+420 734 568 038 info@cktrek.cz
+420 734 568 038 info@cktrek.cz

Přírodní krásy Slovinska, kultura a koupání v moři

0
PRÁZDNINOVÝ TERMÍN
Od12.900 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
Emailová adresa*
Telefonní číslo*
Vaše poptávka*
* Souhlasím s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.
Prosím odsouhlaste všechny obchodní podmínky před pokračováním k dalšímu kroku.
Dostupných: 0 míst
* Prosím vyberte všechny požadované pole abyste mohli pokračovat k dalšímu kroku.

Objednat

Uložit do Wish Listu

Adding item to wishlist requires an account

5015

Potřebujete poradit?


734 568 038

info@cktrek.cz

Odběr novinek


Chcete být informováni o nových zájezdech, vypsaných termínech, slevách, posledních volných místech a o dalších užitečných informacích? Přihlaště se k odběru novinek.

 • 6 dní
 • OBTÍŽNOST 1/5
 • VLASTNÍ
 • V APARTMÁNU
 • 15.7.-20.7.2024PSL11
 • 16.9-21.9.2024PSL12

O ZÁJEZDU

Vydej se s námi přesvědčit, že Slovinsko není jen tranzitní země do Chorvatska, ale zemí bohatou na přírodní krásy, kulturu a historii. Navštívíme majestátní Julské Alpy v Triglavském národním parku, smaragdové řeky, přímořská a historická města či jednu z nejhezčích jeskyní v Evropě Postojnskou jamu.

Naše první zastávka bude u pohádkového jezera Bled, které ukrývá na malém ostrůvku ikonický barokní kostelík a bohatou horskou přírodu v okolí. Projdeme si smaragdovou soutěsku Vintgar, podíváme se kde se rodí „dcera horSoča, pokusíme se najít ukrytou pohanskou dívku ve skalách na sedle Vršič (1611 m.n.m) a podíváme se na nejhezčí slovinský vodopád Veliki Kozjak. V historickém městečku Kobarid si prohlédneme Napoleonův most a za odměnu se vykoupeme v moři poblíž údajně nejkrásnějšího slovinského města Piran. Jedinečný zážitek nám poskytne krasová jeskyně Postojnská jama, do které se vydáme 140 let starým historickým vláčkem.

PRŮVODCE

Cena zahrnuje

 • Ubytování na 5 nocí
 • Služby průvodce a řidiče
 • Dopravu
 • Vstupné do soutěsek
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Icon-close
  Stravu
 • Icon-close
  Osobní útratu
 • Icon-close
  Vstupné do Postojnské jeskyně
 • Icon-close
  Cestovní pojištění

Slevy a příplatky

 • Vlastní doprava: -1000 Kč/osobu
 • Vstupné do Postojnské jeskyně (780 Kč)
 • Vstupné do Postojnské jeskyně a Predjamský hrad (1120 Kč)

FOTOGALERIE

PROGRAM

1. Den:Soutěska Vintgar a jezero Bled

V ranních hodinách odjedeme z nástupních míst do Slovinska. Zastavíme se u jezera Bled, kde bude možné se vykoupat. Podíváme se na Bledský hrad a navštívíme soutěsku Vintgar, která je jedním z přírodních klenotů Triglavského národního parku. Soutěsku vyhloubila řeka Radovna, je dlouhá 1600 metrů s místy až 250 m hluboká. Na konci soutěsky se nachází vodopád Šum vysoký téměř 16 metrů. Cesta vede po dřevěných chodnících a mostech, ze kterých se budeme v bezpečí kochat krásnými výtvory, které nám příroda vytvořila.

2. Den:Sedlo Vršič, pramen a kaňon řeky Soča

Ráno po snídani se zastavíme u tyrkysového jezera Jasna v městečku Kranjska Gora. Vyjedeme na sedlo Vršič (1611 m.n.m), kde si uděláme krátkou procházku na skalní úkaz Pohanské dívky (Heathen Maiden) a stavíme se občerstvit na horské chatě. Další zastávkou bude jedno z nejmagičtějších míst v Evropě kde pramení řeka Soča, místními přezdívaná jako „dcera hor“. Projdeme se podél divokého kaňonu Soči a přejedeme do městečka Bovec.

3. Den:Kobarid, vodopád Veliki Kozjak a Tolminska korita

Po snídani navštívíme oblíbené město Kobarid, které se pyšní svou bohatou historií, kulturním a přírodním dědictvím.  Vyrazíme na nejhezčí slovinský vodopád Veliki Kozjak, který dopadá do smaragdového jezírka uprostřed vápencové jeskyně. Užijeme si výhledy do kaňonu Soči z Napoleonova mostu, přes který Bonaparte se svým plukem procházel k průsmyku Predel. Odpoledne si projdeme krásnou soutěsku Tolminska korita, která ukrývá Danteho jeskyni, a vyjedeme hřeben Kolovrat, kde se nachází venkovní muzeum z první světové války.

4. Den:Postojnska jama, přejezd k moři

Po snídani vyrazíme do městečka Postojna, které ukrývá jednu z nejhezčích a nejoblíbenějších jeskyní v Evropě. Prohlídka trvá asi 1,5 hodiny a z toho velká část probíhá z turistického jeskynního vláčku, starého přes 140 let. Obdivovat budeme velkolepé jeskynní útvary, chodby, obrovské dómy, ale i unikátního tvora, který zde žije. Macarát jeskynní neboli  „lidská ryba“ se dožívá až 100 let a spatříme jednoho jedince ukrytého v místním viváriu. Do rytířského středověku nás vtáhne návštěva Predjamského hradu, který je vestavěný pod 123 metrů vysokým skalním útesem. Hrad pochází z 12. století a byl považován za nedobytný. Až v 15. století ho dobyl loupeživý rytíř Erasmus Jamský. 

5. DenPiran a koupání v moři

Přes den se vykoupeme v moři na některé ze zdejších pláží a odpoledne navštívíme nejkrásnější město slovinského pobřeží Piran, kterému se přezdívá slovinské Benátky. Projdeme si starobylý přístav, stísněné kamenné uličky a vychutnáme si zdejší historickou atmosféru. Prohlédneme si nejslavnější dům v Piranu Benečanku, kterou nechal postavit benátský kupec pro svou milou. Na konci poloostrova narazíme na mys se středověkým opevněním a sochou mořské panny. V podvečer se projdeme po Prešernovje nábřeží a navštívíme nějakou místní kavárnu nebo restauraci.

Program tohoto dne lze fakultativně v rámci možností upravit dle vašich potřeb. Můžete se např. celý den koupat nebo vám průvodce pomůže vymyslet a poradit nějaký výlet nebo jinou aktivitu. 

6. DenKoupání v moři, odjezd domů

Dopoledne se vykoupeme v moři a v odpoledních hodinách vyrazíme domů. 

MAPA

DALŠÍ INFORMACE

Doprava na zájedu

Doprava je řešena minibusem pro 8 osob plus řidič.

Ubytování na zájezdu

Ubytovaní budeme v apartmánech s vlastním sociálním zařízením.

Stravování na zájezdu

Stravování na zájezdu je řešeno individuálně. Během dne navštívíme restauraci na oběd, snídaně i večeře bude možné připravit na ubytování.

Nástupní místa

Nástupní místa máme v těchto městech severní a jižní Moravy:

 • Brno
 • Frýdek – Místek
 • Hranice
 • Nový Jičín
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Prostějov
 • Vyškov

Obtížnost zájezdu

Zájezd je vhodný pro všechny věkové kategorie. Nejedná se o náročné túry, ale bude víc kratších výletů a intenzivních na zážitky. Zájezd je zaměřený na pohodovou turistiku a poznávání vybraných míst ve Slovinsku.

PODOBNÉ ZÁJEZDY

 • Masaj vyhlížející na Indický oceán, Tanzanie

  Tanzanie a Zanzibar – safari, masajská kultura a relax

  Od46.900 Kč
  13 dní
  Termíny: 5.6.2024, 4.9.2024

  Destinace: Tanzanie a Zanzibar
  Náročnost: 2/5

  Zájezd, pečlivě navržený pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace a dobrodružství, nás zavede na neuvěřitelnou cestu za poznáním a přírodou. Čeká nás nejen pevninská Tanzanie, ale také oblíbený ostrov Zanzibar, kde si užijeme odpočinek na nádherných plážích  s průzračnou vodou.
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Dolomitensteig, Totes Gebirge

  Totes Gebirge – panoramatická turistika v Mrtvých horách

  Od6.700 Kč
  3 dny
  Termíny: 14.6.2024, 9.8.2024, 27.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 2/5

  Pohoří Totes Gebirge patří k tomu nejlepšímu, co mohou východní Alpy nabídnout. Navštívíme divokou soutěsku Dr.-Vogelgesang a projdeme si panoramatickou horskou stezku Dolomitensteig, která patří k nejhezčím ve východních Alpách.  Vyjedeme nejdelší pozemní lanovkou v Evropě do Wurzeralm, kde si užijeme horská vřesoviště, všudypřítomné skalní útvary, křišťálově čisté jezero Brunnensteiner nebo samotný výstup na Rote […]
 • Nejvyšší hora Irska, Carrantoohill (1039m n. m.), národní park Killarney

  Irsko s výstupem na nejvyšší horu

  Od29.900 Kč
  8 dní
  Termíny: 15.6.2024

  Destinace: Irsko
  Náročnost: 3/5

  Zájezd Irsko s výstupem na nejvyšší horu nabízí to nejlepší z Irska. Vyšlapeme na nejvyšší vrchol (Carrantoohill - 1038m n. m.), projdeme NP Killarney, nezapomeneme na Ring of Dingle, Ring of Kerry či nejznámější Moherovy útesy. Samozřejmě nevynecháme návštěvu tradiční irské hospůdky s dobře vychlazeným místním pivem Guinness.
 • Tre Cime di Lavaredo, Dolomity, Itálie

  Ferraty Tofana di Rozes a okolí Tre Cime

  Od8.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 20.6.2024, 25.10.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 3/5

  Dolomity se právem řadí k nejhezčím horám na Světě. Vysoké, skalnaté i romantické, s působivými tvary a ferraty s nádechem historie první světové války. Uvidíš válečné tunely, průzračná jezera, zajištěné lezení u Tre Cime a vystoupáme na třítisícovku Tofana di Rozes historickou via ferratou.
 • Lago di Sorapis, Dolomity

  Turistika v Sextenských Dolomitech a jezero Lago Sorapis

  Od8.700 Kč
  4 dny
  Termíny: 20.6.2024, 25.10.2024

  Destinace: Itálie
  Náročnost: 2/5

  Vydejte se zažít nezapomenutelné výhledy na Tre Cime, ostré a skalnaté věže Cadini nebo na azurové jezero Sorapis. Navštívíme olympijské městečko Cortina d'Ampezzo a užijeme si krásnou turistiku ve východních Dolomitech
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Hoher Dachstein

  Hoher Dachstein (2995 m.n.m), ferratový výstup od Gosavských jezer

  Od6.500 Kč
  3 dny
  Termíny: 28.6.2024, 6.9.2024

  Destinace: Rakousko
  Náročnost: 3/5

  Vydej se s námi do kraje průzračných ledovcových jezer a strmých vápencových stěn údolí Solné komory, kterým odpradávna vévodí Hoher Dachstein (2995 m.n.m), druhá nejvyšší hora Severních vápencových Alp. Vydáme se na jeho vrchol po stopách prvovýstupců z roku 1832, užijeme si chůzi po Halštatském i Gosavském ledovci, panoramatickou via ferratu západním hřebenem a jedny […]
 • uvodka

  Retezat, horská turistika v rumunských Karpatech

  Od11.900 Kč
  6 dní
  Termíny: 2.7.2024, 27.8.2024

  Destinace: Rumunsko
  Náročnost: 2/5

  Národní park a pohoří Retezat je třetí nejvyšší masiv v Rumunsku a právem se o nich říká, že jsou nejhezčím pohořím v Karpatech. Nejvyšší hora Pelegea dosahuje úctyhodné výšky 2509 m.n.m, na kterou se mimo jiné v doprovodu místní avšak česky mluvící horské průvodkyně vypravíme.
 • PRODLOUŽENÝ VÍKEND
  Východ Slunce za Mangartem, Slovinsko

  Ferratový víkend v Julských Alpách

  Od5.900 Kč
  3 dny
  Termíny: 5.7.2024, 13.9.2024

  Destinace: Slovinsko
  Náročnost: 3/5

  Objevte kouzlo Slovinska s naším ferratovým zájezdem do Julských Alp, kde společně vystoupáme na dva jejich velikány. Italskou cestou vylezeme na skalní pyramidu hory Mangart (2679 m.n.m), která je se svou tříkilometrovou severní stěnou čtvrtou nejvyšší horou Slovinska. Uvidíme legendami opředenou tvář pohanské panny Ajdovska Deklica, ukrytou na stěně hory Prisank (2547 m.n.m), kam se […]