+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Horská cyklistika v okolí Saalbachu na eMTB

0
NAVRŽENO PRO E-MTB
Od10.500 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
Dostupných: 6 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

5077

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 4 dny
 • OBTÍŽNOST 3/5
 • POLOPENZE
 • V APARTMÁNU
 • 27.6.-30.6.2024CAT31
 • 19.9.-22.9.2024CAT32

O ZÁJEZDU

Čtyři dny horské cyklistiky v okolí alpského města Saalbach – Hinterglemm. Tato oblast je považována za ráj pro cyklistické nadšence. Nachází se zde 400 km tras pro horská kola a eMTB.

Akce zaměřená na horská elektro kola, na kterých si užijeme úžasné panoramatické výhledy a alpskou krajinu. Zdoláme dlouhá stoupání, za které budeme odměněni nekončícími sjezdy. Během čtyř etap vystoupáme na několik vrcholů, mezi které patří například Zwölferkogel (1983 m), Kastelstein (1931m) či Reiterkogel (1818m). Délka etap je volena tak, abychom je zvládli absolvovat na jedno nabití, případně abychom si na trase během oběda dobili baterky. Všechny etapy jsou koncipovány bez podpory lanovek, které lze za příplatek samozřejmě využít a vynechat tak dlouhá stoupání.

Akce je určena primárně pro elektro kola. Lze ji však absolvovat i na klasickém horském kole, pro které můžeme nabídnout kratší a méně náročné etapy. Případně lze využít podporu lanovek.

Cena zahrnuje

 • Dopravu
 • Přepravu kol v cyklovleku
 • Ubytování v apartmánu na 3 noci
 • 3x polopenzi
 • Doprovod českého průvodce
 • Trasy v elektronické podobě
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Obědy
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Případné využití lanovek
 • Icon-close
  Cestovní pojištění

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava -500Kč

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Přejezd do Saalbachu a odpolední etapa na Zwolferkogel

Odjezd z nástupních míst v brzkých ranních hodinách (okolo 4-5h ranní). Cesta do Saalbachu nám zabere asi 7h jízdy z Ostravy. Do Saalbachu dorazíme okolo 13h, dáme si svačinu z vlastních zásob, vyložíme kola a vydáme se na první etapu na vrchol Zwolferkogel (1984m). Ubytování v odpoledních hodinách kolem 18h, večeře.

Délka trasy: 18km
Trvání: 2h 45min
Stoupání: 940m
Klesání: 940m
Nejvyšší bod: 1982m
Nejnižší bod: 1040m

2. Den:Druhá etapa na Reiterkogel

Po snídani se vydáme na nejnáročnější etapu celého zájezdu. Čekají nás lesní cesty překrásnou krajinou. Z Hinterglemmu se vydáme přes Pfefferweg, Pfefferalm a Wieseralm k chatě Rosswaldhütte a odtud na Reiterkogel – první velké stoupání s panoramatickou odměnou je za námi. Přes Wetterkreuz a „Hennerleiter“ sejedeme do Hörndlinger Graben a pak sjedeme dolů do údolí těsně před Hochfilzen. Čeká nás krátký úsek po silnici do Hochfilzenu, pak už je to po cyklostezce do Hütten těsně před Leogangem. Následuje off-road, po krásných lesních cestách údolím Schwarzleo a pak bavorským Saalským lesem až k horské stanici Asitzbahn (můžete se sem dostat i lanovkou). Stezka Asitz nás zavede k chatě Schönleitenhütte a odtud po dlouhém traverzu ke Spielberghausu dolů do Saalbachu. Ubytování v pozdních odpoledních hodinách, večeře.

Délka trasy: 69km
Trvání: 6h 30min
Stoupání: 2490m
Klesání: 2490m
Nejvyšší bod: 1812m
Nejnižší bod: 855m

3. Den:Třetí etapa

Po snídani nás čeká třetí etapa po okolí Saalbachu. Jedná se o túru se senzačním panoramatem a rozmanitými trasami. Trasu lemuje celkem 5 nabíjecích stanic pro elektrokola. Během celé túry jsou alternativní možnosti sestupu do údolí. Samozřejmě se nabízí možnost využít lanovky a vynechat tak některá dlouhá stoupání. Návrat v pozdních odpoledních hodinách, večeře.

Délka trasy: 54km
Trvání: 7h 50min
Stoupání: 1969m
Klesání: 1967m
Nejvyšší bod: 1945m
Nejnižší bod: 928m

 

4. Den:Poslední etapa a návrat zpět do ČR

Po snídani se sbalíme a provedeme základní úklid ubytování. Věci si dáme do auta a vyrazíme na poslední etapu. Tato túra vede přes promenádu do krásného údolí Saalachtal a nahoru do rustikálního Örgenbauernalm v Maishofenu, Harham. Je to túra bez stezek a proto vhodná pro všechny, kteří si chtějí užít krajinu a rustikální zastávku. Po domluvě lze etapu zkrátit a vyjet zpět do ČR o něco dříve a na pohodu. Po návratu z etapy naložíme kola a vyjedeme zpět do ČR. Plánovaný odjezd je na 17h (při zkrácení etapy dříve). Zpět do nástupních míst dorazíme okolo půlnoci.

Délka trasy: 63km
Trvání: 7h 00min
Stoupání: 1414m
Klesání: 1414m
Nejvyšší bod: 1784m
Nejnižší bod: 765m

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Doprava je řešena jedním nebo dvěma mikrobusy pro 9 osob, případně minibusem pro 19 osob.

Ubytování na zájezdu

Ubytování máme zajištěno v krásném apartmánu v pokojích po 2 osobách. Apartmán je vybaven kuchyňkou a 2 toaletami. Ubytování se nachází v centru Saalbachu.

Stravování na zájezdu

V ceně zájezdu je zahrnuta 3x polopenze CK.

Připravíme Vám chutnou polopenzi z kvalitních surovin.

Na večeři se podává polévka, hlavní chod a salát nebo ovoce.

Snídaně jsou formou bufetu. Můžete si dát míchaná vejce, párečky, jogurt, müsli, sýry, šunku, zeleninu, ovoce, džem, máslo, pečivo a další. K dispozici je káva, čaj, mléko a džus. 

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Případně další místa na trase.

Přeprava kol na zájezdu

Kola přepravujeme v cyklovleku s kapacitou 10 kol.

Obtížnost zájezdu

3. Stupeň obtížnosti:
Tento stupeň zahrnuje kopcovitý terén s významnějším převýšením. Může obsahovat delší stoupání a technicky náročnější úseky, včetně nerovných povrchů. Vyžaduje solidní kondici a zkušenosti s jízdou ve více náročných podmínkách.

Etapy si lze usnadnit a zkrátit využitím lanovek.

Vhodný typ kola na tento zájezd

Na tento zájezd doporučujeme celoodpružené elektrokolo, na kterém si užijete maximální komfort během celé akce. Bez problému se dá zájezd realizovat i na elektro horském kole s pouze předním tlumením. Také lze využít i kolo bez motoru, ovšem je potřeba počítat s dlouhými a náročnými stoupáními. Etapy lze usnadnit využitím lanovek nebo zkrácením tras.

Své kolo si před zájezdem nechejte zkontrolovat v servise. Hlavně stav brzd a přehazovačky.

Nevhodná kola: silniční, gravel, treková

Opravy poruch během zájezdu

Průvodce má během etapy u sebe základní nářadí se kterým zvládne základní opravy, případně seřízení brzd, přehazovačky, opravu defektu apod. V autě pak je k dispozici bedna s nářadím a náhradními díly pro větší opravy. K dispozici je také čistič řetězu a mazivo. 

Vhodné oblečení na zájezd

Cyklistické nebo horské cyklistické oblečení. Doporučuje se také větrovka nebo bunda do deště.
Mějte na paměti, že často budete jezdit na kole ve výšce téměř 2000 m n. m. Rozsah atmosférických teplot od časného rána do časného odpoledne se může rychle měnit v závislosti na ročním období a počasí.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
  Slovinsko na MTB

  Přejezd Slovinska na MTB

  Od15.800 Kč
  8 dní
  Termíny: 24.8.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3-4/5

  Akce vytvořená pro všechny bikery a nadšence horské cyklistiky. Z Kranjske Gory na severu Slovinska projedeme Julskými Alpami a Triglavským národním parkem, kolem nejvyšší hory v zemi, Triglavu (2864 metrů). Akci zakončíme u Jadranského moře v městě Piran. Během přejezdu Slovinska si užijeme nekončící sjezdy po lesních stezkách, loukách, polních cestách a trailech všech obtížností, […]
 • S INSTRUKTOREM MTB
  Schladming bikepark, MTB sjezdy, Rakousko

  Top bikeparky Rakouska s instruktorem

  Od11.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 31.5.2024, 5.7.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Zlepši své jezdecké dovednosti v nejlepších bikeparcích Rakouska za pomoci certifikovaného instruktora terénní cyklistiky. Tři dny intenzivního ježdění s profíkem, který vám poskytne důležité knowhow jak správně a bezpečně sjíždět traily, flowtraily, provádět skoky apod. Tento MTB zájezd je určen jak pro začínající trailové sjezdaře, tak pro zkušené trail huntery, kteří si chtějí užít luxusní sjezdy […]
 • Víkendový přejezd Vysočiny na kole.

  Víkendová Vysočina na kole

  Od4.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 7.6.2024, 13.9.2024

  Destinace: Česko
  Náročnost: 2/5

  Víkendový přejezd Vysočiny na kolech. Čekají nás překrásné výhledy, cyklistické stezky, historie, dobré jídlo a spousta zábavy. První cyklistickou etapu zahájíme u vodní nádrže Seč, ležící v srdci CHKO Železné hory. Cestou do kempu u vodní nádrže Pilská, který se nachází nedaleko Žďáru nad Sázavou, navštívíme rozhlednu na Zuberském kopci, občerstvíme se v Hamerské krčmě, historickém roubeném […]
 • Okolí řeky Enns, Ennsradweg - Cyklostezka údolím řeky Enns, Rakousko

  Ennsradweg – Cyklostezka údolím řeky Enns

  Od11.500 Kč
  5 dní
  Termíny: 8.5.2024, 10.7.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 2/5

  Pohodová cyklistika na jedné z nejkrásnějších cyklistických tras rakouských Alp. 5 denní zájezd s rakouskou polopenzí začíná na samém začátku horního toku řeky Enns ve vesnici Flachauwinkl. Během 5 dní ujedeme přes 260km podél této krásné řeky, která neustále mění svůj vzhled. Nejdřív teče klidně, v Národním parku Gesäuse se z ní stává divoká řeka a – před […]
 • S INSTRUKTOREM MTB
  Sellaronda na MTB, Dolomity, Itálie

  Sellaronda na MTB

  Od12.600 Kč
  5 dní
  Termíny: 19.7.2024, 6.9.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 3/5

  Zájezd Sellaronda na MTB je panoramatická túra na horských kolech v oblasti výjimečné krásy kolem náhorní plošiny Sella v Dolomitech, která je prohlášená za světové dědictví UNESCO. Účast na túře vyžaduje dostatečnou fyzickou přípravu, abyste zvládli několik krátkých stoupání a sjezdů, které vyžadují obratnost a zkušenosti. Trasy vedou po specializovaných single trailech i turistických stezkách […]
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Modrava, Šumava na kole

  Přejezd Šumavy na kole

  Od5.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 24.5.2024, 16.8.2024

  Destinace: Česko
  Náročnost: 3/5

  Během prodlouženého víkendu projedeme na kole celým NP Šumava, od Nýrska až po vodní nádrž Lipno. Na trase dlouhé 173 km uvidíme nedotčenou přírodu, ale přesto pojedeme po nádherných asfaltových cyklostezkách. Občas to bude pořádně do kopce, například závěrečné stoupání na Pancíř (1214m) je velmi výživné, ale nakonec si řekneme, že to stálo za to. […]