+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Turecko, skialpový výstup na sopky Ararat a Süphan

0
POSLEDNÍ MÍSTA
Od35.700 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
Nejsou vypsány žádné termíny pro tento zájezd. V případě zájmu nás kontaktujte.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

5717

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 8 dní
 • OBTÍŽNOST 4/5
 • PLNÁ PENZE
 • HOTEL, V BC. STAN
 • 4.4.-11.4.2024STR11

O ZÁJEZDU

Vydej se na nezapomenutelné skialpinistické dobrodružství do Turecka na panenské svahy místních stratovulkánů. Vystoupáme na lyžích na mýtický a nejvyšší turecký vrchol Ararat (5137 m.n.m), třetí nejvyšší horu Süphan (4058 m.n.m), Mt. Artos (3 537 m.n.m), a užijeme si z nich dlouhé a prašanové sjezdy. Vybrané hory jsou ideálními skialpovými místy pro nadšené a zkušenější skialpinisty, kde kromě potřebné fyzické kondice nepotřebujete žádné speciální lyžařské dovednosti. 

Všechny svahy na kterých se budeme pohybovat mají sklon maximálně 30 stupňů. Po celou dobu se o vás bude starat česky mluvící horský průvodce a bezpečnost během výstupu vám zajistí místní horský vůdce. Během celého zájezdu máte zajištěnou plnou penzi, ubytování, transport věcí do základního tábora na koních a veškerý další servis. 

 

PRŮVODCE

Cena zahrnuje

 • Všechny transfery jen pro naši skupinu
 • Ubytování v hotelech a stanech (standardně dvoulůžkový pokoj/stan)
 • Služby českého horského průvodce
 • Místní, licencovaný, anglicky mluvící horský vůdce
 • Plná penze, během výstupu a v kempech kuchař
 • Přeprava bagáže až do 2. výškového tábora a zpět
 • Večeře ve městě Van a Dogubayazit
 • Permit na horu Ararat a Suphan
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Letenky (cca 9 000 Kč včetně skibagu)
 • Icon-close
  Cestovní pojištění
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Další případné vstupné

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava na letiště do Vídně: -500Kč/osobu

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Přelet do města Van, s přestupem v Istanbulu

Let přes Istanbul do města Van. Pozdě odpoledne transfer do hotelu, ubytování, večeře a seznámení s programem.

2. Den:Skialpový výstup na Mt. Artos (3 537 m.n.m)

Dnešní výzvou bude hora Artos se svojí nadmořskou výškou 3 537 m.n.m. Ráno pojedeme do městečka Gevas u jezera Van a odtud pokračujeme na úpatí hory (2 100 m – podle sněhových podmínek i pod ním). Cesta na vrchol trvá přibližně 4 hodiny – výhled na jezero Van je odtud jedinečný. Zažijeme pikantní sjezd s maximální strmostí až 30°. Poté pojedeme do městečka Adilcevaz, kde přenocujeme v hotelu

3. Den:Skialpový výstup na sopku Mt. Süphan (4 058 mn.m)

Brzy ráno vyrazíme směrem k vesnici Kiskili a podle sněhových podmínek zvolíme výchozí bod naší túry. Budeme muset nastoupat asi 1 650 metrů, což nám zabere asi 5 hodin, posledních 200 metrů je velmi strmých. Süphan je oprávněně jednou z nejzajímavějších skialpových hor a také třetí nejvyšší horou v Turecku. Po sjezdu zpět dolů nasedneme do minibusu a pojedeme do města Dogubayazit, kde poprvé uvidíme náš hlavní cíl – horu Ararat! Přenocování v hotelu.

4. Den:Dogubayazit – základní tábor na Ararat

Minibusem pojedeme do vesnice Cevirme, kde po naložení zavazadel na koně vystoupáme do základního tábora v nadmořských výškách asi 2 900 metrů. V závislosti na sněhových podmínkách přenocujeme ve stanu.

5. Den:Přesun ze základního do výškového tábora

Čeká nás 3 hodiny stoupání do vysokého tábora (3 450 m.n.m) a poté zde připravíme i náš tábor. Zítra nás čeká velký den.

6. Den:Vrchol Araratu (5137 m.n.m)

Asi ve 3 hodiny ráno pro nás bude připravena snídaně. Přibližně 6 hodinové stoupání nás zavede na vrchol. V nadmořské výšce asi 4 900 m.n.m začíná ledovec, odtud bude nutné podle kvality sněhu použít mačky. Hurá, hotovo, stojíme na nejvyšším vrcholu Turecka, na Araratu. Za dobrého počasí a viditelnosti se výhled rozšíří na Írán a Kavkaz, východní Anatolie nám leží pod nohama!

Užijeme si nezapomenutelný okamžik, ale nemůžeme tu zůstat dlouho, protože i za velmi dobrého počasí zde fouká silný vítr. Čeká nás sestup a sjezd, doufejme, že s nádherným prašanem, do základního tábora ve 2 900 m.n.m, a dále do Dogubeyazit

7. Den:Dogubayazit, rezervní vrcholový den

Tento den máme jako rezervní den pro další pokus o vrchol, kdyby nám nepřálo počasí předchozí dny. Jinak navštivíte palác Ishak Pasa. Odpoledne transfer do Van, přenocování v hotelu (pokud je využit jako rezervní den pro přenocování v táboře)

9. Den:Návrat zpět do ČR

Transfer na letiště a zpáteční let přes Istanbul domů.

MAPA

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Tranzit na letiště je zajištěn mikrobusem pro 9 osob. V Turecku máme zařízené transfery jen pro naši skupinu minibusem

Ubytování na zájezdu

V ceně zájezdu je zahrnuto ubytování v dvoulůžkových hotelech a během výstupu na Ararat ve stanech, pro 2 osoby. Je potřeba vlastní spacák a karimatku, který nám do base campu i s ostatními věcmi vynesou koně.

Stravování na zájezdu

V ceně zájezdu je zahrnuta plná penze. Na hotelu máme zajištěné snídaně formou bufetu a na večeře budeme chodit do restaurace ve městečku Van a Dogubayazit. Během výstupu v base campu nám připraví pestrou stravu místní kuchař. Bude k dispozici neustále káva a čaj.

Letenky

Cena letenky není zahrnuta v ceně zájezdu.

Letenky nakupujeme hromadně pro všechny klienty najednou až v době, kdy je přihlášený minimální počet osob pro realizaci zájezdu a všichni přihlášení zaplatili požadovanou zálohu na zájezd.

Cena letenky se pohybuje v uvedeném rozmezí. Pokud by cena za letenku měla být vyšší, budeme před nákupem letenky všechny klienty informovat. Jinak letenku automaticky koupíme a cenu letenky Vám přefakturujeme ve shodné výši, jakou nám účtuje letecká společnost.

Faktura za letenku je splatná do 3 pracovních dní. Po uhrazení faktury za letenku, Vám letenky pošleme na uvedený email.

V případě neuhrazení faktury za letenku bude klient vyřazen ze zájezdu a bude mu vrácena záloha ponížena o cenu letenky + případné storno poplatky.

Po dohodě si samozřejmě můžete nákup letenky zajistit sami.

Víza

Pro vstup do Turecka je potřeba platný cestovní pas. Permity k výstupu na Ararat a Suphan vám vyřídíme a jsou v ceně zájezdu.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Obtížnost zájezdu

Tato akce je určená pro lyžaře s dobrou fyzickou kondicí. Výstupy a sjezdy jsou dlouhé. Průměrně se musí zvládnout 1 000 – 1 700 výškových metrů denně, takže sjezd je pak odpovídajícím způsobem dlouhý. Maximální sklon svahů je kolem 30°.

Vybrané hory jsou ideálními skialpovými místy pro nadšené a zkušené skialpinisty, kde kromě potřebné fyzické kondice nepotřebujete žádné speciální lyžařské dovednosti.

Místní měna

V Turecku se dá platit na většině místech platební kartou nebo eury.

Vybavení

Vybavení na skialpinizmus (lyže, pásy, skialpové boty), lavinové vybavení (lopata, vyhledávač, sonda), batoh na túru plus batoh na další vybavení, které nám ponesou koně. Oblečení na skialpovou túru (termo prádlo, softshell, hardshell, péřovka, rukavice, náhradní rukavice, čepice). Dále budeme potřebovat čelovku, karimatku a teplý spacák. 

Kompletní seznam vybavení vám zašleme dostatečně dlouho před odjezdem, pokud máte jakýkoli dotaz neváhejte nás kontaktovat.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Dolomitensteig, Totes Gebirge

  Totes Gebirge – panoramatická turistika v Mrtvých horách

  Od6.700 Kč
  3 dny
  Termíny: 14.6.2024, 9.8.2024, 27.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 2/5

  Pohoří Totes Gebirge patří k tomu nejlepšímu, co mohou východní Alpy nabídnout. Navštívíme divokou soutěsku Dr.-Vogelgesang a projdeme si panoramatickou horskou stezku Dolomitensteig, která patří k nejhezčím ve východních Alpách.  Vyjedeme nejdelší pozemní lanovkou v Evropě do Wurzeralm, kde si užijeme horská vřesoviště, všudypřítomné skalní útvary, křišťálově čisté jezero Brunnensteiner nebo samotný výstup na Rote […]
 • Tre Cime di Lavaredo, Dolomity, Itálie

  Ferraty Tofana di Rozes a okolí Tre Cime

  Od8.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 20.6.2024, 25.10.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 3/5

  Dolomity se právem řadí k nejhezčím horám na Světě. Vysoké, skalnaté i romantické, s působivými tvary a ferraty s nádechem historie první světové války. Uvidíš válečné tunely, průzračná jezera, zajištěné lezení u Tre Cime a vystoupáme na třítisícovku Tofana di Rozes historickou via ferratou.
 • Lago di Sorapis, Dolomity

  Turistika v Sextenských Dolomitech a jezero Lago Sorapis

  Od8.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 20.6.2024, 25.10.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 2/5

  Vydejte se zažít nezapomenutelné výhledy na Tre Cime, ostré a skalnaté věže Cadini nebo na azurové jezero Sorapis. Navštívíme olympijské městečko Cortina d'Ampezzo a užijeme si krásnou turistiku ve východních Dolomitech
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Hoher Dachstein

  Hoher Dachstein (2995 m.n.m), ferratový výstup od Gosavských jezer

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 28.6.2024, 6.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Vydej se s námi do kraje průzračných ledovcových jezer a strmých vápencových stěn údolí Solné komory, kterým odpradávna vévodí Hoher Dachstein (2995 m.n.m), druhá nejvyšší hora Severních vápencových Alp. Vydáme se na jeho vrchol po stopách prvovýstupců z roku 1832, užijeme si chůzi po Halštatském i Gosavském ledovci, panoramatickou via ferratu západním hřebenem a jedny […]
 • uvodka

  Retezat, horská turistika v rumunských Karpatech

  Od11.900 Kč
  6 dní
  Termíny: 2.7.2024, 27.8.2024

  Destinace: Rumunsko
  Náročnost: 2/5

  Národní park a pohoří Retezat je třetí nejvyšší masiv v Rumunsku a právem se o nich říká, že jsou nejhezčím pohořím v Karpatech. Nejvyšší hora Pelegea dosahuje úctyhodné výšky 2509 m.n.m, na kterou se mimo jiné v doprovodu místní avšak česky mluvící horské průvodkyně vypravíme.
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Východ Slunce za Mangartem, Slovinsko

  Ferratový víkend v Julských Alpách

  Od5.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Objevte kouzlo Slovinska s naším ferratovým zájezdem do Julských Alp, kde společně vystoupáme na dva jejich velikány. Italskou cestou vylezeme na skalní pyramidu hory Mangart (2679 m.n.m), která je se svou tříkilometrovou severní stěnou čtvrtou nejvyšší horou Slovinska. Uvidíme legendami opředenou tvář pohanské panny Ajdovska Deklica, ukrytou na stěně hory Prisank (2547 m.n.m), kam se […]
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Triglav

  Triglav, výstup na nejvyšší horu Slovinska

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Triglav není jen hora, Triglav je národní symbol a pýcha celého Slovinska. Se svou výškou 2864 m.m.m je nejen nejvyšší slovinskou horou, ale i celých Julských Alp. My se na vrchol Triglavu vydáme Tominškovou cestou z údolí Vrata, odkud budeme během výstupu obdivovat jeho severní stěnu, která patří k největším stěnám v Evropě.
 • Nízké Taury

  Nízké Taury – jezera, travnaté hřebeny a majestátní skály

  Od6.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 11.7.2024, 5.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Nízké Taury jsou mimořádně pestrým a malebným pohořím rakouských Alp. Jsou bohaté na jezera, travnaté hřebeny, majestátní skály a díky tomu představují ideální místo pro vysokohorskou turistiku