+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Azorské ostrovy – zelený ostrov São Miguel

0
DOPORUČUJEME
Od19.900 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
Dostupných: 2 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

11662

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 8 dní
 • OBTÍŽNOST 2/5
 • VLASTNÍ
 • V APARTMÁNU, PRONAJATÉM DOMĚ
 • 17.5.-24.5.2024TPT21
 • 12.7.-19.7.2024TPT22
 • 22.10.-29.10.2024TPT23

O ZÁJEZDU

Poznej s námi jednu z nejzelenějších destinací na světě, Azorské ostrovy. Azory jsou portugalské souostroví sopečného původu, ležící v Atlantském oceánu, pro svou krajinu často přezdívané jako ,,Evropská Havaj“. Jsou tvořeny devíti celoročně zelenými ostrovy a my tentokrát navštívíme ten největší a nejrozmanitější, Sao Miguel, kde si přijdou na své zejména milovnící hortenzií, přírodních termálů a jedinečné sopečné turistiky.

Během osmidenního poznávacího zájezdu na Sao Miguel si projdeme dobrodružnou levádu plnou tunelů a historických akvaduktů Rota da Aqua, vykoupeme se v přírodních termálech Caldeira Velha, vystoupáme na nejvyšší vrchol ostrova Pico da Vara (1103 m.n.m) a užijeme si turistiku kolem kalder sopečných jezer. Sao Miguel je jediné místo v Evropě, kde se pěstuje čaj. Ukážeme si čajové plantáže a v místní fabrice Cha Gorreana nám prozradí, jak se čaj vyrábí a dříve vyráběl. V centru sopečné turistiky, v městečku Furnas, nám připraví Cozido das Furnas tradičním způsobem v horké sopečné půdě. Projdeme se mezi sirnými kouřícími fumarolami a podíváme se do nejhezčí botanické zahrady na ostrově, Terra Nostra, kde se i vykoupeme v termálním jezírku. V parku Ribeira dos Caldeirões, najdeme na malém prostoru snad všechny typické rostliny pro Makaronésii od sytě a pestrobarevně kvetoucích hortenzií a rododendronů, přes obrovité kapradiny, až po husté lesy kryptometrií, stálezelených jehličnanů vytvářející pocit deštných pralesů.

PRŮVODCE

Cena zahrnuje

 • Dopravu na ostrově
 • Ubytování na 7 nocí
 • Letištní tranzit
 • Služby průvodce a řidiče
 • Oběd ve Furnas (Cozido)
 • Vstupné do termálu Poça da Dona Beija
 • Vstupné do termálu Caldeira Velha
 • Vstupné do sopečného areálu Caldeira das Furnas
 • Vstupné do parku a koupání Terra Nostra
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Stravu
 • Icon-close
  Letenky (cca 7-14 000 Kč)
 • Icon-close
  Fakultativní výlet za pozorováním velryb v Atlantiku (60 EUR)
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Cestovní pojištění

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava na letiště do Vídně: -500Kč/osobu

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Doprava na ostrov a ubytování

Odjezd z nástupních míst na letiště do Vídně a odlet přes Lisabon do Ponta Delgady. Přejedeme na ubytování, stavíme se v obchodě, seznámíme se s programem a podle času se podíváme ve městě.

2. Den:Leváda Rota da Aqua, jezero Lagoa Fogo

Po snídani vyrazíme do střední části ostrova, na levádu Rota da Aqua. Po nenáročné a dobrodružné trase plnou tunelů a historických akvaduktů dojdeme až do místa, zvaného Janela do Inferno (Pekelné okno), kde stéká ze skalního útesu pramen, který dříve napájel město Lagoa. Po návratu k autu přejedeme k vyhlídce na jezero Lagoa Fogo a následně se vydáme na kratší procházku podél jeho břehu. Po turistickém programu se stavíme zrelaxovat do nádherných termálních lázní v přírodě Caldeira Velha.

3. Den:Výstup na Pico da Vara, Farol do Arnel

Po snídani přejedeme na východní část ostrova a vyrazíme turisticky na nejvyšší horu, Pico da Vara (1103 m.n.m), odkud si vychutnáme výhled na celý ostrov a nekonečný Atlantik. Po sestupu k autu krátce přejedeme do městečka Nordeste, kde se vykoupeme a navštívíme nejvýchodnější část ostrova s majákem Farol do Arnel.

4. Den:Kaldera Sete Cidades, Královská vyhlídka

Po snídani vyrazíme na západní část ostrova, ke kaldeře Sete Cidades, kde uděláme kratší túru na hraně kráteru s výhledy na jezera Lagoa Verde a Lagoa Azul. Cestou se stávíme na Královskou vyhlídku, odkud uvidíme ruiny proslulého hotelu Monte Palace a všechny tři jezera budeme mít jako na dlani.  Přejedeme na západní část ostrova, kde podle počasí uděláme kratší pobřežní túru nebo se půjdeme koupat do Ponta do Ferraria, kde se mísí termální pramen se slanou mořskou vodou.

5. Den:Lagoa Furnas, Cozido, botanická zahrada

Ráno se vydáme do jedné z nejoblíbenějších lokalit ostrova Sao Miguel, Lagoa Furnas. Projdeme se kolem sopečné laguny, vystoupáme k nedalekému vodopádu a podíváme se jak se připravuje Cozido das Furnas *, které si následně dáme na oběd. Navštívíme městečko Furnas, které je centrem azorské sopečné turistiky, projdeme se mezi sirnými kouřícími fumarolami a podíváme se do nejhezčí botanické zahrady na ostrově, Terra Nostra, kde se i vykoupeme.

*Tradiční Cozido se připravuje v horké půdě mezi geotermálními prameny poblíž jezera. Jde o jídlo, které se skládá z masa, klobásek a zeleniny vařené v hrnci, které se zakopávají do země.

6. Den:Pozorování velryb, Ponta Delgada, ananasová plantáž

Dopoledne se fakultativně vypravíme lodí na oceán pozorovat velryby, delfíny a když budeme mít štěstí i největšího dravce na světě, vorvaně obrovského. Projdeme si hlavní město Ponta Delgada, navštívíme místní botanickou zahradu, podíváme se na jediné místo v Evropě, kde se pěstují ananasy a osvěžíme se ananasovým likérem nebo ananasovou zmrzlinou. Večer přejedeme zpátky do městečka Furnas a zajdeme si do večerních termálních lázní, které mají jedinečné kouzlo a atmosféru.

7. Den:Cha Gorreana, Ribeira dos Caldeiroes

Ráno vyrazíme na kratší túru k vodopádu Salto Cabrito, kde se otužilci mohou i vykoupat. Přejedeme k nejstarší čajové plantáži v Evropě, Cha Gorreana, kde se projdeme v čajových polích a podíváme se i do fabriky, kde nám řeknou vše o výrobě čaje, který i ochutnáme a můžeme si koupit domů. Projdeme si Ribeira dos Caldeirões, které se přezdívá ,,zahrada Makaronésie,, kde na malém prostoru najdeme snad všechny typické rostliny pro Makaronésii od sytě a pestrobarevně kvetoucích hortenzií a rododendronů, přes obrovité kapradiny připomínající spíš palmy, až po husté lesy kryptometrií, stálezelených jehličnanů vytvářející pocit deštných pralesů.

8. Den:Odlet domů

Podle aktuálního letového řádu uděláme kratší výlet a odlet domů.

MAPA

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Doprava na letiště i na ostrově je řešena mikrobusem. Průvodce bude plnit zároveň funkci řidiče.

Ubytování na zájezdu

Ubytovaní budeme v apartmánech nebo pronajatém domě. V domě je vybavená kuchyň, sociální zařízení, posezení na zahradě s výhledem na moře

Stravování na zájezdu

Stravování na zájezdu je řešeno individuálně. Během túry se budeme stravovat z vlastní připravené svačiny a poté bude možnost se zastavit v restauraci na pozdní oběd. Po domluvě je možné udělat společný nákup a uvařit si hromadně večeři. Průvodce vám rád připraví tuňáka na grilu, steak nebo zeleninový salát.

Letenky

Cena letenky není zahrnuta v ceně zájezdu.

Letenky nakupujeme hromadně pro všechny klienty najednou až v době, kdy je přihlášený minimální počet osob pro realizaci zájezdu a všichni přihlášení zaplatili požadovanou zálohu na zájezd.

Cena letenky se pohybuje v uvedeném rozmezí. Pokud by cena za letenku měla být vyšší, budeme před nákupem letenky všechny klienty informovat. Jinak letenku automaticky koupíme a cenu letenky Vám přefakturujeme ve shodné výši, jakou nám účtuje letecká společnost.

Faktura za letenku je splatná do 3 pracovních dní. Po uhrazení faktury za letenku, Vám letenky pošleme na uvedený email.

V případě neuhrazení faktury za letenku bude klient vyřazen ze zájezdu a bude mu vrácena záloha ponížena o cenu letenky + případné storno poplatky.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Obtížnost zájezdu

Zájezd je koncipovaný tak, aby ho zvládl každý průměrný turista, zvyklý ujít za den kolem 15 km. Během jednotlivých túr bude dostatek času a prostoru na odpočinek, svačinu a pití. Budeme se pohybovat v technicky nenáročném terénu.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • Masaj vyhlížející na Indický oceán, Tanzanie

  Tanzanie a Zanzibar – safari, masajská kultura a relax

  Od46.900 Kč
  13 dní
  Termíny: 5.6.2024, 4.9.2024

  Destinace: Tanzanie a Zanzibar
  Náročnost: 2/5

  Zájezd, pečlivě navržený pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace a dobrodružství, nás zavede na neuvěřitelnou cestu za poznáním a přírodou. Čeká nás nejen pevninská Tanzanie, ale také oblíbený ostrov Zanzibar, kde si užijeme odpočinek na nádherných plážích  s průzračnou vodou.
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Dolomitensteig, Totes Gebirge

  Totes Gebirge – panoramatická turistika v Mrtvých horách

  Od6.700 Kč
  3 dny
  Termíny: 14.6.2024, 9.8.2024, 27.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 2/5

  Pohoří Totes Gebirge patří k tomu nejlepšímu, co mohou východní Alpy nabídnout. Navštívíme divokou soutěsku Dr.-Vogelgesang a projdeme si panoramatickou horskou stezku Dolomitensteig, která patří k nejhezčím ve východních Alpách.  Vyjedeme nejdelší pozemní lanovkou v Evropě do Wurzeralm, kde si užijeme horská vřesoviště, všudypřítomné skalní útvary, křišťálově čisté jezero Brunnensteiner nebo samotný výstup na Rote […]
 • Nejvyšší hora Irska, Carrantoohill (1039m n. m.), národní park Killarney

  Irsko s výstupem na nejvyšší horu

  Od29.900 Kč
  8 dní
  Termíny: 15.6.2024

  Destinace: Irsko
  Náročnost: 3/5

  Zájezd Irsko s výstupem na nejvyšší horu nabízí to nejlepší z Irska. Vyšlapeme na nejvyšší vrchol (Carrantoohill - 1038m n. m.), projdeme NP Killarney, nezapomeneme na Ring of Dingle, Ring of Kerry či nejznámější Moherovy útesy. Samozřejmě nevynecháme návštěvu tradiční irské hospůdky s dobře vychlazeným místním pivem Guinness.
 • Tre Cime di Lavaredo, Dolomity, Itálie

  Ferraty Tofana di Rozes a okolí Tre Cime

  Od8.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 20.6.2024, 25.10.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 3/5

  Dolomity se právem řadí k nejhezčím horám na Světě. Vysoké, skalnaté i romantické, s působivými tvary a ferraty s nádechem historie první světové války. Uvidíš válečné tunely, průzračná jezera, zajištěné lezení u Tre Cime a vystoupáme na třítisícovku Tofana di Rozes historickou via ferratou.
 • Lago di Sorapis, Dolomity

  Turistika v Sextenských Dolomitech a jezero Lago Sorapis

  Od8.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 20.6.2024, 25.10.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 2/5

  Vydejte se zažít nezapomenutelné výhledy na Tre Cime, ostré a skalnaté věže Cadini nebo na azurové jezero Sorapis. Navštívíme olympijské městečko Cortina d'Ampezzo a užijeme si krásnou turistiku ve východních Dolomitech
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Hoher Dachstein

  Hoher Dachstein (2995 m.n.m), ferratový výstup od Gosavských jezer

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 28.6.2024, 6.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Vydej se s námi do kraje průzračných ledovcových jezer a strmých vápencových stěn údolí Solné komory, kterým odpradávna vévodí Hoher Dachstein (2995 m.n.m), druhá nejvyšší hora Severních vápencových Alp. Vydáme se na jeho vrchol po stopách prvovýstupců z roku 1832, užijeme si chůzi po Halštatském i Gosavském ledovci, panoramatickou via ferratu západním hřebenem a jedny […]
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Východ Slunce za Mangartem, Slovinsko

  Ferratový víkend v Julských Alpách

  Od5.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Objevte kouzlo Slovinska s naším ferratovým zájezdem do Julských Alp, kde společně vystoupáme na dva jejich velikány. Italskou cestou vylezeme na skalní pyramidu hory Mangart (2679 m.n.m), která je se svou tříkilometrovou severní stěnou čtvrtou nejvyšší horou Slovinska. Uvidíme legendami opředenou tvář pohanské panny Ajdovska Deklica, ukrytou na stěně hory Prisank (2547 m.n.m), kam se […]
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Triglav

  Triglav, výstup na nejvyšší horu Slovinska

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Triglav není jen hora, Triglav je národní symbol a pýcha celého Slovinska. Se svou výškou 2864 m.m.m je nejen nejvyšší slovinskou horou, ale i celých Julských Alp. My se na vrchol Triglavu vydáme Tominškovou cestou z údolí Vrata, odkud budeme během výstupu obdivovat jeho severní stěnu, která patří k největším stěnám v Evropě.