+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Madeira – zelená perla v Atlantiku

(4 Hodnocení)
POPULÁRNÍ
Od15.900 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
Dostupných: 5 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

12197

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 8 dní
 • OBTÍŽNOST 2/5
 • VLASTNÍ
 • V PRONAJATÉM DOMĚ
 • 16.4-23.4.2024TPT13 - VYPRODÁNO
 • 29.4.-6.5.2024TPT11 - VYPRODÁNO
 • 13.5-20.5.2024TPT14 - ZRUŠENO
 • 4.11.-11.11.2024TPT12
 • 27.12.-3.1.2025TPT15

O ZÁJEZDU

Ostrov věčného jara, tak se přezdívá portugalské Madeiře. Turistika na tomto sopečném ostrově patří k nezapomenutelným zážitkům pro všechny milovníky květin a zelených hor. Madeira leží 500 km od pobřeží Afriky a patří Portugalsku. Teploty zde ani v zimě neklesají pod 18 stupňů, a díky tomu je Madeira po celý rok zelená. Tento divoký, ale úrodný ostrov byl objeven Portugalci začátkem 15. století, kteří zde kvůli zemědělství a pěstování cukrové třtiny začali stavět rozsáhlý systém zavlažovacích kanálů – levád, kterými je protkán celý ostrov.

Při naší poznávací dovolené si projdeme ty nejhezčí levády, které nás zavedou do divokých hor, plných vodopádů a jezírek, ve kterých se i osvěžíme. Navštívíme starověký vavřínový les ve Fanal, skalnaté útesy na východě ostrova Ponta de São Lourenço a vykoupeme se na nejhezčích plážích a jezírkách v moři. Zaslouženou odměnou bude východ slunce na nejvyšší hoře Pico Ruivo (1 850 m.n.m), kam se vydáme panoramatickou hřebenovkou. Ochutnáme místní vyhlášený pokrm z hlubinné ryby – espada, hovězí ražničí –  espetada nebo pokrm z kuželnatek – lapas, jejichž ochutnávku máte v ceně zájezdu.

Pojďte s námi objevit kouzlo ostrova, který každému milovníku hor zaručeně přiroste k srdci.

PRŮVODCE

Cena zahrnuje

 • Dopravu na ostrově
 • Ubytování na 7 nocí
 • Letištní tranzit
 • Služby průvodce a řidiče
 • Vstupné na vyhlídku Cabo Girão
 • Vstupné do Monte Palace Garden
 • Pojištění CK proti úpadku
 • Ochutnávku Lapas

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Stravu
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Cestovní pojištění
 • Icon-close
  Letenky (cca 8-11tis.Kč)

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava na letiště do Vídně: -500Kč/osobu

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Doprava na ostrov a ubytování

Odjezd z nástupních míst na letiště do Vídně a odlet do Funchalu. Přejedeme na ubytování, stavíme se v obchodě, seznámíme se s programem a podle času se podíváme ve městě.

2. Den:Caldeirão Verde a Caldeirão do Inferno

Ráno po snídani vyrazíme na trek podél levády k vodopádu Caldeirão Verde, kde si dáme svačinu a krátce si odpočineme. Připojíme se na další, navazující levádu, a ta nás dovede do nitra hor až k vodopádu Caldeirão do Inferno. Cestou projdeme několik tunelů a poprvé využijeme čelovky. Na zpáteční cestě se zastavíme v městečku Santana, kde si prohlédneme typické madeirské domky casas de colmo, neoficiální symbol Madeiry. Poté navštívíme restauraci na pozdní oběd, kde ochutnáme místní speciality jako hlubinnou rybu „espada“ nebo špíz s hovězím masem „espetada“. Podle počasí si můžeme dopřát koupání v moři. Délka túry: 6 hodin, 19 km.

3. Den:Východní poloostrov Ponta de São Lourenço

Ráno přejedeme na nejvýchodnější mys ostrova Ponta de São Lourenço a krajinou, která připomíná spíš polopoušť, dojdeme až na kopec Ponta do Furado, ze kterého je výhled na ostrůvek Ilhéu do Farol s majákem. Můžeme se zde osvěžit v moři nebo si dát něco k jídlu a pití v restauraci. Po návratu k autu přejedeme na jedinou přírodní písečnou pláž na ostrově, kde se vykoupeme. Na pláži je i restaurace, kde si můžeme dát něco k jídlu a pití. Délka túry: (3,5 h, 8 km, 450m převýšení).

4. Den:Východ Slunce na Pico Ruivo

V brzkých ranních hodinách vyjedeme autem na horu Pico Arieiro (1818 m.n.m), odkud vyrazíme s čelovkami hřebenovkou na nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo (1862 m.n.m) tak, abychom stihli východ Slunce. Uděláme si fotky, popíšeme si okolní hory a poté sestoupíme k chatě Casa de Abrigo do Pico Ruivo, kde si dáme občerstvení. Následně vyrazíme stejnou cestou zpět, tentokrát již za světla a užijeme si dramatické horské scenérie, výhledy a tunely. Hřebenový turistický chodník pojící Arieiro a Ruivo je krásně upravený a zabezpečený zábradlím. Jakmile dojdeme k autu, tak přejedeme do restaurace, kde mají nejlepší espetadu na ostrově, a oslavíme zasloužený vrchol dobrým obědem. Další program zvolíme dle počasí a únavy. Uděláme kratší výlet, stavíme se na vyhlídku do Údolí jeptišek, vykoupeme se v moři nebo kombinaci aktivit.  (8 h, 16 km, 1450 m převýšení)

5. Den:Leváda das 25 Fondes, vavřínový les Fanal a Porto Moniz

Ráno přejedeme na severozápad ostrova na levádu das 25 Fondes, kde nás čeká několik vodopádů, spousta výhledů, květin a zeleně. Dáme si vyhlášený citronový koláč ve vesničce Rabacal, kde nám nebojácné pěnkavy budou zobat přímo z ruky. Po cestě se zastavíme na nejvyšším skalním útesu na Madeiře a druhém v Evropě, Cabo Girão. Navštívíme nejsevernější vesničku Porto Moniz, kde si dáme oběd a případně vykoupeme v přírodních bazéncích, které zde vytvořila láva. Cestou zpět uděláme výlet na náhorní plošině Fanal, která ukrývá jeden z nejstarších vavřínových pralesů na světě. Fanal je téměř nepřetržitě zahalen v mlze, která dokonale dokresluje kouzlo a atmosféru tohoto místa. Právem patří k jednomu z nejoblíbenějších míst na ostrově, zejména pro fotografy. Cestou nevynecháme ani vyhlídku na úchvatné skály v oceánu, Ilhéu da Ribeira Janela.

6. Den:Pobřežní túra podél Atlantiku

Po snídani vyrazíme do vesnice Machicco, odkud se vydáme na oblíbenou pobřežní túru. Vychutnáme si spoustu výhledů na divoký Atlantik, poloostrov São Lourenço, kvetoucí strelície a dojdeme až do vesnice Porto da Cruz. Dáme si oběd ve vyhlášené restauraci a ochutnáme místní specialitu lapas. Po obědě se dle počasí a vln vykoupeme v moři nebo uděláme kratší výlet. 

7. Den:Výstup na Pico Grande a Údolí jeptišek

Ráno se vydáme okusit pravou madeirskou horskou atmosféru výstupem na Pico Grande (1654 m.n.m), na který jsme se obdivně dívali z nejvyšší hory. Na vrchol se vydáme po upraveném turistickém chodníku a samotný vrchol dominuje strmější skalka, která bude třešnička na dortu celého výstupu (zvládne i nelezec a není exponovaný). Na vrcholu se nám naskytne nezapomenutelný panoramatický výhled na centrální část hor, Pico Ruivo, Pico Arieiro ,údolí jeptišek Curral das Freiras a dáme si svačinu. Po sestupu k autu přejedeme k moři se vykoupat a prohlédneme si hlavní město Funchal. Délka túry: (5h 6km, 780 m převýšení)

8. Den:tropická zahrade Monte Palace a odlet domů

Po snídani se sbalíme a po cestě na letiště uděláme kratší výlet do tropické zahrady Monte Palace (záleží na letovém řádu) a po odletu se dopravíme na nástupní místa. 

MAPA

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Doprava na letiště i na ostrově je řešena mikrobusem. Průvodce bude plnit zároveň funkci řidiče.

Ubytování na zájezdu

Ubytovaní budeme v apartmánech nebo pronajatém domě. V domě je vybavená kuchyň s myčkou, dvěma prostornými lednicemi a velkou kuchyňskou linkou. Máme k dispozici velký obývací pokoj, garáž, tři koupelny a posezení na zahradě s grilem, na kterým si můžeme připravit večeři.

Stravování na zájezdu

Stravování na zájezdu je řešeno individuálně. Během túry se budeme stravovat z vlastní připravené svačiny a poté bude možnost se zastavit v restauraci na pozdní oběd. Po domluvě je možné udělat společný nákup a uvařit si hromadně večeři. Průvodce vám rád připraví tuňáka na grilu, espadu nebo zeleninový salát.

Letenky

Cena letenky není zahrnuta v ceně zájezdu.

Letenky nakupujeme hromadně pro všechny klienty najednou až v době, kdy je přihlášený minimální počet osob pro realizaci zájezdu a všichni přihlášení zaplatili požadovanou zálohu na zájezd.

Cena letenky se pohybuje v uvedeném rozmezí. Pokud by cena za letenku měla být vyšší, budeme před nákupem letenky všechny klienty informovat. Jinak letenku automaticky koupíme a cenu letenky Vám přefakturujeme ve shodné výši, jakou nám účtuje letecká společnost.

Faktura za letenku je splatná do 3 pracovních dní. Po uhrazení faktury za letenku, Vám letenky pošleme na uvedený email.

V případě neuhrazení faktury za letenku bude klient vyřazen ze zájezdu a bude mu vrácena záloha ponížena o cenu letenky + případné storno poplatky.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Obtížnost zájezdu

Zájezd je koncipovaný tak, aby ho zvládl každý průměrný turista, zvyklý ujít za den kolem 15 km. Během jednotlivých túr bude dostatek času a prostoru na odpočinek, svačinu a pití. Budeme se pohybovat v technicky nenáročném terénu.

Velikost skupiny

Zájezd je koncipován pro max. 8 osob.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • Masaj vyhlížející na Indický oceán, Tanzanie

  Tanzanie a Zanzibar – safari, masajská kultura a relax

  Od46.900 Kč
  13 dní
  Termíny: 5.6.2024, 4.9.2024

  Destinace: Tanzanie a Zanzibar
  Náročnost: 2/5

  Zájezd, pečlivě navržený pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace a dobrodružství, nás zavede na neuvěřitelnou cestu za poznáním a přírodou. Čeká nás nejen pevninská Tanzanie, ale také oblíbený ostrov Zanzibar, kde si užijeme odpočinek na nádherných plážích  s průzračnou vodou.
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Dolomitensteig, Totes Gebirge

  Totes Gebirge – panoramatická turistika v Mrtvých horách

  Od6.700 Kč
  3 dny
  Termíny: 14.6.2024, 9.8.2024, 27.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 2/5

  Pohoří Totes Gebirge patří k tomu nejlepšímu, co mohou východní Alpy nabídnout. Navštívíme divokou soutěsku Dr.-Vogelgesang a projdeme si panoramatickou horskou stezku Dolomitensteig, která patří k nejhezčím ve východních Alpách.  Vyjedeme nejdelší pozemní lanovkou v Evropě do Wurzeralm, kde si užijeme horská vřesoviště, všudypřítomné skalní útvary, křišťálově čisté jezero Brunnensteiner nebo samotný výstup na Rote […]
 • Nejvyšší hora Irska, Carrantoohill (1039m n. m.), národní park Killarney

  Irsko s výstupem na nejvyšší horu

  Od29.900 Kč
  8 dní
  Termíny: 15.6.2024

  Destinace: Irsko
  Náročnost: 3/5

  Zájezd Irsko s výstupem na nejvyšší horu nabízí to nejlepší z Irska. Vyšlapeme na nejvyšší vrchol (Carrantoohill - 1038m n. m.), projdeme NP Killarney, nezapomeneme na Ring of Dingle, Ring of Kerry či nejznámější Moherovy útesy. Samozřejmě nevynecháme návštěvu tradiční irské hospůdky s dobře vychlazeným místním pivem Guinness.
 • DOPORUČUJEME
  Královská vyhlídka, Sete Cidades, Azory

  Azorské ostrovy – zelený ostrov São Miguel

  Od19.900 Kč
  8 dní
  Termíny: 17.5.2024, 12.7.2024, 22.10.2024

  Destinace: Portugalsko
  Náročnost: 2/5

  Poznej s námi jednu z nejzelenějších destinací na světě, Azorské ostrovy, pro svou krajinu často přezdívané jako ,,Evropská Havaj“. Na jejich největším a nejrozmanitějším ostrově São Miguel si přijdou na své zejména milovníci hortenzií, termálů a jedinečné sopečné turistiky.
 • PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
  Jezero Jasna, Kranjska gora, Krásy Slovinska

  Přírodní krásy Slovinska, kultura a koupání v moři

  Od12.900 Kč
  6 dní
  Termíny: 15.7.2024, 16.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 1/5

  Vydej se s námi přesvědčit, že Slovinsko není jen tranzitní země do Chorvatska, ale země bohatá na přírodní krásy, bohatou kulturu a historii. Navštívíme majestátní Julské Alpy v Triglavském národním parku, smaragdové řeky, přímořská a historická města či jednu z nejhezčích jeskyní v Evropě Postojnskou jamu
 • PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
  Dunajec, Pieninský národní park, Slovensko, Polsko

  Polské Beskydy – Turistika, Babia hora a plavba po Dunajci

  Od7.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 25.7.2024

  Destinace: Polsko
  Náročnost: 2/5

  Outdoorový prodloužený víkend v polských Beskydech, během kterého vyšlápneme na nejvyšší horu polských Beskyd, Babí horu (v polštině Babia gora - 1725m n. m.). Sjedeme nejkrásnější řeku Slovenska, Dunajec, na plastových nebo nafukovacích lodích v jejím nepěknějším úseku vedoucí přes Pieninský národní park.
 • Kaskádovitá rýžová políčka, Ha Giang, Severní Vietnam

  Krásy severního Vietnamu

  Od29.900 Kč
  16 dní
  Termíny: 30.7.2024, 27.9.2024

  Destinace: Vietnam
  Náročnost: 1/5

  Během 14 dní ve Vietnamu navštívíme nejkrásnější místa severního Vietnamu. Nebude chybět zátoka Ha Long, která se řadí mezi sedm přírodních divů světa, úžasná krajina v Ninh Binh, horské vesničky, terasovité rýžové políčka a etnické obyvatelstvo v provincii Ha Giang či národní park Ba Be. Během zájezdu bude prostor na relax a koupání v moři a pobyt […]
  (2 Hodnocení)
 • PRO DOBRODRUHY
  Vyhlídky na údolí v Bac Son, Severní Vietnam

  Severní Vietnam na skútru

  Od27.800 Kč
  15 dní
  Termíny: 30.10.2024, 14.3.2025

  Destinace: Vietnam
  Náročnost: 2/5

  Dobrodružný program během kterého za 15 dní projedeme na skútrech nejúžasnější místa v severním Vietnamu. Navštívíme nejen zátoku Ha Long, Národní park Ba Be, Ban Gioc - nejkrásnější vodopády Vietnamu, projedeme okruh v pohoří Ha Giang, lanovkou vyjedeme na nejvyšší horu Phan Xi Pang, projedeme nespočtem kaskádovitých rýžových políček a spoustu dalšího...
  (6 Hodnocení)
4 Hodnocení
Seřadit podle:HodnoceníDatum

Tomáš Fiala

Cestuji v páru

Zájezd a dovolená byla přesně taková, jakou jsem si představoval. Díky.

17/05/2024

Hana Černá

Cestuji ve skupině

Většinou jsem vždy cestovala po vlastní ose, ale už se mi nechtělo nic vymýšlet a organizovat. Proto jsem se rozhodla pro dovolenou s cestovkou. Hledala jsem CK, která nabízí turistiku na Madeiře s menší skupinou lidí. CK TREK můžu za sebe vřele doporučit. Vše bylo perfektně zorganizované, náš průvodce Patrik byl opravdu člověk na svém místě. Občas vymyslel menší odchylky od daného itineráře, aby se vyhnul zbytečným davům, a nám tak dopřál odpočinkovou dovolenou bez zbytečného stresu. Rovněž koupání v oceánu měl pod kontrolou :). Pečlivě sledoval radar, aby nás dovezl právě na tu pláž, kde není zataženo a svítí slunce. Prostě TOP!!! Ubytování bylo rovněž skvělé. Za mě to bylo 10/10 a už mám v plánu podniknout další dobrodružství s touto CK.

17/05/2024

Věra Jaworková

Cestuji ve skupině

Maximální spokojenost jak s komunikací s Ck tak s průvodcem…ceníme si individuálního přístupu ke každému účastníku zájezdu…vždy se nám maximálně věnoval i nad rámec svých povinností…poradil,pomohl,zajistil…opravdu velká spokojenost. Děkuji za krásné zážitky.

17/05/2024

Michaela Drgová

Solo cestující

Pokud hledáte aktivní dovolenou, kde zažijete plno zážitků, kopec legrace a jste milovníci treků…. tak je tento zájezd přesně pro vás! Ne jen že výhledy jsou skutečně dechberoucí a vše kvete téměř celý rok. Ale také potěšíte chuťové buňky místní kuchyní, jelikož zde si na své příjde téměř každý! Ps: pokud chcete cestovat a nemáte s kým a hledáte fajn menší partu lidí, tak doporučuji!

24/04/2024