+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Keňa – safari, africká kultura a Diani beach

0
Cena
Od54.900 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
Nejsou vypsány žádné termíny pro tento zájezd. V případě zájmu nás kontaktujte.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

6749

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 12 dní
 • OBTÍŽNOST 1/5
 • ČÁSTEČNĚ V CENĚ
 • V APARTMÁNU
 • 8.3 - 19.3.2024PKE 11

O ZÁJEZDU

Ležíš na bílém písku jedné z nejhezčích pláží světa a zasněně hledíš do dálky Indického oceánu. Postupně vstřebáváš jedinečné zážitky, které jsme během naší poznávací dovolené v Keni a safari nasbíraliS místním průvodcem se vydáme pozorovat lvy, slony, gepardy a mnoho dalších zvířat do jejich přirozeného prostředí. Společně poznáme africkou kulturu a gastronomii,  místní vesnice a nakrmíme z ruky žirafy v Giraffe center.

Národní park Amboseli je jedno z nejoblíbenějších safari v Keni. Přezdívá se mu také ,,země obrů,, – kvůli působivým slonům s masivními kly. Všechna zvířata budeme pozorovat s výhledem na nejvyšší africkou horu Kilimandžáro, které zde tvoří úžasnou kulisu. Národní park Nairobi byl vyhlášen v roce 1946 a je tak zde také nejstarším národním parkem vůbec. Budeme tu hledat především nosorožce černého, buvoly, zebry, paviány, gazely, žirafy, lvy, geparda, levharta, hrocha a až na 500 druhů ptáků. Národní park Tsavo East, spolu se svým menším sousedem Tsavo West, tvoří jeden z největších národních parků na světě. Navštívíme baobabový park v Mombase a místní zoo s želvami obrovskými a nejnebezpečnějším hadem světa, mambou černou.  Po celou dobu budete v doprovodu českého průvodce a místního česky mluvícího průvodce, díky kterému naše cesta dostane jedinečné kouzlo a atmosféru. Jako dárek dostaneme od něj vyrobené tričko s našimi jmény, jako symbol přátelství a vděk za skvělou společnost.

PRŮVODCE

Cena zahrnuje

 • Ubytování
 • Letištní tranzit
 • Víza do Keni
 • Veškerou dopravu v Keni a safari jeepy
 • Strava během programu v safari
 • Služby českého průvodce
 • Služby místního česky mluvícího průvodce
 • Vstupné do národního parku Amboseli
 • Vstupné do národního parku Tsavo East
 • Vstupné do národního parku Tsavo West
 • Vstupné do Giraffe center
 • Vstupné do Haller park
 • Vstupné do národního parku v Nairobi
 • Památeční trička přímo z Afriky s vašimi jmény
 • Pitná voda během safari
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Stravu mimo uvedené
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Cestovní pojištění
 • Icon-close
  Letenky (cca 15 tis.Kč)
 • Icon-close
  Fakultativní výlet na ostrov Wasini

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava na letiště do Vídně: -500Kč/osobu

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Odlet do Nairobi

Odjezd z nástupních míst na letiště ve Vídni a odlet do keňského hlavního města Nairobi

2. Den:Přílet do Nairobi, národní park, Giraffe centrum

Ráno přiletíme do Nairobi. Na letišti nás bude čekat auto s průvodcem, a odveze nás do Národního parku Nairobi. Národní park Nairobi náleží k nejznámějším národním parkům v Keni. Byl vyhlášen v roce 1946 a je tak zde také nejstarším národním parkem vůbec. Ze zvířat tu uvidíme především nosorožce černého, buvoly, zebry, paviány, gazely, žirafy, lvy, gepardy, levharty, hrochy a až na 500 druhů ptáků. Poté přejedeme do záchranné stanice pro žirafy, Giraffe center, kde můžeme z ruky krmit žirafy z vyvýšeného můstku. Navečer odjedeme na ubytování, kde se navečeříme a načerpáme síly na následující den v safari.

3. Den:Safari pod Kilimandžárem - Amboseli

Po snídani opustíme Nairobi a vydáme se do fantastického světa národního parku Amboseli. Park byl zapsán roku 1991 na seznam památek UNESCO a jeho název je odvozen z masajského výrazu EMPUS, což znamená slané a suché místo. Park je ovlivněn jedinečným ekosystémem nejvyšší hory Afriky. V minulosti byl park tvořen převážně savanou, lesem a rozlehlým jezerem Amboseli, které však již vyschlo. Amboseli se někdy přezdívá „země obrů“ – kvůli působivým slonům s masivními kly. V okolí bažiny Longinye, která je domovem hrochů a buvolů, můžeme často pozorovat slony, kteří se zde chodí dennodenně napít. Právě zde si můžeme udělat úžasnou fotku slonů a mít na pozadí Kilimandžáro, která patří k nejžádanějším fotkám z celé Keni. Večer přejedeme na ubytování a na večeři.

 

4. Den:Safari pod Kilimandžárem - Amboseli

Po snídani vyrazíme opět do Amboseli. Rozlehlé lesy, které postupně ustupují směrem ke Kilimandžáru byly zničené sloními stády. Dodnes jsou vidět kořeny velkých akácií rozházené po savaně a polopoušti. V lesích můžeme pozorovat gepardy a lvy, kteří tu loví zebry, pakoně a gazely. Nosorožci se zde bohužel již nevyskytují, protože je kompletně odlovili pytláci. Večer se vrátíme na ubytování.

5. Den:Národní park Tsavo West

Národní park Tsavo West je se svým sousedem Tsavo East jedním z největších národních parků na světě a je známý svou rozmanitou faunou a překrásnou krajinou. Park je domovem celé tzv. Velké pětky (Big 5 Animals). Zvířata, která do ní patří jsou lvi, sloni, levharti, buvoli a černí nosorožci. Jsou to jedny z nejatraktivnějších afrických zvířat, kvůli kterým se sem sjíždí lidé z celého světa. Park se rozkládá na více než 9000 km čtverečních a najdeme v něm řadu skalních útvarů a vulkanických vrcholů. 

6. Den:Národní park Tsavo East

Tsavo East je tvořený nekonečnými, mírně zvlněnými pláněmi, křovinatou vegetací, červenou půdou s mohutnými a vzrostlými baobaby. V parku můžeme potkat řadu červených slonů. Tito sloni nejsou žádným poddruhem slona afrického, jejich zbarvení je způsobeno tím, že se poprašují červeným prachem jako ochrana proti slunci a hmyzu.

7. Den:Diani beach

Po čtyřech dnech na safari se odjedeme zrelaxovat k moři na Diani beach, která patří k jedné z dvaceti nejhezčích pláží na světě. Užijete si koupání, opalování na bílém písku, případně se můžete vydat na nějaký výlet, který vám průvodce doporučí. 

8. Den:Diani beach

Pro ty, které by už koupání omrzelo, mohou využít fakultativní výlet lodí na ostrov Wasini, s možností šnorchlování a pozorování delfínů nebo plavbu lodí s proskleným dnem, kde můžete pozorovat krásy podmořského světa. Podle počasí, podmínek a preferencí ve skupině vám průvodce nabídne ještě další možnosti, které pro vás máme připravené.

9. DenMombasa

Po zaslouženém odpočinku se vracíme k poznávání Keni, a vyrazíme do Mombasy. Navštívíme Old town city, park s baobaby, pevnost Fort Jesus a nevynecháme ani místní trh v Mombase, kde si můžeme nakoupit čaj, kávu, ovoce nebo zkusit jak chutnají plody baobabu. Poté se vydáme do Haller park, kde je zoo s želvami obrovskými a uvidíme nejnebezpečnějšího hada na světě, mambu černou.

10. DenVýlet do místní vesnice, loučíme se s Afrikou

Ráno se sbalíme a pojedeme navštívit místní vesnici s dílnou, kde si budeme moct nakoupit suvenýry. Navštívíme místní školu, kde můžeme dát dětem nějaké drobnosti, které velmi oceňují a jsou jim vzácné. Nakoukneme pod pokličku jak Keňané žijí a jejich náklonnost a úsměvy na tváři v nás zanechají nezapomenutelný dojem. No a tím naše cesta po Keni pomalu končí a čeká nás odlet z Mombasy. 

12. DenOdjezd z letiště na nástupní místa

MAPA

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Na letiště se dopravíme mirkobusem. V Keni na nás budou čekat jeepy s řidiči, kteří nám budou k dispozici po celou dobu zájezdu.

Ubytování na zájezdu

Ubytovaní budeme v apartmánech nebo pronajatém domě. V apartmánech je kuchyňka, sociální zařízení, Wi-Fi připojení není k dispozici. 

Stravování na zájezdu

Během čtyř dnů na safari je v ceně zahrnutá strava a pitná minerální voda. Během pobytu v Mombase máme v ceně snídaně, oběd a večeři si každý platí sám. Na ubytování je kuchyňka, kde si můžeme uvařit nebo navštívit restaurace.

Víza a cestovní doklady

Do Keni budete potřebovat platný cestovní pas a víza. Víza jsou zahrnuta v ceně zájezdu a vyřídíme je za vás nejpozději 14 dní před odletem.

Očkování

Očkování do Keni nejsou povinná, ale doporučuje se očkování proti břišnímu tyfu, žloutence typu A a antimalarika proti malárii. Pro více informací ohledně očkování nás neváhejte kontaktovat.

Letenky

Cena letenky není zahrnuta v ceně zájezdu.

Letenky nakupujeme hromadně pro všechny klienty najednou až v době, kdy je přihlášený minimální počet osob pro realizaci zájezdu a všichni přihlášení zaplatili požadovanou zálohu na zájezd.

Cena letenky se pohybuje v uvedeném rozmezí. Pokud by cena za letenku měla být vyšší, budeme před nákupem letenky všechny klienty informovat. Jinak letenku automaticky koupíme a cenu letenky Vám přefakturujeme ve shodné výši, jakou nám účtuje letecká společnost.

Faktura za letenku je splatná do 3 pracovních dní. Po uhrazení faktury za letenku, Vám letenky pošleme na uvedený email.

V případě neuhrazení faktury za letenku bude klient vyřazen ze zájezdu a bude mu vrácena záloha ponížena o cenu letenky + případné storno poplatky.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Obtížnost zájezdu

Zájezd je určený pro všechny věkové i výkonnostní kategorie.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • Masaj vyhlížející na Indický oceán, Tanzanie

  Tanzanie a Zanzibar – safari, masajská kultura a relax

  Od46.900 Kč
  13 dní
  Termíny: 5.6.2024, 4.9.2024

  Destinace: Tanzanie a Zanzibar
  Náročnost: 2/5

  Zájezd, pečlivě navržený pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace a dobrodružství, nás zavede na neuvěřitelnou cestu za poznáním a přírodou. Čeká nás nejen pevninská Tanzanie, ale také oblíbený ostrov Zanzibar, kde si užijeme odpočinek na nádherných plážích  s průzračnou vodou.
 • Nejvyšší hora Irska, Carrantoohill (1039m n. m.), národní park Killarney

  Irsko s výstupem na nejvyšší horu

  Od29.900 Kč
  8 dní
  Termíny: 15.6.2024

  Destinace: Irsko
  Náročnost: 3/5

  Zájezd Irsko s výstupem na nejvyšší horu nabízí to nejlepší z Irska. Vyšlapeme na nejvyšší vrchol (Carrantoohill - 1038m n. m.), projdeme NP Killarney, nezapomeneme na Ring of Dingle, Ring of Kerry či nejznámější Moherovy útesy. Samozřejmě nevynecháme návštěvu tradiční irské hospůdky s dobře vychlazeným místním pivem Guinness.
 • DOPORUČUJEME
  Královská vyhlídka, Sete Cidades, Azory

  Azorské ostrovy – zelený ostrov São Miguel

  Od19.900 Kč
  8 dní
  Termíny: 17.5.2024, 12.7.2024, 22.10.2024

  Destinace: Portugalsko
  Náročnost: 2/5

  Poznej s námi jednu z nejzelenějších destinací na světě, Azorské ostrovy, pro svou krajinu často přezdívané jako ,,Evropská Havaj“. Na jejich největším a nejrozmanitějším ostrově São Miguel si přijdou na své zejména milovníci hortenzií, termálů a jedinečné sopečné turistiky.
 • PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
  Jezero Jasna, Kranjska gora, Krásy Slovinska

  Přírodní krásy Slovinska, kultura a koupání v moři

  Od12.900 Kč
  6 dní
  Termíny: 15.7.2024, 16.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 1/5

  Vydej se s námi přesvědčit, že Slovinsko není jen tranzitní země do Chorvatska, ale země bohatá na přírodní krásy, bohatou kulturu a historii. Navštívíme majestátní Julské Alpy v Triglavském národním parku, smaragdové řeky, přímořská a historická města či jednu z nejhezčích jeskyní v Evropě Postojnskou jamu
 • Kaskádovitá rýžová políčka, Ha Giang, Severní Vietnam

  Krásy severního Vietnamu

  Od29.900 Kč
  16 dní
  Termíny: 30.7.2024, 27.9.2024

  Destinace: Vietnam
  Náročnost: 1/5

  Během 14 dní ve Vietnamu navštívíme nejkrásnější místa severního Vietnamu. Nebude chybět zátoka Ha Long, která se řadí mezi sedm přírodních divů světa, úžasná krajina v Ninh Binh, horské vesničky, terasovité rýžové políčka a etnické obyvatelstvo v provincii Ha Giang či národní park Ba Be. Během zájezdu bude prostor na relax a koupání v moři a pobyt […]
  (2 Hodnocení)
 • PRO DOBRODRUHY
  Vyhlídky na údolí v Bac Son, Severní Vietnam

  Severní Vietnam na skútru

  Od27.800 Kč
  15 dní
  Termíny: 30.10.2024, 14.3.2025

  Destinace: Vietnam
  Náročnost: 2/5

  Dobrodružný program během kterého za 15 dní projedeme na skútrech nejúžasnější místa v severním Vietnamu. Navštívíme nejen zátoku Ha Long, Národní park Ba Be, Ban Gioc - nejkrásnější vodopády Vietnamu, projedeme okruh v pohoří Ha Giang, lanovkou vyjedeme na nejvyšší horu Phan Xi Pang, projedeme nespočtem kaskádovitých rýžových políček a spoustu dalšího...
  (6 Hodnocení)
 • POPULÁRNÍ

  Madeira – zelená perla v Atlantiku

  Od15.900 Kč
  8 dní
  Termíny: 15.4.2024, 29.4.2024, 13.5.2024, 4.11.2024, 27.12.2024

  Destinace: Portugalsko
  Náročnost: 2/5

  Vydej se s námi objevit nejkrásnější části věčně zeleného ostrova. Projdeme úchvatné levády, starobylé vavřínové lesy a vystoupíme na vrchol Pico Ruivo na východ Slunce a za panoramatickými výhledy. Navštívíme nejvyšší útes na ostrově a objevíme nespočet vodopádů skrytých v horách.
  (4 Hodnocení)
 • SLEVNĚNO
  Oáza Wadi Bani Khalid, Omán

  Omán – ráj na zemi pro outdoorové a kempingové nadšence

  Od27.990 Kč21.900 Kč
  9 dní
  Termíny: 7.2.2024, 8.11.2024

  Destinace: Omán
  Náročnost: 3/5

  Toužíte se svobodně pohybovat po krásných plážích a zažít kempování jako národní sport? Přesvědčte se s námi, že stále existují krásná místa bez turistů, kde Vás dobří lidé pohostí arabskou kávou a datlemi, ukážou krásy kaňonů a jezer schovaných v nich. Pojďme společně prozkoumat výjimečnou část arabského poloostrova a ukázat si na vlastní oči, že v Ománu najdeme […]
Tento zájezd si právě prohlíží 9 osob!