecháme návštěvu tradiční irské hospůdky s dobře vychlazeným místním pivem Guinness.
 • DOPORUČUJEME
  Královská vyhlídka, Sete Cidades, Azory

  Azorské ostrovy – zelený ostrov São Miguel

  Od19.900 Kč
  8 dní
  Termíny: 17.5.2024, 12.7.2024, 22.10.2024

  Destinace: Portugalsko
  Náročnost: 2/5

  Poznej s námi jednu z nejzelenějších destinací na světě, Azorské ostrovy, pro svou krajinu často přezdívané jako ,,Evropská Havaj“. Na jejich největším a nejrozmanitějším ostrově São Miguel si přijdou na své zejména milovníci hortenzií, termálů a jedinečné sopečné turistiky.
 • PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
  Jezero Jasna, Kranjska gora, Krásy Slovinska

  Přírodní krásy Slovinska, kultura a koupání v moři

  Od12.900 Kč
  6 dní
  Termíny: 15.7.2024, 16.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 1/5

  Vydej se s námi přesvědčit, že Slovinsko není jen tranzitní země do Chorvatska, ale země bohatá na přírodní krásy, bohatou kulturu a historii. Navštívíme majestátní Julské Alpy v Triglavském národním parku, smaragdové řeky, přímořská a historická města či jednu z nejhezčích jeskyní v Evropě Postojnskou jamu
 • PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
  Dunajec, Pieninský národní park, Slovensko, Polsko

  Polské Beskydy – Turistika, Babia hora a plavba po Dunajci

  Od7.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 25.7.2024

  Destinace: Polsko
  Náročnost: 2/5

  Outdoorový prodloužený víkend v polských Beskydech, během kterého vyšlápneme na nejvyšší horu polských Beskyd, Babí horu (v polštině Babia gora - 1725m n. m.). Sjedeme nejkrásnější řeku Slovenska, Dunajec, na plastových nebo nafukovacích lodích v jejím nepěknějším úseku vedoucí přes Pieninský národní park.
 • Kaskádovitá rýžová políčka, Ha Giang, Severní Vietnam

  Krásy severního Vietnamu

  Od29.900 Kč
  16 dní
  Termíny: 30.7.2024, 27.9.2024

  Destinace: Vietnam
  Náročnost: 1/5

  Během 14 dní ve Vietnamu navštívíme nejkrásnější místa severního Vietnamu. Nebude chybět zátoka Ha Long, která se řadí mezi sedm přírodních divů světa, úžasná krajina v Ninh Binh, horské vesničky, terasovité rýžové políčka a etnické obyvatelstvo v provincii Ha Giang či národní park Ba Be. Během zájezdu bude prostor na relax a koupání v moři a pobyt […]
  (2 Hodnocení)
 • PRO DOBRODRUHY
  Vyhlídky na údolí v Bac Son, Severní Vietnam

  Severní Vietnam na skútru

  Od27.800 Kč
  15 dní
  Termíny: 30.10.2024, 14.3.2025

  Destinace: Vietnam
  Náročnost: 2/5

  Dobrodružný program během kterého za 15 dní projedeme na skútrech nejúžasnější místa v severním Vietnamu. Navštívíme nejen zátoku Ha Long, Národní park Ba Be, Ban Gioc - nejkrásnější vodopády Vietnamu, projedeme okruh v pohoří Ha Giang, lanovkou vyjedeme na nejvyšší horu Phan Xi Pang, projedeme nespočtem kaskádovitých rýžových políček a spoustu dalšího...
  (6 Hodnocení)
Tento zájezd si právě prohlíží 10 osob!