+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Přejezd Šumavy na kole

0
PRODLOUŽENÝ VÍKEND
Od5.900 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
16/08/2024
Dostupných: 7 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

5338

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 3 dny
 • OBTÍŽNOST 3/5
 • SE SNÍDANÍ
 • V PENZIONU
 • 24.5.-26.5.2024CCZ11 - VYPRODÁNO
 • 16.8.-18.8.2024CCZ12

O ZÁJEZDU

Chceš na kole přejet celou Šumavu, vidět její krásnou a nedotčenou přírodu? Užít si úžasné, převážně asfaltové cyklostezky? Vystoupat na vrchol kopce Pancíř (1214m n. m.), vidět kde pramení naše nejdelší řeka Vltava? Nechce se ti vymýšlet, jak zajistit aby jsi jel nalehko, nemusel se vracet do místa startu a řešit další strasti logistiky? Neváhej se přihlásit na náš cyklozájezd Šumavou.

Během prodlouženého víkendu projedeme na kole celým NP Šumava, od Nýrska až po vodní nádrž Lipno. Na trase dlouhé 173 km uvidíme nedotčenou přírodu, ale přesto pojedeme po krásných asfaltových cyklostezkách. Občas to bude pořádně do kopce, například závěrečné stoupání na Pancíř (1214m) je velmi výživné, ale nakonec si řekneme, že to stálo za to. Na trase pořídíme nádherné fotografie, uvidíme městečko Modrava, podíváme se kde pramení řeka Vltava a naši trasu zakončíme u vodní nádrže Lipno.

Cena zahrnuje

 • Dopravu
 • Přepravu kol v cyklovleku
 • Ubytování na 2 noci
 • Služby průvodce
 • Snídaně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Obědy a večeře
 • Icon-close
  Vstupné
 • Icon-close
  Osobní útratu

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava: -500Kč/osobu

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Odjezd z nástupních míst, 1. etapa

Odjezd z nástupních míst v ranních hodinách a přejezd na Šumavu. Příjezd na start etapy do Nýrska kolem poledne. Po vyložení kol a rychlého občerstvení z vlastních zásob se vydáme CHKO Šumava kolem vodní nádrže Nýrsko pod vrchol kopce Lomničky (1026 m n. m.), od kterého budeme pokračovat podél Česko-německé hranice po vrstevnici do mírného stoupání, které občas vystřídá i příjemný sjezd z kopce. Cestou zastavíme u vodopádu Bíla Strž a Černého jezera. Od jezera nás čeká stoupání na rozhlednu Pancíř (1214 m n. m.), kde se můžeme kochat výhledy z rozhledny, případně se po absolvovaném prudším stoupání můžeme občerstvit třeba čepovaným pivem a dát si něco k jídlu v místní restauraci. Nyní nás čeká 8km dlouhý sjezd do Železné rudy s klesáním cca 440 výškových metrů. Ubytování ve večerních hodinách, kde už nás bude čekat naše dodávka/minibus s našimi věcmi. (40km, stoupání 973m, klesání 652m).

2. Den:Etapa přes NP Šumava - Železná ruda -> Lenora

Snídaně na ubytování v 7:00 – 8:00. Po snídani naložíme věci do dodávky/minibusu a vydáme se na kolech na nejnáročnější etapu zájezdu. Dnes nás čeká 72km nádhernou krajinou NP Šumava. Podél různých potůčků, remízků, lesů a luk se dostaneme do turisticky známého střediska Modrava, kde se natáčel seriál Policie Modrava. Zde si dáme občerstvení a dojedeme k samotnému prameni Vltavy. Zde máme již nejvýše položený bod trasy za sebou a čeká nás krásných 24km dlouhý sjezd (516 výškových metrů) s jen pár krátkými stoupáními. Cílem dnešní cesty je městečko Lenora, kde se ubytujeme v odpoledních hodinách. Dodávka/minibus nás bude zde čekat. Večeře v místní restauraci. (72km, stoupání 1385 m, klesání 1402 m).

3. Den:Závěrečná etapa do Lipna nad Vltavou, návrat domů

Snídaně na ubytování v 7:00 – 8:00. Po snídani se opět sbalíme a dámě věci do dodávky/minibusu. Dnes projedeme na kolech zbývající část Národního parku Šumava. Opět nás čekají nádherné pohledy na okolní přírodu a úžasné cyklostezky. Kolem vodní nádrže Lipno dojedeme až do Lipna nad Vltavou, kde už nás bude čekat odvoz. Zde si před návratem domů můžeme dát občerstvení, sbalíme se a vyrazíme směrem k domovům. Zpět do nástupních míst přijedeme ve večerních hodinách. (61km, stoupání 543 m, klesání 532 m).

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Doprava je řešena jedním nebo dvěma mikrobusy pro 9 osob.

Ubytování na zájezdu

Ubytování máme zajištěno v penzionech v pokojích pro 2-5 osob. 1. noc budeme spát v Železné rudě, druhou noc v Lenoře.

Stravování na zájezdu

V ceně zájezdu je 2x snídaně přímo na ubytování formou švédského stolu. Nejčastěji se podávají vejce, šunka, sýry, jogurty, džemy, ovoce, sladké pečivo apod. Obědvat budeme v restauracích a občerstveních na trase, případně z vlastních zásob. Večeři je možno si dát přímo na ubytování, případně v nedaleké restauraci (podle ubytování).

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Přeprava kol na zájezdu

Kola přepravujeme v cyklovleku s kapacitou 10 kol.

Obtížnost zájezdu

3. Stupeň obtížnosti:
Tento stupeň zahrnuje kopcovitý terén s významnějším převýšením. Může obsahovat delší stoupání a technicky náročnější úseky, včetně nerovných povrchů. Délka etap se pohybuje okolo 70 km s větším převýšenim. Etapy je možno zjednodušit i pro méně zdatné cyklisty, případně je možno použít elektrokolo, které usnadní dlouhá stoupání.

Vhodný typ kola na tento zájezd

Pro tento zájezd je vhodné horské kolo, trekové kolo či gravel. Využití elektrokola je možné. Většinu etap lze dojet na jedno nabití (v závislosti na kapacitě baterie), případně je možné si kolo dobít během etapy.

Většina cest po kterých pojedeme jsou zpevněné, asfaltové. Občas šotolina, kamenité cesty, na několika úsecích uježděný hliněný povrch. Své kolo si nechte před zájezdem servisovat nebo prohlédnout odborníkem, aby Vás na zájezdě něco nepřekvapilo. Hlavně si nechte zkontrolovat stav a seřízení brzd, ty se budou hodit až pojedete z kopce.

Opravy poruch během zájezdu

Průvodce má během etapy u sebe základní nářadí se kterým zvládne základní opravy, případně seřízení brzd, přehazovačky, opravu defektu apod. V autě pak je k dispozici bedna s nářadím a náhradními díly pro větší opravy. K dispozici je také čistič řetězu a mazivo.

Organizace cyklistiky během zájezdu

Před první etapou Vás průvodce seznámí s organizací cyklistiky v závislosti na velikost skupiny, typech kol apod. Obeznámí vás se základními pravidly a bezpečnostními pokyny.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
  Dunajec, Pieninský národní park, Slovensko, Polsko

  Polské Beskydy – Turistika, Babia hora a plavba po Dunajci

  Od7.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 25.7.2024

  Destinace: Polsko
  Náročnost: 2/5

  Outdoorový prodloužený víkend v polských Beskydech, během kterého vyšlápneme na nejvyšší horu polských Beskyd, Babí horu (v polštině Babia gora - 1725m n. m.). Sjedeme nejkrásnější řeku Slovenska, Dunajec, na plastových nebo nafukovacích lodích v jejím nepěknějším úseku vedoucí přes Pieninský národní park.
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Hoher Dachstein

  Hoher Dachstein (2995 m.n.m), ferratový výstup od Gosavských jezer

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 28.6.2024, 6.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Vydej se s námi do kraje průzračných ledovcových jezer a strmých vápencových stěn údolí Solné komory, kterým odpradávna vévodí Hoher Dachstein (2995 m.n.m), druhá nejvyšší hora Severních vápencových Alp. Vydáme se na jeho vrchol po stopách prvovýstupců z roku 1832, užijeme si chůzi po Halštatském i Gosavském ledovci, panoramatickou via ferratu západním hřebenem a jedny […]
 • PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
  Slovinsko na MTB

  Přejezd Slovinska na MTB

  Od15.800 Kč
  8 dní
  Termíny: 24.8.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3-4/5

  Akce vytvořená pro všechny bikery a nadšence horské cyklistiky. Z Kranjske Gory na severu Slovinska projedeme Julskými Alpami a Triglavským národním parkem, kolem nejvyšší hory v zemi, Triglavu (2864 metrů). Akci zakončíme u Jadranského moře v městě Piran. Během přejezdu Slovinska si užijeme nekončící sjezdy po lesních stezkách, loukách, polních cestách a trailech všech obtížností, […]
Tento zájezd si právě prohlíží 5 osob!