+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Polské Beskydy – Turistika, Babia hora a plavba po Dunajci

0
PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
Od7.700 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
25/07/2024
Dostupných: 8 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

5219

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 4 dny
 • OBTÍŽNOST 2/5
 • MOŽNOST POLOPENZE
 • V PRONAJATÉM DOMĚ
 • 25.7.-28.7.2024TPL11

O ZÁJEZDU

Outdoorový prodloužený víkend v polských Beskydech a Pieninském NP, během kterého vyšlápneme na nejvyšší horu polských Beskyd, Babí horu (v polštině Babia gora – 1725m n. m.). Sjedeme nejkrásnější řeku Slovenska, Dunajec, na plastových nebo nafukovacích lodích v jejím nepěknějším úseku vedoucím přes Pieninský národní park. Další dny si užijeme kratší výšlapy po okolí nebo můžeme jen tak lenošit na chatě. Ubytování máme zajištěno v pronajatém domě, kde si večer užijeme grilování a posezení u ohně s čepovaným pivem. 

Turistický okruh s výstupem na nejvyšší vrchol Beskyd, Babí horu, měří 19km. Za celý den nastoupáme 1270 výškových metrů. Během túry bude dostatek času na odpočinek a svačinu. Na vrcholu budeme odměnění nádhernými výhledy do okolí. Za pěkného počasí se nám ukáží Tatry jako na dlani.

Vodácký program je vhodný i pro nezkušené vodáky, kteří po zaškolení průvodcem zvládnout sjet celý úsek bezpečně. Obtížnost je klasifikována jako WW I+ (lehký tok s občasnými peřejemi). Trasu dlouhou asi 20km sjedeme za cca 3 hodiny. Celou cestu se budeme kochat nádhernou krajinou. Plavba na lodích není povinná. Místo ní se můžete věnovat například turistice v Pieninském národním parku nebo si užívat koupání v Czorsztynském jezeře. Případně se můžete nechat svézt na turisty vyhledávaných pltích.

Cena zahrnuje

 • Ubytování na 3 noci
 • Služby průvodce a řidiče
 • Dopravu
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Lodě a vodácké vybavení (40-50EUR)
 • Icon-close
  Polopenzi (2000Kč)
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Cestovní pojištění
 • Icon-close
  Případné vstupné

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava: -500 Kč / osobu
 • Polopenze: +1500 Kč / pobyt

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Odjezd a kratší túra

V ranních hodinách odjedeme z nástupních míst do Polska. Na ubytování přijedeme kolem poledne, převlékneme se a protáhneme nohy  výstupem na Kolisty Groń (1114m n. m.). Celý okruh z ubytování měří 11km s převýšením 490 výškových metrů. Návrat na chatu okolo 17-18h. Ubytujeme se, narazíme bečku a povečeříme.

2. Den:Plavba po Dunajci

Po snídani přejedeme do Lysé pod Dunajcom, cca 1h 45min jízdy. Převezmeme zapůjčené vybavení a vydáme se na plavbu Pieninským národním parkem po Dunajci. Před plavbou si ještě dáme instruktáž a řekneme si základní pravidla. Plavba na lodích není povinná. Místo ní se můžete věnovat například turistice v Pieninském národním parku nebo si užívat koupání v Czorsztynském jezeře. Vodácký program je vhodný i pro nezkušené vodáky. Obtížnost je klasifikována jako WW 1+ (lehký tok s občasnými peřejemi). Trasu dlouhou asi 20km sjedeme za cca 3 hodiny. Celou cestu se budeme kochat nádhernou krajinou. Plavbu zakončíme v Krościenku nad Dunajcem, kde nás vyzvedne auto a zaveze nás zpět do Lysé pod Dunajcom. Zde přesedneme do naší dodávky a vrátíme se na ubytování.

3. Den:Výstup na Babí horu

Dnes nás čeká Babia hora (1725m n. m.), nejvyšší vrchol Beskyd. Za celý den ujdeme 19km a nastoupáme 1270 výškových metrů. Během túry bude dostatek času na odpočinek a svačinu. Na vrcholu budeme odměnění nádhernými výhledy do okolí. Za pěkného počasí se nám ukáží Tatry jako na dlani. Cestou můžeme navštívit muzeum horské turistiky.

4. Den:Výstup na Skrzyczne a návrat zpět

Ráno posnídáme a provedeme základní úklid chaty. Sbalíme se a vyrazíme směrem do ČR. Cestou zastavíme nedaleko Szczyrku, kde podnikneme poslední krásný výšlap na vrchol Skrzyczne (1257m n. m.). Uděláme okruh dlouhý 16km s převýšením 700m. Oběd si dáme v některé z horských chat. Po dojití zpět k autu vyrazíme zpátky k nástupním místům, kam dorazíme v odpoledních až večerních hodinách.

MAPA

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Doprava je řešena minibusem pro 8 osob plus řidič.

Ubytování na zájezdu

Ubytování máme zajištěno v pronajatém domě Czatoża v městečku Zawoja. Pokoje jsou po 3 osobách. K dispozici je kuchyňka pro přípravu svačiny, gril, venkovní posezení, pračka, ručníky, povlečení a další.

Stravování na zájezdu

Lze si připravovat vlastní jídla ve vybavené kuchyňce. Za příplatek je možnost polopenze připravené CK.

Během túr se budeme stravovat z připravené svačiny nebo v některé z horských chat.

POLOPENZE:
Snídaně jsou formou bufetu. Můžete si dát míchaná vejce, párečky, jogurt, müsli, sýry, šunku, zeleninu, ovoce, džem, máslo, pečivo a další. K dispozici je káva, čaj, mléko a džus. 

Na večeři se podává polévka, hlavní chod a salát nebo ovoce. Jeden večer budeme grilovat maso a hermelín se zeleninovým salátem.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Po domluvě případně další místa na trase.

Obtížnost zájezdu

Zájezd je vhodný pro všechny věkové kategorie. Nejnáročnější je výstup na Babí horu. Za celý den ujdeme 19km s převýšením 1270 výškových metrů. Ostatní túry jsou snažší s menším převýšením. Všechny trasy vedou po značených turistických cestách.

Vodácký den je určen i pro nezkušené osoby. Obtížnost toku je WW 1+ (mírný tok s občasnými peřejemi).

Vodácké vybavení

Veškeré potřebné vodácké vybavení (lodě, pádla, vesty, přilby, nepromokavý vak) zapůjčíme v místní půjčovně. Cena pronájmu vybavení je cca 40-50EUR na osobu, v závislosti na typu lodi.

Na plavbu je vhodné si obléct sportovní oblečení (boty do vody nebo tenisky či sandále, tričko, kraťasy). V případě chladného počasí bundu a kalhoty. Hodit se budou náhradní věci na převlečení.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • S INSTRUKTOREM MTB
  Schladming bikepark, MTB sjezdy, Rakousko

  Top bikeparky Rakouska s instruktorem

  Od11.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 31.5.2024, 5.7.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Zlepši své jezdecké dovednosti v nejlepších bikeparcích Rakouska za pomoci certifikovaného instruktora terénní cyklistiky. Tři dny intenzivního ježdění s profíkem, který vám poskytne důležité knowhow jak správně a bezpečně sjíždět traily, flowtraily, provádět skoky apod. Tento MTB zájezd je určen jak pro začínající trailové sjezdaře, tak pro zkušené trail huntery, kteří si chtějí užít luxusní sjezdy […]
 • Víkendový přejezd Vysočiny na kole.

  Víkendová Vysočina na kole

  Od4.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 7.6.2024, 13.9.2024

  Destinace: Česko
  Náročnost: 2/5

  Víkendový přejezd Vysočiny na kolech. Čekají nás překrásné výhledy, cyklistické stezky, historie, dobré jídlo a spousta zábavy. První cyklistickou etapu zahájíme u vodní nádrže Seč, ležící v srdci CHKO Železné hory. Cestou do kempu u vodní nádrže Pilská, který se nachází nedaleko Žďáru nad Sázavou, navštívíme rozhlednu na Zuberském kopci, občerstvíme se v Hamerské krčmě, historickém roubeném […]
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Dolomitensteig, Totes Gebirge

  Totes Gebirge – panoramatická turistika v Mrtvých horách

  Od6.700 Kč
  3 dny
  Termíny: 14.6.2024, 9.8.2024, 27.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 2/5

  Pohoří Totes Gebirge patří k tomu nejlepšímu, co mohou východní Alpy nabídnout. Navštívíme divokou soutěsku Dr.-Vogelgesang a projdeme si panoramatickou horskou stezku Dolomitensteig, která patří k nejhezčím ve východních Alpách.  Vyjedeme nejdelší pozemní lanovkou v Evropě do Wurzeralm, kde si užijeme horská vřesoviště, všudypřítomné skalní útvary, křišťálově čisté jezero Brunnensteiner nebo samotný výstup na Rote […]
 • Nejvyšší hora Irska, Carrantoohill (1039m n. m.), národní park Killarney

  Irsko s výstupem na nejvyšší horu

  Od29.900 Kč
  8 dní
  Termíny: 15.6.2024

  Destinace: Irsko
  Náročnost: 3/5

  Zájezd Irsko s výstupem na nejvyšší horu nabízí to nejlepší z Irska. Vyšlapeme na nejvyšší vrchol (Carrantoohill - 1038m n. m.), projdeme NP Killarney, nezapomeneme na Ring of Dingle, Ring of Kerry či nejznámější Moherovy útesy. Samozřejmě nevynecháme návštěvu tradiční irské hospůdky s dobře vychlazeným místním pivem Guinness.
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Hoher Dachstein

  Hoher Dachstein (2995 m.n.m), ferratový výstup od Gosavských jezer

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 28.6.2024, 6.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Vydej se s námi do kraje průzračných ledovcových jezer a strmých vápencových stěn údolí Solné komory, kterým odpradávna vévodí Hoher Dachstein (2995 m.n.m), druhá nejvyšší hora Severních vápencových Alp. Vydáme se na jeho vrchol po stopách prvovýstupců z roku 1832, užijeme si chůzi po Halštatském i Gosavském ledovci, panoramatickou via ferratu západním hřebenem a jedny […]
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Východ Slunce za Mangartem, Slovinsko

  Ferratový víkend v Julských Alpách

  Od5.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Objevte kouzlo Slovinska s naším ferratovým zájezdem do Julských Alp, kde společně vystoupáme na dva jejich velikány. Italskou cestou vylezeme na skalní pyramidu hory Mangart (2679 m.n.m), která je se svou tříkilometrovou severní stěnou čtvrtou nejvyšší horou Slovinska. Uvidíme legendami opředenou tvář pohanské panny Ajdovska Deklica, ukrytou na stěně hory Prisank (2547 m.n.m), kam se […]
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Triglav

  Triglav, výstup na nejvyšší horu Slovinska

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Triglav není jen hora, Triglav je národní symbol a pýcha celého Slovinska. Se svou výškou 2864 m.m.m je nejen nejvyšší slovinskou horou, ale i celých Julských Alp. My se na vrchol Triglavu vydáme Tominškovou cestou z údolí Vrata, odkud budeme během výstupu obdivovat jeho severní stěnu, která patří k největším stěnám v Evropě.
 • DOPORUČUJEME
  Královská vyhlídka, Sete Cidades, Azory

  Azorské ostrovy – zelený ostrov São Miguel

  Od19.900 Kč
  8 dní
  Termíny: 17.5.2024, 12.7.2024, 22.10.2024

  Destinace: Portugalsko
  Náročnost: 2/5

  Poznej s námi jednu z nejzelenějších destinací na světě, Azorské ostrovy, pro svou krajinu často přezdívané jako ,,Evropská Havaj“. Na jejich největším a nejrozmanitějším ostrově São Miguel si přijdou na své zejména milovníci hortenzií, termálů a jedinečné sopečné turistiky.