+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Ennsradweg – Cyklostezka údolím řeky Enns

0
Cena
Od11.500 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
10/07/2024
Dostupných: 2 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

6704

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 5 dní
 • OBTÍŽNOST 2/5
 • POLOPENZE
 • V PENZIONU
 • 8.5.-12.5.2024CAT11 - ZRUŠENO
 • 10.7.-14.7.2024CAT12

O ZÁJEZDU

Pohodová cyklistika na jedné z nejkrásnějších cyklistických tras rakouských Alp. 5 denní zájezd s rakouskou polopenzí začíná na samém začátku horního toku řeky Enns ve vesnici Flachauwinkl. Během 5 dní ujedeme přes 260km podél této krásné řeky, která neustále mění svůj vzhled. Nejdřív teče klidně, v Národním parku Gesäuse se z ní stává divoká řeka a – před tím, než se vlévá do Dunaje – je opět mírná a klidná. Doprovází cyklisty působivou krajinou národních parků a skrze historická města jako Radstadt nebo Steyr. Po celou cestu se můžete kochat impozantním světem hor, výhledem na Dachstein a další horské masívy. Enžská cyklostezka je neobyčejným zážitkem pro požitkáře, kteří mají kromě pohybu chuť i na kulturu a gastronomii. Zájezd zakončíme u soutoku řeky Enns a Dunaje návštěvou koncentračního tábora Mauthausen.

Ubytování máme zajištěno v apartmánech s polopenzí ve městě Spital am Pyhrn odkud se každý den přesuneme na start etapy a odpoledne se opět vrátíme zpět na ubytování. Přejezd na etapy nám zabere asi hodinu, což nám kompenzuje výhoda toho, že se nemusíme každý den balit a stěhovat se na jiné ubytování. S sebou si vezeme pouze věci potřebné pro denní etapu.

Cena zahrnuje

 • Dopravu
 • Přepravu kol v cyklovleku
 • Ubytování v penzionu na 4 noci
 • Polopenzi
 • Návštěvu koncentračního tábora Mauthausen
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Cestovní pojištění
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Převoz přívozem přes Dunaj (cca 2 EUR)

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava (-500Kč / osobu)

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Odjezd z nástupních míst, první etapa

V časných ranních hodinách odjezd z nástupních míst a přejezd do Flachauwinkl na samotný začátek řeky Enns. Na start etapy dojedeme v odpoledních hodinách. Po vyložení kol a občerstvení se z vlastních zásob vyrazíme na úvodní etapu. Dnes ujedeme 38km po horním toku řeky, nastoupáme asi 120 výškových metrů a užijeme si sjezd asi 400 výškových metrů. Etapu zakončíme ve městě Schladming, kde naložíme kola a během hodiny přejedeme na ubytování, kde nás čeká večeře. Trasa zde.

2. Den:Druhá etapa z Schladming do Ardning

Po snídani přejedeme na start etapy do města Schladming. Dnes nás čeká nejdelší etapa o délce 70km se stoupáním 300 výškových metrů a klesání 320 výškových metrů. Na konci etapy vás bude čekat bus s cyklovlekem. Přejezd do hotelu, večeře. Trasa zde.

3. Den:Třetí etapa z Ardning do Altenmarkt

Po snídani přejedeme na start třetí etapy do Ardningu. Odtud se na kole vydáme podél toku Enns až do Altenmarkt bei Sankt Gallen. Během dne udejeme 58km, nastoupáme 680m a sjedeme 880 výškových metrů. Přejezd do hotelu, večeře. Trasa zde.

4. Den:Čtvrtá etapa z Altenmarkt do Styeru

Po snídani přejezd na start 4. etapy z Altenmarkt bei Sankt Gallen do města Styer, kde se stéká řeka Styer a Enns. Po prohlídce města přejezd na hotel, večeře. Během dne ujedeme 65km, nastoupáme 760m a sjedeme 930 výškových metrů. Trasa zde.

5. Den:Závěrečná etapa, prohlídka koncentračního tábora Mauthausen, návrat domů

Po snídani se sbalíme a přejedeme do Styeru na start závěrečné etapy. Možnost prohlídky města Steyr a Enns, převoz přívozem přes Dunaj, návštěva koncentračního tábora Mauthausen. Po prohlídce naložíme kola a pojedeme zpět do nástupních míst, kam přijedeme ve večerních hodinách. Během dne ujedeme 35km, nastoupáme 170m a sjedeme 120 výškových metrů. Trasa zde.

MAPA

DALŠÍ INFORMACE

Stravování na zájezdu

V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze připravovaná CK. Obědvat budeme v restauracích a občerstveních na trase, případně z vlastních zásob. Cena obědu v restauracích se pohybuje okolo 15-20EUR.

Na večeři se podává polévka, hlavní chod a salát nebo ovoce.

Snídaně jsou formou bufetu. Můžete si dát míchaná vejce, párečky, jogurt, müsli, sýry, šunku, zeleninu, ovoce, džem, máslo, pečivo a další. K dispozici je káva, čaj, mléko a džus. 

Ubytování

Ubytování máme zajištěno v apartmánech v pokojích po 2 osobách s vybavenou kuchyňkou. Ubytování se nachází ve městě Spital am Pyhrn.

 

Doprava na zájedu

Doprava je řešena jedním nebo dvěma mikrobusy pro 9 osob. Mikrobusy s cyklovlekem vás každý den převezou z ubytování na start etapy a následně dovezou na konci dne zpět na ubytování.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Přeprava kol na zájezdu

Kola přepravujeme v cyklovleku s kapacitou 10 kol.

Obtížnost zájezdu

2. Stupeň obtížnosti:
Tento stupeň zahrnuje středně kopcovité terény s mírným převýšením. Může obsahovat delší stoupání a některé technicky náročnější úseky. Je vhodný pro mírně pokročilé cyklisty.

Vhodný typ kola na tento zájezd

Pro tento zájezd je vhodné horské kolo, trekové kolo či gravel. Využití elektrokola je možné. Většinu etap lze dojet na jedno nabití (v závislosti na kapacitě baterie), případně je možné si kolo dobít během etapy.

Většina cest po kterých pojedeme jsou zpevněné, asfaltové. Občas šotolina, na několika úsecích pojedeme po silnici. Své kolo si nechte před zájezdem servisovat nebo prohlédnout odborníkem, aby Vás na zájezdě něco nepřekvapilo. Hlavně si nechte zkontrolovat stav a seřízení brzd, ty se budou hodit až pojedete z kopce.

Opravy poruch během zájezdu

V případě technických problému během etapy stačí zavolat řidiči, který k vám přijede a vyřeší daný problém. V autě je k dispozici bedna s nářadím a náhradními díly pro větší opravy. K dispozici je také čistič řetězu a mazivo.

Organizace cyklistiky během zájezdu

Etapy pojedete bez doprovodu průvodce. Dostanete elektronické mapy a informace k trase před každou etapou. Mikrobus s cyklovlekem vás každý den odveze na start etapy a odpoledne vás vyzvedne v cíli. Je čistě na vás jak si rozdělíte čas a síly. Jak dlouho strávíte prohlídkou jednotlivých měst a míst nebo jak dlouho budete obědvat. Důležité je být včas v cíli, aby ostatní na vás nemuseli čekat.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • S INSTRUKTOREM MTB
  Schladming bikepark, MTB sjezdy, Rakousko

  Top bikeparky Rakouska s instruktorem

  Od11.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 31.5.2024, 5.7.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Zlepši své jezdecké dovednosti v nejlepších bikeparcích Rakouska za pomoci certifikovaného instruktora terénní cyklistiky. Tři dny intenzivního ježdění s profíkem, který vám poskytne důležité knowhow jak správně a bezpečně sjíždět traily, flowtraily, provádět skoky apod. Tento MTB zájezd je určen jak pro začínající trailové sjezdaře, tak pro zkušené trail huntery, kteří si chtějí užít luxusní sjezdy […]
 • Víkendový přejezd Vysočiny na kole.

  Víkendová Vysočina na kole

  Od4.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 7.6.2024, 13.9.2024

  Destinace: Česko
  Náročnost: 2/5

  Víkendový přejezd Vysočiny na kolech. Čekají nás překrásné výhledy, cyklistické stezky, historie, dobré jídlo a spousta zábavy. První cyklistickou etapu zahájíme u vodní nádrže Seč, ležící v srdci CHKO Železné hory. Cestou do kempu u vodní nádrže Pilská, který se nachází nedaleko Žďáru nad Sázavou, navštívíme rozhlednu na Zuberském kopci, občerstvíme se v Hamerské krčmě, historickém roubeném […]
 • NAVRŽENO PRO E-MTB
  Cyklistika v okolí Saalbach Hinterglemm, Rakousko

  Horská cyklistika v okolí Saalbachu na eMTB

  Od10.500 Kč
  4 dny
  Termíny: 27.6.2024, 19.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Čtyři dny horské cyklistiky v okolí alpského města Saalbach - Hinterglemm. Tato oblast je považována za ráj pro cyklistické nadšence. Nachází se zde 400 km tras pro horská kola a eMTB. Akce zaměřená na horská elektro kola na kterých si užijeme úžasné panoramatické výhledy a alpskou krajinu. Zdoláme dlouhá stoupání, za které budeme odměněni nekončícími […]
 • S INSTRUKTOREM MTB
  Sellaronda na MTB, Dolomity, Itálie

  Sellaronda na MTB

  Od12.600 Kč
  5 dní
  Termíny: 19.7.2024, 6.9.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 3/5

  Zájezd Sellaronda na MTB je panoramatická túra na horských kolech v oblasti výjimečné krásy kolem náhorní plošiny Sella v Dolomitech, která je prohlášená za světové dědictví UNESCO. Účast na túře vyžaduje dostatečnou fyzickou přípravu, abyste zvládli několik krátkých stoupání a sjezdů, které vyžadují obratnost a zkušenosti. Trasy vedou po specializovaných single trailech i turistických stezkách […]
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Modrava, Šumava na kole

  Přejezd Šumavy na kole

  Od5.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 24.5.2024, 16.8.2024

  Destinace: Česko
  Náročnost: 3/5

  Během prodlouženého víkendu projedeme na kole celým NP Šumava, od Nýrska až po vodní nádrž Lipno. Na trase dlouhé 173 km uvidíme nedotčenou přírodu, ale přesto pojedeme po nádherných asfaltových cyklostezkách. Občas to bude pořádně do kopce, například závěrečné stoupání na Pancíř (1214m) je velmi výživné, ale nakonec si řekneme, že to stálo za to. […]
 • PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
  Slovinsko na MTB

  Přejezd Slovinska na MTB

  Od15.800 Kč
  8 dní
  Termíny: 24.8.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3-4/5

  Akce vytvořená pro všechny bikery a nadšence horské cyklistiky. Z Kranjske Gory na severu Slovinska projedeme Julskými Alpami a Triglavským národním parkem, kolem nejvyšší hory v zemi, Triglavu (2864 metrů). Akci zakončíme u Jadranského moře v městě Piran. Během přejezdu Slovinska si užijeme nekončící sjezdy po lesních stezkách, loukách, polních cestách a trailech všech obtížností, […]