+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Severní Vietnam na skútru

(6 Hodnocení)
PRO DOBRODRUHY
Od27.800 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
Dostupných: 16 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

5572

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 15 dní
 • OBTÍŽNOST 2/5
 • SE SNÍDANÍ
 • HOTEL, HOMESTAY
 • 25.4.-9.5.2024PVN21 - VYPRODÁNO
 • 30.10.-13.11.2024PVN22
 • 14.3.-28.3.2025PVN21

O ZÁJEZDU

Severní Vietnam na skútru je dobrodružný program pro milovníky motorek a nadšence do skutečného dobrodružství, kdy během 15 denního zájezdu po severním Vietnamu navštívíme spoustu zajímavých míst, na která se s jinou cestovkou běžně nedostanete.

Svoje dobrodružství zahájíme v hlavním městě Hanoj, kde si projdeme všechna turistická lákadla. Následující den nás čeká jednodenní výlet do zátoky Ha Long, patřící mezi sedm přírodních divů světě zapsaných na seznam přírodního dědictví UNESCO. Zde nás čeká plavba lodí s obědem, návštěva jeskyně, či plavba na kajacích zákoutími mezi ostrůvky.

Následně si vypůjčíme skútry (automatické nebo poloautomatické o objemu 125ccm) a vyrazíme z městské džungle na venkov do městečka Bac Son. Zde nás čeká nádherná scenérie, výstup na kopec s luxusní vyhlídkou a nocleh v tradičním dřevěném domku u vietnamské rodiny.

Naše cesta bude pokračovat do Národního parku Ba Ba, kde navštívíme vodopád s možností osvěžení, jeskyni a na lodičce si užijeme plavbu po jezeře. Před tím, ale ještě zajedeme na jedny z nejkrásnějších vodopádů ve Vietnamu, vodopády Ban Gioc ležící na samé hranici s Čínou.

Další dny nás čeká jízda horami po velmi oblíbeném okruhu Ha Giang (v angličtině Ha Giang loop). Projedeme jedno z nejpěknějších míst v této oblasti, horský průsmyk Ma Pi, nejsevernější místo Vietnamu, vesnici s rozhlednou Long Cu, kde budeme poznávat těžký život etnického obyvatelstva stále žijících v hliněných domcích. Když nám zbyde síla, můžeme si zde udělat asi 15km výšlap mezi etnickými vesnicemi, rýžovými kaskádovými políčky a užít si nádherných výhledů. Okruh se také dá absolvovat také na našich skútrech.

Na naší dobrodružné cestě nevynecháme ani jedno z nejnavštěvovanějších a nejznámějších míst severního Vietnamu, horské město Sapa, ležící v nadmořské výšce asi 1500m. Zde prozkoumáme etnické vesnice, domorodé obyvatelstvo, lanovkou vyjedeme na nejvyšší vrchol Indočíny, horu Phan Xi Pang (3143m n. m.).

Cestou zpět do Hanoje ještě navštívíme oblast Nghia Lo s nejpěknějšími kaskádovými rýžovými políčky a nekonečnými čajovými plantážemi.

Za celou dobu ujedeme na skútrech asi 1800km (průměrně 180km za den), po cestách i necestách. Bude to náročné, ale bude to stát za to!

Pozn.: Pro tento zájezd je vyžadována zkušenost a vyježděnost na skútrech nebo motocyklech. 

Cena zahrnuje

 • Dopravu po Vietnamu
 • Letištní tranzit
 • Elektronické vízum do Vietnamu
 • Ubytování na 12 nocí
 • 12x snídani
 • Zapůjčení skútrů 110-125cc na 10 dní
 • Veškeré vstupy na památky a atrakce uvedené v programu
 • Místní SIM kartu s internetem
 • Služby českého průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Obědy a večeře
 • Icon-close
  Cestovní pojištění
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Benzín do skútrů (cca 1500Kč)
 • Icon-close
  Letenku (cca 18-23tis. Kč)

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava na letiště do Vídně nebo Prahy: -500Kč/osobu
 • Silnější skútru 150ccm: +2000Kč/osobu
 • Enduro (Honda XR150, CRF150, Yamaha WR155R nebo podobné): +5000Kč/osobu
 • Enduro (Honda CRF250 nebo podobné): +12000Kč/osobu

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. - 2. den:Odjezd z nástupních míst, odlet z Prahy nebo Vídně, přílet do Hanoje

Odjezd z nástupních míst, odlet z Prahy nebo Vídně a přílet do Hanoje. Program se odvíjí od času příletu do Hanoje. Po příletu se přesuneme do staré čtvrti v centru města a ubytujeme se na hotelu. Projdeme se kolem jezera Hoan Kiem, navštívíme divadlo vodních loutek, Želví pagodu a okusíme noční život hlavního města Vietnamu.

3. den:Zátoka Ha Long Bay

Ráno okolo 8h vyrazíme autobusem do zátoky Ha Long, ve které nás čeká 6h dlouhá plavba po zátoce, během které navštívíme jeskyni, budeme na kajacích prozkoumávat zákoutí zátoky a budeme mít možnost se vykoupat a odpočinout na pláži. Během plavby se bude podávat oběd na lodi. Plody moře, ryby, rýže, nudle, zelenina a další dobroty. Návrat do Hanoje ve večerních hodinách, ubytování na hotelu.

4. den:První den na skútru, cesta do údolí Bac Son

Po snídani si převezmeme skútry, nabalíme se, řekneme si základní bezpečnostní pokyny jak jezdit po Vietnamu a vydáme se na dobrodružnou cestu na skútrech. Začátek bude na rozježdění trochu náročný, díky hustému provozu hlavního města. Opatrnou jízdou to zvládneme a za městem na okreskách už bude provoz mnohem menší. Nocleh máme zajištěný ve vesničce Bac Son, kde se nachází nádherné scenérie. Před večeří si ještě uděláme výšlap na kopec odkud je luxusní vyhlídka do údolí. Spát budeme u vietnamské rodiny v tradičním homestay. Dnes ujedeme asi 160km.

5. den:Vodopády Ban Gioc

Z úžasného Bac Son zamíříme k nejkrásnějším vodopádům ve Vietnamu, vodopádům Ban Gioc. Na asi 200km trase nás čeká přejezd několika pohoří, místy po štěrkových cestách. Nějaký čas strávíme u vodopádů, trochu si prohlídneme jeho okolí, kde je spousta krásných scenérií. Ubytování ve večerních hodinách. Za celý den ujedeme asi 200km.

6. den:Národní park Ba Be

Další den plný dobrodružství. Přejedeme do Národního parku Ba Be. U jezera Ba Be navštívíme jeskyni Hua Ma a vodopád Dau Dang. Ubytování v homestay. Během dne ujedeme asi 220km.

7. den:Plavba po jezeře a přejezd do Meo Vac

Ráno nás čeká plavba na lodičkách po jezeře Ba Be. Následně osedláme naše stroje a vydáme se na sever, kde najedeme na tzv. Ha Giang Loop (Ha Giang okruh) a ubytujeme se ve městě Meo Vac. Během asi 200km přejezdu budeme mít možnost se kochat nádhernými výhledy. Tento okruh je velmi známý a vyhledávaný motorkáři pro své serpentýny a výhledy.

8. den:Nejsevernější oblast Vietnamu

Dnes budeme pokračovat po okruhu Ha Giang do městečka Dong Van, kde budeme ubytování. Do městečka to je asi jen 20km, ale my si uděláme výlet k rozhledně Long Cu a projedeme si etnické vesničky v horách. Cestou projedeme luxusní horský průsmyk Ma Pi, kde si uděláme parádní fotky. V Dong Van si můžeme udělat i výšlap po etnických vesnicích. Uvidíme jak na tom budeme a domluvíme se na místě. Dnes ujedeme asi 100km.

9. den:Ha Giang

Dnes přejedeme do okresního města Ha Giang, které je vzdálené od Dong Van asi 150km. Celá cesta vede po asfaltu, takže nám přejezd zabere asi jen 4-5h. Druhou část dne můžeme odpočívat, prozkoumávat okolí Ha Giang, udělat trek do horské vesnice nebo zajet se podívat na kaskádovitá rýžová políčka. Ubytování v hotelu.

10. den:Sapa

Dnes nás čeká čeká pravděpodobně nejdelší přejezd do horského města Sapa, která je jedním z nejnavštěvovanějších míst ve Vietnamu. Dnešní přejezd přes hory si opravdu užijeme. Cesta dlouhá 260km nám zabere asi 6-8 hodin. Cestou nádherné scenérie, večer prohlídka města.

11. den:Sapa

Dnes nás čeká výlet lanovkou na nejvyšší horu Vietnamu, Phan Xi Pang (3143m n. m.). Následně si uděláme výlet po okolí do etnických vesnic. Možnost treku nebo odpočinku.

12. den:Nghia Lo

Předposlední den na skútrech projedeme oblast s rýžovými kaskádovými políčky, který zakončíme v městečku Nghia Lo v ubytování s termálním bazénem. Během dne ujedeme asi 220km.

13. den:Hanoj

Poslední den na skútrech dojedeme zpět do Hanoje. Posledních 200km na skútrech po dobrých cestách. Po příjezdu do Hanoje vrátíme zapůjčené skútry a zakončíme náš výlet v některém z místních barů, kde si uděláme společný závěrečný večírek.

14.-15. den:Návrat zpět do ČR

V odletový den ještě nakoupíme poslední suvenýry, případně se zajdeme podívat na některé z turistických lákadel Hanoje, které jsme nestihli po příletu. Program se odvíjí od času odletu. Odlet do ČR, návrat zpět do nástupních míst.

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájezdu, řízení skútrů, řidičské oprávnění

Jedná se o letecký zájezd z Prahy nebo Vídně (místo odletu záleží na dostupnosti a ceně letenek). Svoz na letiště je zajištěn mikrobusy pro 9 osob.

Ve Vietnamu se budeme přesouvat na zapůjčených skútrech s automatickou nebo poloautomatickou převodovkou, s motorem o objemu 125ccm. Skútry jsou ideálním dopravním prostředkem ve Vietnamu. Díky jeho nízké hmotnosti se jedná o snadno ovladatelný prostředek, s nízkou spotřebou a dostatečným výkonem pro místní podmínky. Místní používají tento typ motorky nejen pro přepravu osob, ale i nákladu, mnohdy v těžko přístupném terénu. Nám udělají skvělou službu, aniž bychom potřebovali velké a těžké motorky. Zájemci si mohou připlatit za větší skútry nebo klasické enduro motorky.

Průvodce vám poskytne základní instruktáž bezpečné jízdy ve Vietnamu. 

Pro tento zájezd je potřeba vlastnit řidičské oprávnění min. sk. A1 (sk. A v případě jízdy na klasické motorce) a mezinárodní řidičský průkaz, který vám za poplatek 50Kč vystaví na dopravním inspektorátu. S řidičským oprávněním sk. B ve Vietnamu nesmíte skútr řídit!

Pro tento zájezd je vyžadována zkušenost a vyježděnost na skútrech nebo motocyklech. 

Pro komfortnější jízdu je vhodné, aby každý jel na své vlastní motorce. Na zadním sedadle bude mít připevněno své zavazadlo.

Ubytování na zájezdu

Ubytováni budeme v hotelích a penzionech ve dvou až čtyř lůžkových pokojích s vlastní koupelnou a záchodem. Hotely mají k dispozici přístup k wifi s internetem. Pokoje jsou čisté a splňují vietnamské standardy. Ve vesnicích budeme ubytování u vietnamských rodin. Většinou se zde spí na matraci, která je umístěna přímo na podlaze. V jedné místnosti je více spacích míst, které jsou oddělené závěsem.

Stravování na zájezdu

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Snídat budeme na hotelu kde budeme ubytováni, případně na ulici v některé z restaurací. Obědvat a večeřet budeme v dostupných restauracích či pouličních stáncích. Ve Vietnamu je jídlo velmi levné a na ulici se dá naobědvat za 50-80 Kč. Mezi vyhlášená vietnamská jídla patří hovězí polévka Pho Bo, jarní závitky Nem Rán, rýže či rýžové nudle se spoustou zeleniny a masem. Během ubytování v homestay si necháme připravit večeři od rodiny. Tato večeře většinou obsahuje několik chodů a její cena se pohybuje okolo 120-160Kč.

Letenky

Cena letenky není zahrnuta v ceně zájezdu.

Letenky nakupujeme hromadně pro všechny klienty najednou až v době, kdy je přihlášený minimální počet osob pro realizaci zájezdu a všichni přihlášení zaplatili požadovanou zálohu na zájezd.

Cena letenky se pohybuje v uvedeném rozmezí. Pokud by cena za letenku měla být vyšší, budeme před nákupem letenky všechny klienty informovat. Jinak letenku automaticky koupíme a cenu letenky Vám přefakturujeme ve shodné výši, jakou nám účtuje letecká společnost.

Faktura za letenku je splatná do 3 pracovních dní. Po uhrazení faktury za letenku, Vám letenky nebo potvrzení o rezervaci pošleme na uvedený email.

V případě neuhrazení faktury za letenku bude klient vyřazen ze zájezdu a bude mu vrácena záloha ponížena o cenu letenky + případné storno poplatky.

Náročnost zájezdu

Zájezd je náročný co se týká řízení skútru nebo motocyklu ve Vietnamu. Je potřeba počítat s tím, že denně ujedeme průměrně 180km, což nám ve vietnamském provozu zabere 4-6h jízdy každý den. Během řízení je vyžadována maximální pozornost a soustředění. Náročné fyzické aktivity nás na tomto zájezdě nečekají. Výšlapy na vyhlídky jsou dobrovolné. Jinak se jedná spíše o snažší procházky po okolí.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Případně další místa na trase nebo lze se dopravit na letiště po vlastní ose.

Vízum

Pro vstup do Vietnamu je potřeba mít platný cestovní pas s dobou platnosti minimálně 6 měsíců od data návratu zpět z Vietnamu. Dále je potřeba vízum pro vstup do země. Elektronické vízum pro pobyt do 30 dní zajistíme a je již zahrnuto v ceně zájezdu. Pro vyřízení víza budeme potřebovat barevnou kopii cestovního dokladu a pasovou fotografii ve formátu .JPG.

Očkování

Pro cestu do Vietnamu není vyžadováno žádné povinné očkování. Doporučuje se mít klasické cestovatelské očkování proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu. 

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
  Dunajec, Pieninský národní park, Slovensko, Polsko

  Polské Beskydy – Turistika, Babia hora a plavba po Dunajci

  Od7.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 25.7.2024

  Destinace: Polsko
  Náročnost: 2/5

  Outdoorový prodloužený víkend v polských Beskydech, během kterého vyšlápneme na nejvyšší horu polských Beskyd, Babí horu (v polštině Babia gora - 1725m n. m.). Sjedeme nejkrásnější řeku Slovenska, Dunajec, na plastových nebo nafukovacích lodích v jejím nepěknějším úseku vedoucí přes Pieninský národní park.
 • Masaj vyhlížející na Indický oceán, Tanzanie

  Tanzanie a Zanzibar – safari, masajská kultura a relax

  Od46.900 Kč
  13 dní
  Termíny: 5.6.2024, 4.9.2024

  Destinace: Tanzanie a Zanzibar
  Náročnost: 2/5

  Zájezd, pečlivě navržený pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace a dobrodružství, nás zavede na neuvěřitelnou cestu za poznáním a přírodou. Čeká nás nejen pevninská Tanzanie, ale také oblíbený ostrov Zanzibar, kde si užijeme odpočinek na nádherných plážích  s průzračnou vodou.
 • PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
  Jezero Jasna, Kranjska gora, Krásy Slovinska

  Přírodní krásy Slovinska, kultura a koupání v moři

  Od12.900 Kč
  6 dní
  Termíny: 15.7.2024, 16.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 1/5

  Vydej se s námi přesvědčit, že Slovinsko není jen tranzitní země do Chorvatska, ale země bohatá na přírodní krásy, bohatou kulturu a historii. Navštívíme majestátní Julské Alpy v Triglavském národním parku, smaragdové řeky, přímořská a historická města či jednu z nejhezčích jeskyní v Evropě Postojnskou jamu
 • DOPORUČUJEME
  Královská vyhlídka, Sete Cidades, Azory

  Azorské ostrovy – zelený ostrov São Miguel

  Od19.900 Kč
  8 dní
  Termíny: 17.5.2024, 12.7.2024, 22.10.2024

  Destinace: Portugalsko
  Náročnost: 2/5

  Poznej s námi jednu z nejzelenějších destinací na světě, Azorské ostrovy, pro svou krajinu často přezdívané jako ,,Evropská Havaj“. Na jejich největším a nejrozmanitějším ostrově São Miguel si přijdou na své zejména milovníci hortenzií, termálů a jedinečné sopečné turistiky.
 • SLEVNĚNO
  Oáza Wadi Bani Khalid, Omán

  Omán – ráj na zemi pro outdoorové a kempingové nadšence

  Od27.990 Kč21.900 Kč
  9 dní
  Termíny: 7.2.2024, 8.11.2024

  Destinace: Omán
  Náročnost: 3/5

  Toužíte se svobodně pohybovat po krásných plážích a zažít kempování jako národní sport? Přesvědčte se s námi, že stále existují krásná místa bez turistů, kde Vás dobří lidé pohostí arabskou kávou a datlemi, ukážou krásy kaňonů a jezer schovaných v nich. Pojďme společně prozkoumat výjimečnou část arabského poloostrova a ukázat si na vlastní oči, že v Ománu najdeme […]
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Dolomitensteig, Totes Gebirge

  Totes Gebirge – panoramatická turistika v Mrtvých horách

  Od6.700 Kč
  3 dny
  Termíny: 14.6.2024, 9.8.2024, 27.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 2/5

  Pohoří Totes Gebirge patří k tomu nejlepšímu, co mohou východní Alpy nabídnout. Navštívíme divokou soutěsku Dr.-Vogelgesang a projdeme si panoramatickou horskou stezku Dolomitensteig, která patří k nejhezčím ve východních Alpách.  Vyjedeme nejdelší pozemní lanovkou v Evropě do Wurzeralm, kde si užijeme horská vřesoviště, všudypřítomné skalní útvary, křišťálově čisté jezero Brunnensteiner nebo samotný výstup na Rote […]
6 Hodnocení
Seřadit podle:HodnoceníDatum

Václav Láně

Solo cestující

Tak zájezd u mně byl velmi povedený, průvodce Radim byl výborný. Pokud byli nějaké menší problémy Vše s lehkostí vyřešil. Takže můžu ostatním vřele doporučit.

17/05/2024

Skryté jméno

Solo cestující

Mělo to vše, co to mělo mít…

17/05/2024

Skryté jméno

Solo cestující

Chcete poznat autentický Vietnam s pohodovými průvodci? Jeďte!

17/05/2024

Skryté jméno

Solo cestující

Dovolená plná nevšedních zážitků pro ty, co nechtějí sedět jen na hotelu a koukat do talíře. Středně náročné, hlavně pro sedací svaly.

17/05/2024

Marek Haladěj

Cestuji ve skupině

Doporučuji tento zájezd resp. výpravu i když není určena pro každého, jedná se o ježdění na nekomfortních skútrech v extrémním počasí Severního Vietnamu kde je potřeba být trochu vyježděný. Itinerář našlapaný, skvělý, jak časově tak kilometrově perfektně hrál, byla i možnost jakž takž relaxace. Klidně bych tuto výpravu jel po čase znovu ale na cestovním enduru klidně i za vyšší cenu. Navštívili jsme nejzajímavější místa Severního Vietnamu kde se jen tak asi někdo nedostane, viděli jsme to co asi jinde ve světě neuvidíte a to ze sedla motorky. Měli jsme technické i zdravotní problémy které se díky průvodcům podařilo úspěšně a rychle vyřešit. Takže závěrem výprava náročná ale nádherná a kdo zvažuje navštívit tuto zemi tak rychle jeďte určitě s touto cestovkou..S pozdravem Haladěj Marek

17/05/2024
1