+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Víkendová Vysočina na kole

0
Cena
Od4.900 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

6054

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 3 dny
 • OBTÍŽNOST 2/5
 • POLOPENZE
 • CHATKY V KEMPU
 • 7.6.-9.6.2024CCZ21
 • 13.9.-15.9.2024CCZ22

O ZÁJEZDU

Víkendový přejezd Vysočiny na kolech. Čekají nás překrásné výhledy, cyklistické stezky, historie, dobré jídlo a spousta zábavy. První cyklistickou etapu zahájíme u vodní nádrže Seč, ležící v srdci CHKO Železné hory. Cestou do kempu u vodní nádrže Pilská, který se nachází nedaleko Žďáru nad Sázavou, navštívíme rozhlednu na Zuberském kopci, občerstvíme se v Hamerské krčmě, historickém roubeném hostinci. Projedeme si skanzen Vysočina a ochutnáme výborné pivo z minipivovaru Richard.

Druhý cyklo etapa nás provede CHKO Žďárské vrchy, navštívíme památku UNESCO – Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Projedeme okolí Nového Města na Moravě a Tři Studně. Uděláme si krátkou zastávku u zříceniny hradu Dalečín, následovat bude krásná cestička kolem vodní nádrže Vír, kde máme možnost vidět Evropský strom roku 2020 – Chudobínskou borovici. Od hráze už nás čeká krásný sjezd dlouhý 20km a krátký výšlap ke hradu Pernštejn, kde zakončíme tento úžasný víkend po českých krajích a hájích.

Během dvou cyklistických etap ujedeme cca 130km po krásných cyklostezkách a nastoupáme asi 1400 výškových metrů.

Cena zahrnuje

 • Dopravu
 • Přepravu kol v cyklovleku
 • Ubytování v chatkách na 2 noci
 • Snídaně a večeře - 2x
 • Doprovod a služby průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Obědy
 • Icon-close
  Vstupné
 • Icon-close
  Osobní útratu

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava: -500Kč/osobu

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Přejezd na Vysočinu, ubytování, zábava u ohně

V odpoledních hodinách vyjedeme z nástupních míst a přejedeme do Autokempu Seč u stejnojmenné vodní nádrže, kde se ubytujeme v chatkách. Po příjezdu nás čeká večeře. Můžeme rozdělat oheň, vypít nějaké pivo, pobavit se, zazpívat nebo si jít zaplavat do přehrady. 

2. Den:První etapa přes CHKO Železné hory

První cyklistickou etapu zahájíme u vodní nádrže Seč, ležící v srdci CHKO Železné hory. Cestou do kempu u vodní nádrže Pilská, který se nachází nedaleko Žďáru nad Sázavou, navštívíme rozhlednu na Zuberském kopci, občerstvíme se v Hamerské krčmě, historickém roubeném hostinci. Projedeme si skanzen Vysočina a ochutnáme výborné pivo z minipivovaru Richard.

Délka 58km, stoupání 818 m, klesání 760 m. (Trasu je možno po dohodě prodloužit)

Trasa: zde

3. Den:Druhá etapa přes CHKO Žďárské vrchy a návrat domů

Druhá cyklo etapa nás provede CHKO Žďárské vrchy, navštívíme památku UNESCO – Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Projedeme okolí Nového Města na Moravě a Tři Studně. Uděláme si krátkou zastávku u zříceniny hradu Dalečín, následovat bude krásná cestička kolem vodní nádrže Vír, kde máme možnost vidět Evropský strom roku 2020 – Chudobínskou borovici. Od hráze už nás čeká krásný sjezd dlouhý 20km a krátký výšlap ke hradu Pernštejn, kde zakončíme tento úžasný víkend po českých krajích a hájích.

U hradu naložíme kola a vyjedeme zpět k nástupním místům kam dorazíme ve večerních hodinách.

Délka 70km, stoupání 560 m, klesání 712 m.

Trasa: zde

MAPA

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Doprava je řešena jedním nebo dvěma mikrobusy  pro 9 osob.

Stravování na zájezdu

V ceně zájezdu je zahrnuta 2x snídaně a 2x večeře.

První večeře je v pátek, druhá v sobotu.

První snídaně nás čeká v sobotu a druhá v neděli.

Snídaně je formou bufetu. Nejčastěji se podávají vejce, párky, šunka, sýry, jogurty, džemy, ovoce, sladké pečivo apod. K dispozici je káva, čaj a džus.

První večeře obsahuje polévku, druhý chod a ovoce nebo zeleninový salát. Druhý den nás čeká grilování masa, sýrů, zeleniny.

Ubytování na zájezdu

První noc budeme ubytování v chatkách po 4 osobách v kempu u vodní nádrže Seč. Druhou noc budeme v chatkách po 4 osobách u vodní nádrže Pilsko v autokempu Pilák.

Chatky jsou vybaveny malou kuchyňkou, případně je k dispozici společná kuchyňka v kempu. Sociální zařízení jsou společné pro všechny. 

Postele jsou poschoďové.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Přeprava kol na zájezdu

Kola přepravujeme v cyklovleku s kapacitou 10 kol.

Obtížnost zájezdu

2. Stupeň obtížnosti:
Tento stupeň zahrnuje středně kopcovité terény s mírným převýšením. Může obsahovat delší stoupání a některé technicky náročnější úseky. Je vhodný pro mírně pokročilé cyklisty.

Vhodný typ kola na tento zájezd

Pro tento zájezd je vhodné horské kolo, trekové kolo či gravel. Využití elektrokola je možné. Všechny etapy lze dojet na jedno nabití (v závislosti na kapacitě baterie), případně je možné si kolo dobít během etapy.

Většina cest po kterých pojedeme jsou zpevněné, asfaltové, šotolinové. Celá etapa vede po cyklostezkách, lesních cestách, silnicích, místy mohou být krátké úseky kamenité, ale dobře sjízdné. Své kolo si nechte před zájezdem servisovat nebo prohlédnout odborníkem, aby Vás na zájezdě něco nepřekvapilo. Hlavně si nechte zkontrolovat stav a seřízení brzd, ty se budou hodit až pojedete z kopce.

Opravy poruch během zájezdu

Průvodce má během etapy u sebe základní nářadí se kterým zvládne základní opravy, případně seřízení brzd, přehazovačky, opravu defektu apod. V autě pak je k dispozici bedna s nářadím a náhradními díly pro větší opravy. K dispozici je také čistič řetězu a mazivo.

Organizace cyklistiky během zájezdu

Před první etapou Vás průvodce seznámí s organizací cyklistiky v závislosti na velikost skupiny, typech kol apod. Obeznámí vás se základními pravidly a bezpečnostními pokyny.

V případě, že pojede jen jedna dodávka, kdy řidič dodávky je zároveň průvodce, klienti pojedou část etapy bez průvodce podle naplánované trasy. Průvodce se ke skupině připojí později na trase, až převeze auto do cíle. V případě realizace zájezdu dvěma dodávkami bude doprovod skupiny zajištěn po celou trasu etapy.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Hoher Dachstein

  Hoher Dachstein (2995 m.n.m), ferratový výstup od Gosavských jezer

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 28.6.2024, 6.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Vydej se s námi do kraje průzračných ledovcových jezer a strmých vápencových stěn údolí Solné komory, kterým odpradávna vévodí Hoher Dachstein (2995 m.n.m), druhá nejvyšší hora Severních vápencových Alp. Vydáme se na jeho vrchol po stopách prvovýstupců z roku 1832, užijeme si chůzi po Halštatském i Gosavském ledovci, panoramatickou via ferratu západním hřebenem a jedny […]
 • Okolí řeky Enns, Ennsradweg - Cyklostezka údolím řeky Enns, Rakousko

  Ennsradweg – Cyklostezka údolím řeky Enns

  Od11.500 Kč
  5 dní
  Termíny: 8.5.2024, 10.7.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 2/5

  Pohodová cyklistika na jedné z nejkrásnějších cyklistických tras rakouských Alp. 5 denní zájezd s rakouskou polopenzí začíná na samém začátku horního toku řeky Enns ve vesnici Flachauwinkl. Během 5 dní ujedeme přes 260km podél této krásné řeky, která neustále mění svůj vzhled. Nejdřív teče klidně, v Národním parku Gesäuse se z ní stává divoká řeka a – před […]
 • PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
  Slovinsko na MTB

  Přejezd Slovinska na MTB

  Od15.800 Kč
  8 dní
  Termíny: 24.8.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3-4/5

  Akce vytvořená pro všechny bikery a nadšence horské cyklistiky. Z Kranjske Gory na severu Slovinska projedeme Julskými Alpami a Triglavským národním parkem, kolem nejvyšší hory v zemi, Triglavu (2864 metrů). Akci zakončíme u Jadranského moře v městě Piran. Během přejezdu Slovinska si užijeme nekončící sjezdy po lesních stezkách, loukách, polních cestách a trailech všech obtížností, […]
 • Lyžování ve středisku Hochzillertal a Hintertux, Rakouské Alpy

  Předvánoční lyžování v Hochzillertal a Hintertux

  Od7.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 12.12.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 1/5

  Čtyři dny skvělého lyžování v tyrolských Alpách ve středisku Hochzillertal a Hintertux, které je vzdálené asi 7h jízdy z Ostravy. Středisko nabízí přes 90 km sjezdovek. Vybrat si můžete se spousty modrých, červených i černých sjezdovek, které začínají ve výšce 2400 m n. m. Nachází se zde i oblíbené neupravené lyžařské trasy, které jsou oblíbené […]
  (1 Hodnocení)
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Dolomitensteig, Totes Gebirge

  Totes Gebirge – panoramatická turistika v Mrtvých horách

  Od6.700 Kč
  3 dny
  Termíny: 14.6.2024, 9.8.2024, 27.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 2/5

  Pohoří Totes Gebirge patří k tomu nejlepšímu, co mohou východní Alpy nabídnout. Navštívíme divokou soutěsku Dr.-Vogelgesang a projdeme si panoramatickou horskou stezku Dolomitensteig, která patří k nejhezčím ve východních Alpách.  Vyjedeme nejdelší pozemní lanovkou v Evropě do Wurzeralm, kde si užijeme horská vřesoviště, všudypřítomné skalní útvary, křišťálově čisté jezero Brunnensteiner nebo samotný výstup na Rote […]
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Modrava, Šumava na kole

  Přejezd Šumavy na kole

  Od5.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 24.5.2024, 16.8.2024

  Destinace: Česko
  Náročnost: 3/5

  Během prodlouženého víkendu projedeme na kole celým NP Šumava, od Nýrska až po vodní nádrž Lipno. Na trase dlouhé 173 km uvidíme nedotčenou přírodu, ale přesto pojedeme po nádherných asfaltových cyklostezkách. Občas to bude pořádně do kopce, například závěrečné stoupání na Pancíř (1214m) je velmi výživné, ale nakonec si řekneme, že to stálo za to. […]