+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Gruzie, skialpový a freeridový ráj v srdci Svaneti

(1 Hodnocení)
POSLEDNÍ MÍSTA
Od26.300 Kč25.800 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
Nejsou vypsány žádné termíny pro tento zájezd. V případě zájmu nás kontaktujte.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

4950

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 8 dní
 • OBTÍŽNOST 3/5
 • POLOPENZE
 • APARTMÁN
 • 9.2.-16.2.2024SGE11

O ZÁJEZDU

Vydej se s námi na freeridovou a skialpovou dovolenou do srdce Velkého Kavkazu pod jeho nejvyšší hory s certifikovaným horským vůdcem GMGA. Užijeme si výstupy v srdci Svanetie a sjezdy v hlubokém sněhu, kterým je Gruzie díky vydatným srážkám vyhlášená. Útočiště najdeme v horské vesnici Mestia, která je ideálním výchozím místem pro jednotlivé túry. Navštívíme nejvýše položenou evropskou vesnici Ušguli a užijeme si skialp pod nejvyšší gruzínskou horou Šcharou (5137 m.n.m).

Jednotlivé lyžařské túry se pohybují mezi 1000 – 1400 výškovými metry. Jednu noc strávíme v horském srubu, ze kterého se vydáme na ledovec Chaladi pod horou Ushba (4710 m.n.m) pro dlouhý a nezapomenutelný sjezd až do Mestie. Nevynecháme ani středisko v Tetnuldi, projdeme si městečka, jejichž starobylé věže jsou zapsány v UNESCO, navštívíme muzeum alpinismu a vykoupeme se v přírodním sirném termálu. Ochutnáme spoustu místních a výborných pokrmů, zahrnutých v polopenzi, kterou nám v místě ubytování připraví. O bezpečnost a pohodlí se postará skialpinista a horský průvodce spolu s místním horským vůdcem.

PRŮVODCE

Cena zahrnuje

 • Doprava na letiště
 • Veškeré transfery v Gruzii
 • Ubytování v apartmánu
 • Polopenzi
 • Služby českého horského průvodce
 • Služby místního certifikovaného horského vůdce
 • 1 x ubytování ve srubu
 • Vstupné do muzea alpinismu
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Cestovní pojištění
 • Icon-close
  Letenky (5-10tis. Kč včetně skibagu)
 • Icon-close
  Pojištění do hor nebo Alpenverein

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava na letiště do Vídně: -500Kč/osobu

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Odjezd z nástupních míst na letiště ve Vídni

V odpoledních hodinách odjedeme z nástupních míst do Vídně a odletíme do Kutaisi. 

2. Den:Přejezd do Mestia a rozlyžování v Hatsvali

Po příletu do Kutaisi nás bude čekat na letišti auto s řidičem a přejedeme kaňonem řeky Inguri až do starobylé horské vesnice Mestie, kde se ubytujeme. Po snídani a odpočinku si zkontrolujeme lyžařské vybavení a vyrazíme do střediska Hatsvali, kde se rozlyžujeme. Po večeři se projdeme v Mestii a stavíme se nasát místní freeridovou atmosféru do Buba baru.

3. Den:Skialpová túra v Tetnuldi

Po snídani vyrazíme autem do Tetnuldi, kde uděláme túru a freeride s horským vůdcem. Plán na jednotlivé dny děláme s guidem vždy den předem, podle aktuálních podmínek a počasí. Po návratu na ubytování bude večeře a volný program.

4. Den:Skialp a noc v horském srubu

Ráno si sbalíme věci a vystoupáme na lyžích ke srubu v horách, kde strávíme dnešní noc. Necháme si zde věci a půjdeme lyžovat v okolí chaty. Chata je vybavená spacími pytli, palandami a večer si užijeme romantické posezené u krbu.

5. Den:Sjezd po ledovci Chaladi do Mestie

Ráno si sbalíme věci a vystoupáme do průsmyku k ledovci Chaladi. V některých místech budeme muset vytvořit lanové družstvo a navázat se na sedací úvazky pro bezpečný pohyb na ledovci. Lano a další vybavení má u sebe horský vůdce. Po výstupu si užijeme nezapomenutelný a dlouhý sjezd zpátky do Mestie. Je to bezpochyby jeden z nejhezčích sjezdů ve Svaneti.

6. Den:Muzeum alpinismu v Mestii, odpočinkový den

Dnešní den dáme nohám trochu odpočinku před záverečnou výpravou do Ušguli. Navštívíme místní muzeum alpinismu a rodný dům slavného horolezce Mikhaila Khergianiho. V únorovém termínu si navíc tento den vychutnáme tradiční svanský lidový festival – lamproba. Je to nejdůležitější svátek ve Svaneti věnovaný svatému Jiřímu a místní při něm žádají o úrodu, dobytek a dobré počasí. Po celé Mestii se zapalují ohně, pochodně a panuje tu dobrá nálada a atmosféra.

Program tohoto dne lze fakultativně upravit vašim potřebám.

7. Den:Skialpová túra v Ušguli

Brzy ráno přejedeme podél divokého kaňonu řeky Inguri do nejvýše položené gruzínské vesnice Ušguli. Už samotná cesta zasněženým a skalnatým průsmykem je zážitek.  S horským vůdcem uděláme skialpovou túru pod nejvyšší horou Gruzie – Šcharou (5193 m.n.m). Večerní návrat do Mestie.

8. Den:Koupání v sirném jezírku, návrat do ČR

V ranních hodinách si sbalíme věci a vyrazíme zpátky na letiště. Po cestě se zastavíme vykoupat v přírodním sirném jezírku a ve večerních hodinách odletíme zpět do Vídně.

MAPA

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájezdu

Tranzit na letiště je zajištěn mikrobusem pro 9 osob. V Gruzi nás na letišti bude čekat místní průvodce a řidič s terénním vozem, který nám bude k dispozici po celou dobu.

Ubytování na zájezdu

V ceně zájezdu je zahrnuto ubytování v penzionu. Jedná se o pěkné a vybavené pokoje s vlastní koupelnou a záchodem. Ložnice jsou standartně pro 2 osoby. Jednu noc strávíme ve srubu v horách, ve kterém budou k dispozici spací pytle a palandy.

Stravování na zájezdu

V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze s možností si ráno připravit svačinu na túru. Snídaně jsou formou bufetu a večeře o více chodech. Gruzínská kuchyně je velmi chutná a pestrá. Pohostí nás mimo jiné mísami pečeného baklažánu, chačapuri plněného ovčím sýrem, chinkali se směsí masa i cibule, salátů z čerstvé zeleniny a různých druhů domácích sladkostí. Ochutnáme i pověstné víno z Kachetie či vynikající domácí koňak. 

Letenky

Cena letenky není zahrnuta v ceně zájezdu.

Letenky nakupujeme hromadně pro všechny klienty najednou až v době, kdy je přihlášený minimální počet osob pro realizaci zájezdu a všichni přihlášení zaplatili požadovanou zálohu na zájezd.

Cena letenky se pohybuje v uvedeném rozmezí. Pokud by cena za letenku měla být vyšší, budeme před nákupem letenky všechny klienty informovat. Jinak letenku automaticky koupíme a cenu letenky Vám přefakturujeme ve shodné výši, jakou nám účtuje letecká společnost.

Faktura za letenku je splatná do 3 pracovních dní. Po uhrazení faktury za letenku, Vám letenky pošleme na uvedený email.

V případě neuhrazení faktury za letenku bude klient vyřazen ze zájezdu a bude mu vrácena záloha ponížena o cenu letenky + případné storno poplatky.

Po dohodě si samozřejmě můžete nákup letenky zajistit sami.

Víza

Pro vstup do Gruzie potřebujete platný občanský průkaz nebo cestovní pas, který doporučujeme.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Obtížnost zájezdu

Tato akce je určená pro zkušenější skialpinisty, kteří zvládnou několika hodinový pohyb na lyžích s cca 1000 metrovým převýšením. Speciální lyžařské dovednosti nejsou vyžadovány. Měli by jste však umět sjíždět jak firnové, tak zasněžené svahy o sklonu 30 stupňů. Jednotlivé túry plánujeme s guidem den předem a samozřejmě je uzpůsobujeme kromě počasí i zdatnosti skupiny. 

Místní měna

V Gruzii je měna lari. Kurz lari se pohybuje většinou 8-9 Kč = 1 lari. Na většině místech se dá platit kartou nebo eury. Lari si můžeme vybrat z bankomatu v Gruzii nebo nám je smění průvodce za eura.

Vybavení

Budeme potřebovat skialpinistické lyže, pásy, hůlky a lyžáky. Doporučujeme pokud máte nové boty je předtím dostatečně rozšlápnout, ať předejdeme problémům s puchýři. Dále budeme potřebovat lavinové trio (sonda, vyhledávač, lopata), sedací úvazek, čelovku, lyžařské brýle, helmu.

Softshellová, hardshellová nebo jiná membránová bunda, péřovka, rukavice, náhradní rukavice, termo prádlo. Kompletní seznam věcí pro vaši lepší přehlednost při balení zašleme dostatečně dlouho před odjezdem. V případě jakéhokoli dotazu nás neváhejte kontaktovat.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • Lyžování ve středisku Hochzillertal a Hintertux, Rakouské Alpy

  Předvánoční lyžování v Hochzillertal a Hintertux

  Od7.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 12.12.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 1/5

  Čtyři dny skvělého lyžování v tyrolských Alpách ve středisku Hochzillertal a Hintertux, které je vzdálené asi 7h jízdy z Ostravy. Středisko nabízí přes 90 km sjezdovek. Vybrat si můžete se spousty modrých, červených i černých sjezdovek, které začínají ve výšce 2400 m n. m. Nachází se zde i oblíbené neupravené lyžařské trasy, které jsou oblíbené […]
  (1 Hodnocení)
1 Hodnocení
Seřadit podle:HodnoceníDatum

Jiří Pavlík

Cestuji ve skupině

Bylo to krásné ve všech směrech moc děkuji, uspořádat takový zájezd není nic lehkého, držím palce ať se daří. Všem doporučuji. Jiří Pavlík – HS Krušné hory

17/02/2024