+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Přejezd Slovinska na MTB

0
PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
Od15.800 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
24/08/2024
Dostupných: 6 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

4404

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 8 dní
 • OBTÍŽNOST 3-4/5
 • BEZ STRAVY
 • HOSTEL/APARTMÁN
 • 24.-31.8.2024CSL1

O ZÁJEZDU

Akce vytvořená pro všechny bikery a nadšence horské cyklistiky. Tato osmidenní akce nás povede po starých vojenských cestách z první světové války. Můžeme očekávat ohromující krajinu a fantastické, osamělé stezky. První etapa začíná v městečku Kranjska Gora na severu Slovinska. Projedeme Julskými Alpami a Triglavským národním parkem, kolem nejvyšší hory v zemi, Triglavu (2864 metrů). Na kole pojedeme romantickým údolím Säumen do Kobaridu a Tolminu, kde ještě dnes lemují stezky ruiny a pozice z horských bitev první světové války. V závěrečné části projedeme vinařskými oblastmi v údolí Vipavy a do jedinečné krasové oblasti kolem Postojny, kde se nachází druhá největší jeskyně Slovinska. Odměnou za veškerou snahu nás čeká cesta do slunného Piranu na pobřeží Jaderského moře, kde se můžeme osvěžit.

Během přejezdu Slovinska si užijeme nekončící sjezdy po lesních stezkách, loukách, polních cestách a trailech všech obtížností, které se pohybují na stupnici S1S4. Některé úseky se dají zkrátit a zjednodušit tak, aby etapy zvládl nejen závodník Tour de France 🙂

Zájezd je možné absolvovat jak na celoodpruženém klasickém kole, tak na elektro kole se zdvihy min. 120mm. Veškeré informace k programu, obtížnosti a potřebnému vybavení najdete níže.

Cena zahrnuje

 • Dopravu
 • Přepravu kol v cyklovleku
 • Ubytování na 7 nocí
 • 1x snídani
 • Doprovod českého průvodce
 • Trasy v elektronické podobě
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Stravu
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Případné vstupné
 • Icon-close
  Cestovní pojištění

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava -500Kč

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Přejezd do Slovinska

V dopoledních hodinách vyrazíme z nástupních míst a přejedeme do městečka Kranjska Gora ve Slovinsku, kam dorazíme ve večerních hodinách. Ubytujeme se a řekneme si pár informací k akci než se vydáme přejet Slovinsko na kole.

2. Den:První etapa z Kranjska Gora do Kobarid

Dnes nás čeká nejnáročnější etapa z celé cyklistické dovolené. Přejedeme přes Triglavský národní park, kde nás budou čekat úchvatné výhledy na nejvyšší vrcholky Julských Alp. Čeká nás výhled na Julské Alpy (Prisojnik, hřeben Mojstrovka, Jalovec z vrcholu a další) a stará ruská cesta na Poštarski dom (horská chata) u průsmyku Vršič (součást Alpe Adria Trail). Nejvyšší bod trasy je 1706 m nadmořské výšky. Můžeme se občerstvit v Poštarski dom na Vršiču, kde je možnost ochutnat slovinské jídlo a pití. Příležitostí k občerstvení či doplnění vody bude během etapy několik. Projedeme také známým průsmykem Vršič, ze kterého nás čeká krásný sjezd buď po asfaltové silnici nebo několika krásnými traily. Pojedeme také podél řeky Soča, která je známá svou neuvěřitelně čistou vodou zbarvenou do modra. Etapu lze v případě potřeby zkrátit a usnadnit asi o 1000 výškových metrů.

Délka trasy: 85km
Trvání: 7h 40min
Stoupání: 2190m
Klesání: 2760m
Nejvyšší bod: 1706m
Nejnižší bod: 240m

3. Den:Druhá etapa z Kobarid do Tolmin

Z Kobaridu pojedeme na vrchol s pravděpodobně nejkrásnějším výhledem v údolí Soči, Matajur, ležící na italské straně, ve výšce 1641 metrů. Po poměrně málo využívané asfaltce dojedeme do Livek, pohodové horské vesničky. Odtud po fantastických lesních cestách a osamělých stezkách směrem k hranici s Itálií. Příjezdová cesta je dlouhá, ale jsou z ní panoramatické výhledy a stoupání je příjemné.

Z vrcholu Matajur za jasného počasí si můžeme vychutnat 360 stupňové panorama s výhledem na Julské Alpy, Dolomity a Jadran. Úchvatný dvouhodinový sjezd z Matajuru je zdaleka vrcholem dne.

Následuje přejezd horského hřebenu Kolovrat. Cestou stále můžeme vidět pozůstatky starých pozic a nástěnky vysvětlují související historii. U vjezdu do Tolminu je krásná oblázková pláž přímo na Soči, kde se můžeme osvěžit osmistupňovou studenou vodou.

Tolmin je malé město ležící asi 200 metrů na náhorní plošině mezi řekami Soča a Tolminka a má asi 3 850 obyvatel.

Etapu lze zkrátit asi na polovinu kilometrů a výškových metrů.

Délka trasy: 55.4km
Trvání: 6h 10min
Stoupání: 2100m
Klesání: 2150m
Nejvyšší bod: 1600m
Nejnižší bod: 150m

4. Den:Třetí etapa z Tolmin do Vipava

Podél Soči se vydáme po stezkách kolem Mostu na Soči směrem na Idrijcu a nakonec do údolí Trebuša. V Dolenja-Trebuša začíná naše první stoupání po čerstvě vyasfaltované horské silnici. Po pár stech výškových metrech se ukáže původní stav této cesty: štěrkové úseky vytesané do hory nás dovedou do Čepovan. Nahoře si můžeme doplnit zásoby vody a dát si krátkou pauzu.

Po osamělých, někdy přes 130 let starých štěrkových a asfaltových cestách překročíme lesní oblast Paradana severně od Mali Golak. V nadmořské výšce asi 1100 metrů mineme ledovou jeskyni, do které můžeme nahlédnout. Je asi 385 metrů hluboká a asi 1550 metrů dlouhá. Sestup na první plošinu netrvá dlouho. Zde musíme nechat kola a zbytek zvládnout pěšky.

Sjezd do Ajdovščiny je směsí těch nejkvalitnějších stezek a asfaltu. Cestou se nám naskytnou dechberoucí výhledy do údolí Vipavy a předzvěst zítřejší etapy, která nás zavede na náhorní plošinu Nanos.

Délka trasy: 68.6km
Trvání: 6h 40min
Stoupání: 1650m
Klesání: 1720m
Nejvyšší bod: 1270m
Nejnižší bod: 80m

5. Den:Čtvrtá etapa z Vipava do Postojna

Hned na začátku etapy vystoupáte na plošinu Nanos do 1262 metrů, poslední větší převýšení před krasovou plošinou. Směsí asfaltových a štěrkových cest se těsně před plošinou Nanos dostaneme k horské chatě Turistična kmetija Abram Nanos, kde se můžeme zastavit na oběd. Po tomto náročném výstupu se dostaneme na náhorní plošinu s fantastickými výhledy. Pokračujeme z kopce směrem na Predjamu, kde můžeme navštívit unikátní jeskynní hrad. Do dnešního cíle etapy Postojna dorazíme po polních a lučních cestách. Zde doporučujeme návštěvu Postojenské jeskyně, která je se svým více než 24km dlouhým krasovým systémem druhou nejdelší jeskyní ve Slovinsku.

Délka trasy: 48.8km
Trvání: 5h 10min
Stoupání: 1480m
Klesání: 1060m
Nejvyšší bod: 1262m
Nejnižší bod: 100m

6. Den:Pátá etapa z Postojna do Rodik

Z Postojna se vydáme podél starých mostů a menších potoků. Na šotolinových cestách budeme projíždět jednou z největších neobydlených oblastí v Evropě – lesní oblastí severně od Snežniku před hranicí s Chorvatskem. Tato oblast je oblastí více než 125 medvědů hnědých. Setkání je nepravděpodobné, protože medvědi žijí ve vyšších výškách, ale zůstává minimální zbytkové riziko.

Po skvělých lesních stezkách a malých uličkách pojedeme směrem na Pivku. Z Pivky pojedeme po silnici směr Ribnica, odkud se lesními cestami vrátíme zpět do lesa. Dnes se jezdí hlavně po zpevněných cestách. Přesto nám ve spojení s traily nabízí jedinečnou krajinu. Po malých vedlejších silničkách dojedeme do Artivce, odkud si opět užijeme parádní sjezd. Na posledních sto metrech nás čeká zábavný singletrack, který vás vyplivne v horské vesničce Rodik nedaleko Koziny. Rodik je malá horská vesnice s asi 300 obyvateli.

Délka trasy: 58.7km
Trvání: 4h 20min
Stoupání: 940m
Klesání: 900m
Nejvyšší bod: 790m
Nejnižší bod: 380m

7. Den:Šestá - poslední etapa z Rodik do Piran

Dnes pojedeme převážně osamělou krasovou krajinou poblíž chorvatských hranic v údolí Dragonja. Po cyklostezkách podél řeky Rizana přes vinice směrem k přístavnímu městu Koper. Z Isoly pojedeme opět mírně kopcovitou nádhernou krajinou. Dnešním cílem je přímořské městečko Piran. Po dnešní etapě se můžeme vykoupat v Jaderském moři.

Piran je historické místo na slovinském pobřeží Jaderského moře, známé svým dlouhým molem a benátskou architekturou. 

Délka trasy: 72.3km
Trvání: 4h 50min
Stoupání: 720m
Klesání: 1300m
Nejvyšší bod: 610m
Nejnižší bod: 0m

8. Den:Návrat zpět do ČR

Ráno se můžeme ještě vykoupat v moři. Sbalíme se a v dopoledních hodinách vyrazíme zpátky do nástupních míst, kam dorazíme v nočních hodinách.

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Doprava je řešena mikrobusem s kapacitou 8+1 osoba. Dodávka nám každý den převeze zavazadla do dalšího ubytování, takže můžeme šlapat nalehko.

Ubytování na zájezdu

Ubytování máme zajištěno v hostelech a penzionech levnějšího typu. Pokoje jsou dvou až čtyřlůžkové s vlastní koupelnou. Některá ubytování disponuji vlastní kuchyňkou, případně kuchyňkou sdílenou pro více pokojů. Během akce budeme ubytování na 7 různých místech. Některé pokoje pro spaní využívají kromě postele také rozkládací pohovku.

Stravování na zájezdu

Tento zájezd nezahrnuje stravu, kromě jedné snídaně.

Snídaně si budeme připravovat z vlastních zásob v kuchyňce na ubytování. Na některých ubytováních je možnost si snídani koupit za 5-12€.

Obědvat budeme buď z připravených vlastních zásob nebo se cestou během etapy stavíme v některé z horských chat či restauraci, kde ochutnáme místní speciality.

Večeřet můžeme z vlastních zásob na ubytování nebo si zajdeme do restaurace nedaleko ubytování.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Případně další místa na trase.

Přeprava kol na zájezdu

Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku s kapacitou 9 kol. Více informací ZDE.

Obtížnost zájezdu

Akce je navržena pro fyzicky zdatné jedince, kteří zvládnou za den ujet v horském terénu 85km s převýšením 2200m. Obtížnost trailů, které budeme sjíždět se pohybuje od S1 do S4. Některé úseky je možno zkrátit či vynechat a ušetřit až 1000 výškových metrů za cenu, že přijdeme o nádherné sjezdy. V některých náročných úsecích musíme počítat s tím, že můžeme kolo tlačit nebo nést.

Obtížnost zájezdu je 3-4 z 5 v závislosti na typu kola (klasika/elektro) a verzi etapy.

Vhodný typ kola na tento zájezd

Na tento zájezd doporučujeme celoodpružené kolo se zdvihem minimálně 120mm. Akci je možné absolvovat také na celoodpruženém elektro kole, které vám usnadní stoupání, avšak je potřeba počítat s tím, že v některých úsecích můžeme kolo tlačit nebo přenášet přes překážky. Většina elektrokol nezvládne převýšení 2200 výškových metrů na jedno nabití, proto je potřeba počítat s dobíjením na trase, pokud je ta možnost, případně se zkrácením trasy (méně kilometrů a menší převýšení) na některých etapách, tak abyste dojeli na jedno nabití.

Své kolo si před zájezdem nechejte zkontrolovat v servise. Hlavně stav pneumatik, brzd a přehazovačky.

Nevhodná kola: silniční, gravel, treková, pevná horská kola.

Opravy poruch během zájezdu

Průvodce má během etapy u sebe základní nářadí se kterým zvládne základní opravy, případně seřízení brzd, přehazovačky, opravu defektu apod. V autě pak je k dispozici bedna s nářadím a náhradními díly pro větší opravy. K dispozici je také čistič řetězu a mazivo. 

Vhodné oblečení na zájezd

Cyklistické nebo horské cyklistické oblečení. Doporučuje se také větrovka nebo bunda do deště.
Mějte na paměti, že často budete jezdit na kole ve výšce téměř 2000 m n. m. Rozsah atmosférických teplot od časného rána do časného odpoledne se může rychle měnit v závislosti na ročním období a počasí. Na severu je podnebí velmi alpské, zatímco na jihu je nádherně středomořské.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • Okolí řeky Enns, Ennsradweg - Cyklostezka údolím řeky Enns, Rakousko

  Ennsradweg – Cyklostezka údolím řeky Enns

  Od11.500 Kč
  5 dní
  Termíny: 8.5.2024, 10.7.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 2/5

  Pohodová cyklistika na jedné z nejkrásnějších cyklistických tras rakouských Alp. 5 denní zájezd s rakouskou polopenzí začíná na samém začátku horního toku řeky Enns ve vesnici Flachauwinkl. Během 5 dní ujedeme přes 260km podél této krásné řeky, která neustále mění svůj vzhled. Nejdřív teče klidně, v Národním parku Gesäuse se z ní stává divoká řeka a – před […]
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Modrava, Šumava na kole

  Přejezd Šumavy na kole

  Od5.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 24.5.2024, 16.8.2024

  Destinace: Česko
  Náročnost: 3/5

  Během prodlouženého víkendu projedeme na kole celým NP Šumava, od Nýrska až po vodní nádrž Lipno. Na trase dlouhé 173 km uvidíme nedotčenou přírodu, ale přesto pojedeme po nádherných asfaltových cyklostezkách. Občas to bude pořádně do kopce, například závěrečné stoupání na Pancíř (1214m) je velmi výživné, ale nakonec si řekneme, že to stálo za to. […]
 • Víkendový přejezd Vysočiny na kole.

  Víkendová Vysočina na kole

  Od4.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 7.6.2024, 13.9.2024

  Destinace: Česko
  Náročnost: 2/5

  Víkendový přejezd Vysočiny na kolech. Čekají nás překrásné výhledy, cyklistické stezky, historie, dobré jídlo a spousta zábavy. První cyklistickou etapu zahájíme u vodní nádrže Seč, ležící v srdci CHKO Železné hory. Cestou do kempu u vodní nádrže Pilská, který se nachází nedaleko Žďáru nad Sázavou, navštívíme rozhlednu na Zuberském kopci, občerstvíme se v Hamerské krčmě, historickém roubeném […]
 • NAVRŽENO PRO E-MTB
  Cyklistika v okolí Saalbach Hinterglemm, Rakousko

  Horská cyklistika v okolí Saalbachu na eMTB

  Od10.500 Kč
  4 dny
  Termíny: 27.6.2024, 19.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Čtyři dny horské cyklistiky v okolí alpského města Saalbach - Hinterglemm. Tato oblast je považována za ráj pro cyklistické nadšence. Nachází se zde 400 km tras pro horská kola a eMTB. Akce zaměřená na horská elektro kola na kterých si užijeme úžasné panoramatické výhledy a alpskou krajinu. Zdoláme dlouhá stoupání, za které budeme odměněni nekončícími […]
 • S INSTRUKTOREM MTB
  Sellaronda na MTB, Dolomity, Itálie

  Sellaronda na MTB

  Od12.600 Kč
  5 dní
  Termíny: 19.7.2024, 6.9.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 3/5

  Zájezd Sellaronda na MTB je panoramatická túra na horských kolech v oblasti výjimečné krásy kolem náhorní plošiny Sella v Dolomitech, která je prohlášená za světové dědictví UNESCO. Účast na túře vyžaduje dostatečnou fyzickou přípravu, abyste zvládli několik krátkých stoupání a sjezdů, které vyžadují obratnost a zkušenosti. Trasy vedou po specializovaných single trailech i turistických stezkách […]
 • S INSTRUKTOREM MTB
  Schladming bikepark, MTB sjezdy, Rakousko

  Top bikeparky Rakouska s instruktorem

  Od11.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 31.5.2024, 5.7.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Zlepši své jezdecké dovednosti v nejlepších bikeparcích Rakouska za pomoci certifikovaného instruktora terénní cyklistiky. Tři dny intenzivního ježdění s profíkem, který vám poskytne důležité knowhow jak správně a bezpečně sjíždět traily, flowtraily, provádět skoky apod. Tento MTB zájezd je určen jak pro začínající trailové sjezdaře, tak pro zkušené trail huntery, kteří si chtějí užít luxusní sjezdy […]