+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Tanzanie a Zanzibar – safari, masajská kultura a relax

0
Cena
Od46.900 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
Dostupných: 8 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

8924

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 13 dní
 • OBTÍŽNOST 2/5
 • SNÍDANĚ A 5X OBĚD
 • HOTEL, HOSTEL
 • 5.6. - 17.6.2024PTZ11
 • 4.9. - 16.9.2024PTZ12

O ZÁJEZDU

Zájezd, pečlivě navržený pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace a dobrodružství, nás zavede na neuvěřitelnou cestu za poznáním a přírodou. Čeká nás nejen pevninská Tanzanie, ale také oblíbený ostrov Zanzibar, kde si užijeme odpočinek na nádherných plážích s průzračnou vodou.

Zájezd zahájíme ve městě Arusha, kde nás čeká jednodenní safari v NP Tarangire. Navštívíme masajskou vesnici Olpopongi, která poskytuje jedinečný zážitek z divoké přírody v západním Kilimandžáru. Ve vesnici se seznámíme s autentickým masajským životem a kulturou. Vykoupeme se v křišťálovém jezírku Chemka (občas nazývané jako Kikuletwa). Horký pramen Kikuletwa patří k nejlepším přírodním pramenům v oblasti Kilimandžára.

Podnikneme jednodenní trek spodní trasy na Kilimandžáro. Projdeme Zeleným lesem, cestou si užijeme nádherné výhledy, budeme pozorovat volně žijící opice, ptáky a mnoho dalších druhů volně žijících živočichů. Nebude chybět ani návštěva kávových plantáží a vodopádu Materuni. Oblast je domovem kmene Chagga. Místní nám předvedou proces pěstování a zpracování kávy a provedou nás přípravou kávy od zrnka až po šálek.

Na ostrově Zanzibar strávíme celkem 5 dní. Navštívíme jednu z nejstarších farem na pěstování koření a tropického ovoce. K dispozici nám bude místní průvodce, který nám ukáže, jak se pěstuje třeba vanilka nebo skořice. Relaxovat budeme na plážích Nungwi a Kendwa.

Nabízí se možnost návštěvy Muzea otroctví, People’s Palace Museum, muzea Freddieho Mercuryho, šnorchlování u ostrovů Nakupenda, Mnemba a Prison Island. K dalším fakultativním výletům patří plavání s delfíny, kurz vaření nebo návštěva jeskyně Kuza.

Cena zahrnuje

 • Ubytování se snídani na 10 nocí
 • 5x oběd
 • Letištní tranzit
 • Veškerou dopravu po Tanzanii a Zanzibaru
 • Trajekt na Zanzibar
 • Víza do Tanzanie
 • Vstupné do NP Kilimandžáro
 • Jednodenní trek na Kilimandžáro
 • Jednodenní safari v NP Tarangire
 • Vstupné do masajské vesnice Olpopongi
 • Návštěvu pramenů Chemka
 • Výlet na vodopád a kávovou farmu Materuni
 • Služby místního průvodce na některých výletech
 • Služby českého průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Stravu mimo uvedené
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Cestovní pojištění
 • Icon-close
  Letenky (18-23tis. Kč)
 • Icon-close
  Fakultativní výlety

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava na letiště do Vídně: -500Kč/osobu

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Odjezd z nástupních míst a odlet z Vídně do Tanzanie

V odpoledních hodinách odjezd z nástupních míst a transfer na letiště do Vídně. Odlet ve večerních hodinách.

2. Den:Přílet do Tanzanie, prohlídka města Arusha

V odpoledních hodinách přiletíme na mezinárodní letiště Kilimandžáro, transfer do města Arusha (asi 1 a půl hodiny jízdy) soukromou dopravou. Ubytujeme se na hotelu a půjdeme se projít po městě, aklimatizujeme se a ochutnáme první místní speciality.

3. Den:Jednodenní safari v NP Tarangire

NP Tarangire je známý jako safari destinace pro svou velkou koncentraci divokých zvířat. Jsou zde k vidění velké skupiny slonů, žirafy, zebry, lvi, buvoli, a když se zadaří, tak i gepardi a leopardi. Je to také jedna z nejlepších destinací pro pozorování ptáků ve východní Africe. Pohled do krajiny tvoří ohromné baobaby, které se mohou dožít až 300 let a jejich kmeny mohou dosahovat obvodu více než 30 metrů. Výhodou je, že park není tak frekventovaný, jako např. NP Serengheti a NP Ngorongoro, a navštěvuje ho méně lidí. Návrat ve večerních hodinách zpět na hotel v Arushe.

 

4. Den:Olpopongi masajská vesnice

Po snídani přejedeme veřejnou dopravou (asi 2 hodiny jízdy) do masajské vesnice Olpopongi. Zde se seznámíme s masajskou kulturou a dopoledne strávíme pěším výletem s místním průvodcem v okolní bushi, kde se budeme dozvídat informace o místních rostlinách, ze kterých jsou získávány tradiční léčiva. Budeme stopovat žirafy a zebry. Masajská kulturní vesnice a muzeum Olpopongi je autentická masajská boma a muzeum. Olpopongi poskytuje jedinečný zážitek z divoké přírody v západním Kilimandžáru, pouhých 85 km od Arushy. Ve vesnici se seznámíme s autentickým masajským životem a kulturou. Příjem získaný z naší cesty podporuje místní masajské rodiny v oblasti vody, jídla, zaměstnání, osobních příjmů, lékařského ošetření a vzdělávání. Bude možnost si zakoupit šperky, které vyrábějí místní masajské ženy. Všechny prohlídky muzea a pěší safari provádějí zkušení anglicky mluvící masajští průvodci, kteří v oblasti sami žijí, za doprovodu našeho česky mluvícího průvodce. Spát budeme v masajské vesnici v hliněné chýši, čeká nás také oběd od místního kuchaře a večeře u ohně.

5. Den:Přejezd do Moshi, koupání v Chemka hot springs

Po snídani přejedeme do města Moshi. Cestou se zastavíme vykoupat v jezírku Chemka (občas nazývané jako Kikuletwa) s křišťálově čistou vodou, kde si můžeme odpočinout nebo si užít skoky do vody ze stromů. Horký pramen Kikuletwa patří k nejlepším přírodním pramenům v oblasti Kilimandžára. Večer se ubytujeme na hotelu v městě Moshi, kde si zajdeme na večeři do jedné z místních restaurací.

6. Den:Jednodenní výlet na Kilimandžáro

Dnes nás čeká jednodenní výšlap na Kilimanžáro. Není se čeho bát, až na vrchol nepůjdeme. Projdeme spodní část trasy Zeleným lesem. Cestou si užijeme nádherné výhledy, budeme pozorovat volně žijící opice, ptáky a mnoho dalších druhů volně žijících živočichů. Oběd dostaneme v táboře Mandara Hut. Následně se půjdeme podívat do kráteru Maudi. Za celý den ujdeme 8km s převýšením asi 900metrů. Cesta nahoru nám zabere 3-4h, cesta zpět dolů 2-3h.

7. Den:Vodopád Materuni a kávové plantáže, přejezd do Dar es Salam

Dnes si uděláme výlet do okolí vesnice Materuni, kde na nás čeká stejnojmenný vodopád. Cestou budeme mít příležitost vidět, jak roste místní ovoce jako avokáda, mango, citróny a banány. U vodopádu budeme mít možnost se osvěžit v přírodním bazénu. Dále budeme pokračovat do vesnice obklopené kávovými plantážemi. Oblast je domovem kmene Chagga a místní nám předvedou proces pěstování a zpracování kávy a provedou nás přípravou kávy od zrnka až po šálek. Kávu si sami opražíme na ohni, nameleme a uvaříme. Za den ujdeme asi 5 km. Pro přesun z/do Moshi využijeme místní, kteří nás odvezou na svých motorkách – tzv. pikipiki.

Večer nasedneme na noční autobus a přejedeme do města Dar es Salam.

8. Den:Přesun na Zanzibar do Stone Town

Dopoledne po příjezdu do Dar es Salamu se trajektem přemístíme na ostrov Zanzibar. Ubytovaní budeme v Zanzibar city ve čtvrti Stone Town. Odpoledne individuální program, který si každý může užít dle svého gusta. Nabízí se možnost návštěvy Muzea otroctví, People’s Palace Museum, muzea Freddieho Mercuryho či jen toulání se po městě.

Další možností je půldenní výlet na ostrovy Nakupenda a Prison Island, které se nachází pár kilometrů od přístavu ve Stone Town. Ostrov Nakupenda („miluji tě“ ve svahilštině) je tenký písečný pás obklopený křišťálově čistou vodou a je tak ideálním místem pro šnorchlování. Prison Island je pak korálový ostrov, na němž byli nejprve vězněni otroci a poté sloužil jako karanténní stanice při epidemii žluté zimnice. Bývalá věznice je nyní muzeem a ostrov je domovem želv obrovských, které doputovaly na ostrov až ze Seychel jako dar pro tehdejšího britského panovníka.  Želvy je možné krmit a mohou vážit až 200 kg. Večer navštívíme noční trhy s jídlem Forodhani.

9. Den:Návštěva Shabuta Spice Farm a odpoledne individuální program

Dopoledne se hromadnou dopravou vypravíme na jednu z nejstarších farem na pěstování koření a tropického ovoce. K dispozici nám bude místní průvodce, který nám ukáže, jak se pěstuje třeba vanilka nebo skořice, posvačíme místní ovoce a na konec bude možnost nákupu koření vypěstovaného a zpracovaného na farmě. Odpoledne pak bude opět možnost strávit podle libosti v uličkách Stone Town nebo vodní zábavou.

10. Den:Přesun na pláž Nungwi, pohoda na pláži a případné fakultativní výlety

Ze Stone Town se přesuneme na sever ostrova do města Nungwi. Dnes strávíme odpočinkem a pobytem na krásných plážích Nungwi a Kendwa.

11. Den:Individuální program

Dnes můžeme odpočívat na pláži a toulat se po okolí. Nabízí se řada fakultativních výletů. Jedním z nich je možnost šnorchlování u korálového útesu u ostrova Mnemba, kde můžeme plavat společně s delfíny (cena výletu cca 50USD). Další možností je absolvovat kurz vaření místních jídel vč. plavání v jeskyni Kuza (cena za kurz vaření + plavání v jeskyni 30USD vč. obědu). Možnosti dalších fakultativních výletů vám na místě nabídne náš průvodce.

12. Den:Dopolední koupání v moři, transfer na letiště

Dopoledne budeme mít možnost posledního relaxu u moře. V poledne přejedeme na letiště (asi 1 a půl hodiny jízdy), odlet zpět do Vídně.

13. Den:Návrat zpět domů

Po příletu do Vídně návrat zpět do nástupních míst.

MAPA

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Tranzit na letiště je zajištěn mikrobusem CK s kapacitou 8 osob. V Tanzanii se budeme přesouvat veřejnou dopravou, autobusy, na motorce s místním řidičem, někdy využijeme soukromá auta, pro přepravu na Zanzibar využijeme trajekt. Veškerá doprava je zahrnuta v ceně.

Ubytování na zájezdu

Bydlet budeme ve dvoulůžkových pokojích v hotelech/hostelech. K dispozici bude soukromé WC, wifi a všechno potřebné vybavení. Ve vesnici Olpopongi přespíme v hliněných domech.

Stravování na zájezdu

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně a 5 x oběd (většinou formou balíčku). Večeřet budeme v místních restauracích nebo se lze mnohdy navečeřet i v hotelu.  Ceny jídla se v Tanzanii pohybují v poměrně širokém rozmezí. Je možnost se najíst na ulici s místními za 2 dolary, ale samozřejmě je možnost najíst se v restauraci za ceny kolem 10 USD.

Víza a cestovní doklady

Pro vstup do Tanzanie je potřeba vízum, které za vás vyřídíme a je zahrnuto v ceně zájezdu.

Očkování

Do Tanzanie není vyžadováno žádné povinné očkování. Doporučuje se mít klasické cestovatelské očkování proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu.

Letenky

Cena letenky není zahrnuta v ceně zájezdu.

Letenky nakupujeme hromadně pro všechny klienty najednou až v době, kdy je přihlášený minimální počet osob pro realizaci zájezdu a všichni přihlášení zaplatili požadovanou zálohu na zájezd.

Cena letenky se pohybuje v uvedeném rozmezí. Pokud by cena za letenku měla být vyšší, budeme před nákupem letenky všechny klienty informovat. Jinak letenku automaticky koupíme a cenu letenky Vám přefakturujeme ve shodné výši, jakou nám účtuje letecká společnost.

Faktura za letenku je splatná do 3 pracovních dní. Po uhrazení faktury za letenku, Vám letenky pošleme na uvedený email.

V případě neuhrazení faktury za letenku bude klient vyřazen ze zájezdu a bude mu vrácena záloha ponížena o cenu letenky + případné storno poplatky.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Případně další místa na trase nebo vlastní doprava na letiště.

Obtížnost zájezdu

Zájezd je určený pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Při nejnáročnější túře ujdeme 8km s převýšením asi 900metrů. Cesta nahoru nám zabere 3-4h, cesta zpět dolů 2-3h.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • Nejvyšší hora Irska, Carrantoohill (1039m n. m.), národní park Killarney

  Irsko s výstupem na nejvyšší horu

  Od29.900 Kč
  8 dní
  Termíny: 15.6.2024

  Destinace: Irsko
  Náročnost: 3/5

  Zájezd Irsko s výstupem na nejvyšší horu nabízí to nejlepší z Irska. Vyšlapeme na nejvyšší vrchol (Carrantoohill - 1038m n. m.), projdeme NP Killarney, nezapomeneme na Ring of Dingle, Ring of Kerry či nejznámější Moherovy útesy. Samozřejmě nevynecháme návštěvu tradiční irské hospůdky s dobře vychlazeným místním pivem Guinness.
 • DOPORUČUJEME
  Královská vyhlídka, Sete Cidades, Azory

  Azorské ostrovy – zelený ostrov São Miguel

  Od19.900 Kč
  8 dní
  Termíny: 17.5.2024, 12.7.2024, 22.10.2024

  Destinace: Portugalsko
  Náročnost: 2/5

  Poznej s námi jednu z nejzelenějších destinací na světě, Azorské ostrovy, pro svou krajinu často přezdívané jako ,,Evropská Havaj“. Na jejich největším a nejrozmanitějším ostrově São Miguel si přijdou na své zejména milovníci hortenzií, termálů a jedinečné sopečné turistiky.
 • PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
  Jezero Jasna, Kranjska gora, Krásy Slovinska

  Přírodní krásy Slovinska, kultura a koupání v moři

  Od12.900 Kč
  6 dní
  Termíny: 15.7.2024, 16.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 1/5

  Vydej se s námi přesvědčit, že Slovinsko není jen tranzitní země do Chorvatska, ale země bohatá na přírodní krásy, bohatou kulturu a historii. Navštívíme majestátní Julské Alpy v Triglavském národním parku, smaragdové řeky, přímořská a historická města či jednu z nejhezčích jeskyní v Evropě Postojnskou jamu
 • Kaskádovitá rýžová políčka, Ha Giang, Severní Vietnam

  Krásy severního Vietnamu

  Od29.900 Kč
  16 dní
  Termíny: 30.7.2024, 27.9.2024

  Destinace: Vietnam
  Náročnost: 1/5

  Během 14 dní ve Vietnamu navštívíme nejkrásnější místa severního Vietnamu. Nebude chybět zátoka Ha Long, která se řadí mezi sedm přírodních divů světa, úžasná krajina v Ninh Binh, horské vesničky, terasovité rýžové políčka a etnické obyvatelstvo v provincii Ha Giang či národní park Ba Be. Během zájezdu bude prostor na relax a koupání v moři a pobyt […]
  (2 Hodnocení)
 • PRO DOBRODRUHY
  Vyhlídky na údolí v Bac Son, Severní Vietnam

  Severní Vietnam na skútru

  Od27.800 Kč
  15 dní
  Termíny: 30.10.2024, 14.3.2025

  Destinace: Vietnam
  Náročnost: 2/5

  Dobrodružný program během kterého za 15 dní projedeme na skútrech nejúžasnější místa v severním Vietnamu. Navštívíme nejen zátoku Ha Long, Národní park Ba Be, Ban Gioc - nejkrásnější vodopády Vietnamu, projedeme okruh v pohoří Ha Giang, lanovkou vyjedeme na nejvyšší horu Phan Xi Pang, projedeme nespočtem kaskádovitých rýžových políček a spoustu dalšího...
  (6 Hodnocení)
 • POPULÁRNÍ

  Madeira – zelená perla v Atlantiku

  Od15.900 Kč
  8 dní
  Termíny: 15.4.2024, 29.4.2024, 13.5.2024, 4.11.2024, 27.12.2024

  Destinace: Portugalsko
  Náročnost: 2/5

  Vydej se s námi objevit nejkrásnější části věčně zeleného ostrova. Projdeme úchvatné levády, starobylé vavřínové lesy a vystoupíme na vrchol Pico Ruivo na východ Slunce a za panoramatickými výhledy. Navštívíme nejvyšší útes na ostrově a objevíme nespočet vodopádů skrytých v horách.
  (4 Hodnocení)
 • SLEVNĚNO
  Oáza Wadi Bani Khalid, Omán

  Omán – ráj na zemi pro outdoorové a kempingové nadšence

  Od27.990 Kč21.900 Kč
  9 dní
  Termíny: 7.2.2024, 8.11.2024

  Destinace: Omán
  Náročnost: 3/5

  Toužíte se svobodně pohybovat po krásných plážích a zažít kempování jako národní sport? Přesvědčte se s námi, že stále existují krásná místa bez turistů, kde Vás dobří lidé pohostí arabskou kávou a datlemi, ukážou krásy kaňonů a jezer schovaných v nich. Pojďme společně prozkoumat výjimečnou část arabského poloostrova a ukázat si na vlastní oči, že v Ománu najdeme […]
 • Plovoucí trhy, delta Mekongu, jižní Vietnam

  Jižní Vietnam – Úžasná delta Mekongu, kávové plantáže, pláže a jídlo

  Od26.600 Kč
  14 dní
  Termíny: 22.2.2024, 25.11.2024

  Destinace: Vietnam
  Náročnost: 1/5

  Nejkrásnější místa jižního Vietnamu. Během 12 dní ve Vietnamu navštívíš nejen všechny turistická lákadla, ale také méně známá a opomíjená místa. Ochutnáš místní speciality, které v Česku nekoupíš. Denně nachodíš 5-10km, vyjímečně více. Poznání jižního Vietnamu zahájíme v Ho Či Minhově městě, navštívíme komplex podzemních tunelů Cu Chi, největší plovoucí trhy v deltě řeky Mekong. […]
  (6 Hodnocení)
Tento zájezd si právě prohlíží 7 osob!